Büyük Torbalı

Yemekleri gramla satiyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yemekleri gramla satiyor
292 Görüntüleme
28 Ocak 2010 - 23:12
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ayrancilar’da faaliyet gösteren Keyif Lokanta, müsterilerine porsiyon veya tabldot yerine gramla yemek satiyor. Oldukça farkli bir uygulamaya imza atan isletme, bu sayede müsteri potansiyelini de oldukça arttirdi.

AYRANCILAR Atatürk Mahallesi’nde bulunan, sadece deniz mahsulü ve kirmi-zi et ürünleri üzerine faaliyet gösteren Keyif Lokanta’da oldukça ilginç bir uy-gulama yürütülüyor. Her vatandasin ke-sesine göre yemek yiyebilmesi için, me-nüdeki yemekler porsiyon yerine gramla satiliyor. Bu sayede, yemek yemege ge-len bir kisi istedigi yemekten parasinin yettigi kadar alabiliyor. Torbali’da ilk defa gerçeklestirilen bu uygulama, vatan-daslardan büyük ilgi görüyor. Isletme sa-hibi Ersun Duyar, sürümden kazanmayi hedeflediklerini belirtti.

KESEYE GÖRE YEMEK
SON yillarda büyük bir rekabet içerisine giren yemek sektöründe, gün geçmiyor ki farkli bir uygulama ortaya çiksin. Birçok yemek firmasi ve lokantalar tabldotla, “Az paraya çok yemek” sloganiyla hiz-met verirken, ilginç bir uygulama da Ay-rancilar’dan geldi. Ayrancilar Atatürk Mahallesi kapali pazar yerinde faaliyet gösteren Keyif Lokanta, müsterilerine porsiyon veya tabldot yerine gramla ye-mek satiyor. Oldukça farkli bir uygula-maya imza atan isletme, bu sayede müs-teri potansiyelini de oldukça arttirdi. Gramla yemek sattiklarini söyleyen islet-me sahibi Ersun Duyar, “Isletmemize ge-len müsteri ilk olarak yiyecegi yemegi belirliyor. Daha sonra, yiyecegi yemek-ten kaç gram yiyecegini söylüyor. Alinan siparis üzerine ürün tarti üzerinde tartili-yor ve daha sonra pisirilip servis ediliyor. Bu sayede insanlar ceplerinde ne kadar para varsa ona göre yemek yiyor. Asil hedefimiz sürümden kazanmak” diye konustu.

ILGI OLDUKÇA YOGUN
DAHA önce market ve internet kafe is-letmeciligi yapan Ersun Duyar, bu ilginç uygulama sayesinde islerinde artis oldu-gunu belirtti. Duyar, “Isletmemizde ver-digimiz kaliteli hizmet sayesinde, müste-rilerimiz sürekli olarak buradan memnun ayriliyor. Ayrancilar disinda merkezden, Izmir ve Kusadasi’ndan da müsterileri-miz var. Dagda bile bu dükkani açsak ay-ni müsteri potansiyelini yakalariz. Islet-me olarak sadece deniz mahsulü ve kir-mizi et ürünleri üzerine faaliyet gösteri-yoruz. Sadece pazar günleri sulu yemek menümüzde bulunuyor. Torbali’da özel-likle deniz ürünleri üzerinde çok iddiali-yiz” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web