Büyük Torbalı

Yazibasi’ya dogal gaz geliyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yazibasi’ya dogal gaz geliyor
340 Görüntüleme
24 Ekim 2010 - 22:07
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TTO’nun organizasyonuyla Yazibasili fabrika temsilcileri ile bulusan Izmirgaz’in Genel Müdürü Burçin Yandimata müjdeyi verdi: Yazibasi Sanayi Bölgesi 2011’de dogal gaza kavusacak

YAZIBASI Sanayi Bölgesi’ne dogal gaz geliyor. Torbali Ticaret Odasi(TTO)’nin, önceki gün Metropolis Otel’de düzenledigi ve Izmirgaz Genel Müdürü Burçin Yandimata’nin konusmaci olarak katildigi toplantida, Yazibasi’daki fabrika sahipleri de hazir bulundu. Toplanti sonunda alinan karar neticesinde Torbali Ticaret Odasi ve Izmirgaz yetkilileri önümüzdeki günlerde randevu alarak, 1 ayda tüm firmalari tek tek dolasacak. Yazibasi’daki 100 firmayla yapilacak görüsme sonrasinda, sanayi bölgesine 2,5 ay sürecek ve toplam 2 milyon 100 bin TL’ye mâl olacak dogal gaz sebekesi dösenecek.

UYELERIN IHTIYAÇLARINA YÖNELIK TOPLANTILAR

TORBALI Ticaret Odasi, üyeleri-nin sorunlarini çözmeye yönelik girisimlerine devam ediyor. Geç-tigimiz günlerde Ucuz Enerji ve Kosgeb Güney Merkez Müdürü Mustafa Çanakçi’nin katildigi bir bilgilendirme toplantisi gerçek-lestiren TTO, hafta sonu da Iz-mirgaz yetkililerini agirladi. Metropolis Otel’de düzenlenen kahvaltili toplantiya Izmirgaz Genel Müdürü Burçin Yandimata, Genel Müdür Yardimcisi Demir Kologlu, Genel Koordinatör Ha-lil Tatas, Strateji Gelistirme Mü-dürü Alev Bedirkurum ve Enerji Temsilcisi Ayça Demirok katildi. Toplantinin açilis konusmasini gerçeklestiren TTO Meclis Bas-kani Abdulvahap Olgun: “Uyelerimizin ihtiyaçlarina ve sorunlarina yönelik yaptigimiz bu toplantilarla üyelerimize katki sunmayi hedefliyoruz. Uyemiz ile çok güzel bir sinerji yakaladik, bunu devam ettirecegiz” diye konnustu.

2 MILYON LIRALIK PROJE

MECLIS Baskani’nin ardindan mikrofonu alan Yandimata, Yazibasi Sanayi Bölgesine yapacaklari proje ile ilgili bilgi verdi. Türkiye’nin en ucuz dogal gazinin Izmir’de tüketildigini ifade eden Yandimata, bunun üretici için bulunmaz nimet oldugunu altini çizdi. Yazibasi’ya toplam 10 kilometrelik dogal gaz borusu döseyeceklerini açiklayan Burçin Yandimata: “Projemize start verirsek 2 ya da 2,5 ay içerisinde dogal gazi buraya ulastiririz. Izmirgaz olarak dogal gazi, fabrikacilarin ayagina kadar götürecegiz. Bu projenin gerçeklesmesi 2 milyon 100 bin TL’ye mâl olur. Talep olursa bir hafta içerisinde çalismalarin startini veririz. Bu nedenle top, fabrikacilarimizda ” seklinde konustu.

RANDEVUYLA FIRMALAR DOLASILACAK

BURÇIN Yandimata, yaptigi konusmanin ardindan, fabrika sahiplerinin sorularini yanitladi. Sorucevap kisminin tamamlanmasindan sonra konusan Ticaret Odasi Baskani Behçet Çinar: “1,5 yildir Yazibasi Sanayi Bölgesi’ne dogal gaz getirtmek için büyük çaba sarf ediyoruz. Önümüzdeki günlerde Izmirgaz yetkilileri ile birlikte randevuyla, günde 5 firmayi dolasacagiz. 1 ay içerisinde bölgedeki 100 firmayi ziyaret etmis olacagiz. Ziyaret sonrasinda da, 2011 yilinin basinda dogal gaz çalismalarinin starti verilecektir”

DOGALGAZ, BÖLGENIN CAZIBESINI ARTTIRACAK

IZMIRGAZ’IN gerçeklestirdigi projenin hayata geçmesiyle birlikte, dogalgaz Torbali’ya gel-dikten tam 5 yil sonra Yazibasi sanayi bölgesine ulasmis ola-cak. Çalismalarin hizlanmasinda TTO’nun önemli gayretleri oldu-gunu belirten Yandimata: “Dogal gazin gelmesiyle birlikte, islet-melerin degeri de artacaktir. Ay-rica bölge cazibe merkezi haline gelecek. Bir isletme yatirdigi parayi 4 ya da 5 ay içerisinde geri çevirebilir. Örnek verecek olursak; ayda 40 bin TL elektrik tüketen bir firma, dogal gaza geçtikten sonra bu fatura 10 bin 800 TL’ye kadar düsecektir. Yazibasi’daki firmalar için makul taksitlendirmeler de yapacagiz. Bölgedeki fabrikalar 1-2 yil içeri-sinde dogal gaza geçecektir, buna inaniyorum” diye konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web