Büyük Torbalı

Yazibasi geriye gidiyor, üzülüyorum

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yazibasi geriye gidiyor, üzülüyorum
254 Görüntüleme
10 Haziran 2010 - 21:49
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

5 yillik Belediye Baskanligi’nin ardindan hayatinda çok fazla bir degisiklilik olmadigini, emeklilik günlerinin tadini
çikardigini söyleyen Ibrahim Cinkiliç tek üzüntüsünün Yazibasi’nin eskisi kadar hizmet alamamasi oldugunu söyledi

2004 – 2009 yillari arasinda Yazibasi Belediye Baskanligi yapan ve beldelerin kapanmasi ile yeniden aday olma sansi kalmayan Ibrahim Cinkiliç simdilerde CHP’den Belediye Meclis Uyeligi görevini sür-dürüyor. Baskanligi dönemin-de Yazibasi’ya önemli hizmet-ler kazandiran Cinkiliç, Gazi-emir’de ikamet etmesine rag-men her gün baba topragi olan Yazibasi’ya geliyor. 1992 yi-lindan bu yana CHP üyesi olan Cinkiliç, her Persmebe günü Ilçe Teskilati’ni ziyaret edip, partililerle sohbet ediyor. 5 yil-lik Belediye Baskanligi’nin ar-dindan hayatinda çok fazla bir degisiklilik olmadigini, emek-lilik günlerinin tadini çikardi-gini söyleyen Ibrahim Cinkiliç tek üzüntüsünün Yazibasi’nin eskisi kadar hizmet alamamasi oldugunu söyledi. Beldede gördügü eksiklikleri Torbali Belediye Baskani Ismail Uy-gur’a aktardigini söyleyen Cinkiliç, “Baskan tüm belde-lere yetismekte normal olarak zorlaniyor. Zamanla düzene girecek hersey” dedi.

ÇOK UZULUYORUM

YAZIBASI’NIN kurucularin-dan ‘Cinkiliç’ ailesinin men-subu olan, 30 yillik askerlik mesleginin ardindan 1992’den bu yana aktif siyasetin içeri-sinde olan Ibrahim Cinkiliç, beldenin son Belediye Bas-kani. ‘Entellektüel yapisi’ ile ön plana çikan Yazibasi’da özellikle kültürel çalismalara verdigi önem ile adindan sikça söz ettiren Baskan Cinkiliç, simdi bu yönün eksik kalma-sina üzüldügünü söyledi. Bir-çok hizmetinin yarim kaldigini söyleyen Ibrahim Cinkiliç, “Yazibasi’nin en önemli ihti-yaci spor alani. 33 bin metre-kare bir spor alanimiz var. 14 bin metrekaresi Belediye’ye ait. Geri kalanda ise 169 kisinin hissesi var. Tek tek alinmasi gerekiyor. Büyük çogunlugunu aldik ama 1500 metrekaresi kaldi. Alinirsa büyük bir tesis ortaya çikar. Bunun yani-sira IZSU’nun 2 yildir bitiremedigi sebeke ye-nileme isleminin  aksa-masi ve birçok sokagin kazili kalmasi büyük sorun. Islah edilmeyi bekleyen dereler de sikinti yaratiyor” dedi.

KIMSEYE FAYDASI OLMADI

BELEDIYE’NIN kapanma-sinin ardindan Yazibasi’da büyük bir hareketsizlik olus-tugunu, özellikle belediye hizmet binasinin çevresindeki esnafin bu durumdan kötü etkilendigini söyleyen Cin-kiliç, “Belediye varken sana-yici sürekli gelip gidiyordu. Canlilik vardi. Bir sirkülasyon yasaniyordu. Bundan çevrede-ki kahveciden tut, bakkala kadar herkes memnundu. Sim-di Yazibasi’nin geriye gittigini gözlemliyorum. Belediye’nin kapanmasinin hiç kimseye zerre kadar faydasi olmadi, daha çok zarari oldu.

