Büyük Torbalı

Yarim milyonluk müjde!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yarim milyonluk müjde!
183 Görüntüleme
22 Ekim 2010 - 21:21
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ilçe Tarimdan Torbalili hayvan üreticilerine müjde niteliginde bir haber geldi. 2010 yilinin ilk 6 aylik süresi içerisinde 500 bin TL’lik prim ödemesi yapilacak. Listeler, 15 Kasim’a kadar askida.
TORBALI’DA faaliyet gösteren 349 koyun, keçi ve inek sütü üreticisine hükümetten büyük destek geliyor. 2010 yilinin ilk 6 aylik süresi içerisinde 11 milyon 780 bin ton inek sütü, 790 ton da keçi ve koyun sütü üreten, hayvan sahiplerine yarim milyon TL’lik destekleme yapilacak. Kilo basina verilen destekleme primlerinin ödenmesiyle birlikte süt üreticileri rahat bir nefes alacak. Ilçe Tarim Müdürü Kenan Uyar, destekleme primi alacak üretici listesinin askiya asildigini belirtti. Hükümetin çiftçilere ve hayvan sahiplerine sürekli olarak destek verdigini belirten Ak Parti Ilçe Baskani Adnan Yasar Görmez: “Yil sonunda süt üreticilerine 1 milyon TL’nin üzerinde destekleme yapilacak” dedi.

URETICILER YASADI

2010 yilinin ilk 6 aylik üretim dönemi için süt üreticilerine yapilacak olan destekleme primleri askiya çikti. Ilçe Tarim Müdürlügüne asilan listeler 26 Ekim 2010 tarihine kadar askida bulunacak. Yapilan desteklemelerde, Damizlik Koyun-Keçi Yetistiricileri Birligi’ne kayitli toplam 65 üretici, ilk 6 ayda 260 ton süt üretimi gerçeklestirdi. Litre basina verilen 10 kurusluk primle birlikte toplam 26 bin TL ödeme yapilacak. 69 örgütsüz üretici ise 530 ton süt üretirken, litre basina 4 kurusluk destekleme primiyle birlikte toplam 21.200 TL para alacaklar. Damizlik Sigir Yetistiricileri Birligi’ne kayitli 215 üretici, 6 aylik süre zarfinda tam 11 milyon 780 bin ton süt üretimi gerçeklestirdi. Litre basina verilen 4 kurusluk primle toplam 471 bin TL’lik ödeme yapilacak.

LISTELER SALI GUNUNE KADAR ASKIDA

ILÇE Tarim Müdürü Kenan Uyar, 2010 yili süt tesvik icmalleri ile ilgili geçici icmal listelerinin 20 Ekim 2010 Çarsamba gününden itibaren askiya çikarildigini söyledi. Süt üreticilerinin magdur olmamasi için aski icmallerinin kontrollerini yaparak, eger varsa hatalarin düzeltilmesi için müdürlüge basvurmalari gerektigini bildirdi. Listelerin 26 Ekim Sali gününe kadar askida kalacagini söyleyen Uyar: “Aski süresi içerisinde hata varsa , üreticilerin bize hemen bildirmesi gerekir. Eger aski süresi disinda icmallere itiraz yapilirsa bu itirazlar kabul edilmiyor” dedi. Destekleme primi ödemelerinin 15 Kasim tarihinde ödenmesi bekleniyor.

2010 YILINDA 1 MILYON TL’LIK DESTEKLEME

IKTIDARA geldikleri yil-dan bu yana sürekli olarak çiftçiye ve hayvan sahip-lerinde destek verdiklerini söyleyen Görmez: “Uretici-lerin hep yaninda olmaya özen gösterdik. Hüküme-timiz tüm imkanlarini sefer-ber ederek, daha iyi üretim yapilmasini sagliyor. Cumhuriyet tarihindeki en çok destekleme bu iktidarimiz döneminde yapiliyor. Süt üretici-lerine yil sonunda 1 milyon TL’nin üze-rinde bir destek yapilacak” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web