MAKAMLAR KIMSEYE KALMAZ

BELEDIYE Baskani koltugu-ndan, meclis siralarina üye olarak oturmanin kendisini rahatsiz etmedigini söyleyen Cinkiliç, “Koltuklar gelip geçer. Ben bunun bilincinde bir insanim. Önemli olan in-san olmak. Makamlar Cum-hurbaskanlarina, basbakanlara kalmiyor bana mi kalacak? Kaldi ki ben seçim kaybetmis bir baskan da degildim. Bel-dem kapandi, baskan adayi olamadim. Simdi meclis üyesi olarak hizmet veriyorum. Sorun yok” dedi.

BEN BASKAN OLSAM ÇÖPU TASKESIK’E GETIRIRDIM

ESKI bir Belediye Baskani olarak son günlerde tüm Iz-mir’de tartisma konusu olan Taskesik’e Büyüksehir Bele-diyesi tarafindan kurulacak çöp tesisini de degerlendiren Ibrahim Cinkiliç, “Aziz Ko-caoglu’nu çok seviyorum. Asla ayrim yapmaz. Durma-dan bu konuyu tartisanlara soruyorum: Bu adam çöpü cebine mi koysun? Ben kendimi Kocaoglu’nun yerine koydum ve harita-yi önüme koydum. Ka-famda ölçtüm, tarttim Taskesik’ten daha uygun bölge bula-madim” dedi.

FARK YARATTIK

BASKANLIGI dö-neminde çok güzel hizmetlere imza atti-gini söyleyen Cin-kiliç, en önemlisinin de kültürel faaliyetler oldugunu söyledi. Cinkiliç, “Bizim za-manimizda Güz Etkin-likleri yapilirdi. 4,5 gün sürerdi. 2 yilda 90 çocuk bir müzik ögretmeninden egitim aliyordu. Konserler veriyorlardi. Belli bir kültür olusuyordu. Tiyatrolarimiz vardi. 4 gün boyunca beldemize önemli köse ya-zarlari, tiyatrocular, sanatçilar gelirdi. Hiçbir beldede bu kadar kapsamli etkinlik ol-mazdi. Bizim zamanimizda beldeye Türkiye’nin en güzel saglik ocagi yapildi. Türkiye’de bir benzeri daha yok. Ama sonra bu hizmeti-mize Atilla Kaya sahip çikti, üzüldük ” dedi.

IBRAHIM ÖZ’LE DARGINIZ

KENDISI gibi Yazibasi’nin yetistirdigi önemli isimlerden olan ve 29 Mart yerel seçimi öncesi CHP Genel Merkezi tarafindan önce  Torbali Belediye Baskan adayi olarak atanan fakat daha sonra adayligi geri çekilen Ibraim Öz ile aralarinin açik oldugunu söyleyen Cinkiliç, “Adaylik dönemi biraz sancili geçti. Ismail ve Ibrahim’in adi adaylik için geçince ‘Eyvah, kabak basimiza patlayacak’ dedim. Gerçekten de basimiza patladi. Hangisi aday gösterilirse gösterilsin demir gibi arkasinda duracaktim. Ismail aday gösterildi, arkasinda durdum. Çok ciddi destekledim. Hatta Ticaret Odasi seçiminde 15 gün sanayici ile toplanti yaptim. Sanirim Ibrahim  Öz o zaman çevreden yanlis duyduklari ile bana darildi. Ibrahim 40 yillik, Ismail 15 yillik dostum. Ibrahim çok iyi bir insan ama sanirim politika yapmak bambaska bir sey” dedi.

ISMAIL IYI HIZMET EDIYOR

BELDE kapandigi için artik hizmetin tek elde toplandigini, eksiklikleri Belediye Baskani Ismail Uygur’a bildirdigini söyleyen Cinkiliç, “Ismail Uygur’un iyi hizmet ettigini düsünüyorum. Özellikle Torbali merkezde güzel eserlere imza atti. Beldeler de ayni durum söz konusu degil ama her isin bir anda olmasi mümkün degil” dedi. Uygur’un hizmetlerde eski belde belediye baskanlarina danismasi gerektigini
söyleyen Ibrahim Cinkiliç, “Bu benim içimden geçen bir istek. Ama Ismail’i 15 yildir taniyorum. Kolay kolay kimseye danismaz, mizaç meselesi. Her insan bir degil ki” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web