Büyük Torbalı

Yeni cezaevi yolda

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yeni cezaevi yolda
254 Görüntüleme
17 Mayıs 2010 - 21:57
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbali K2 Tipi Cezaevi’nin kapasitesi genisletiliyor. Cezaevi bahçesindeki 15 dönümlük araziye yaklasik 200 kisilik cezaevi insa edilecek. Artik agir ceza alan hükümlüler de ilçede kalacak.

ÖNCEKI gün Basbakan Recep Tayyip Erdogan’in uydu bag-lantisi ile katildigi bir açilista hizmete giren Adliye Sarayi’nin resmi ilk hizmet gününde yeni bir uygulamanin müjdesi geldi. Yilsonuna kadar Agir Ceza Mahkemesi’nin kurulacagi Tor-bali’da buna bagli olarak 15 dönüm arazi üzerine yeni bir cezaevinde insa edilecek. 60 kisilik cezaevi kapasitesinin 200 kisiye çikarilmasi ile civar ilçelere de hitap etmesi günde-me gelecek. Torbali’da yasayip agir ceza alan tutuklular da bu-radaki cezaevine gönderilecek.

ILÇELERE HITAP EDECEK

120.000′i askin nüfusuyla Izmir’in en kalabalik metropol ilçelerinden biri olan Torbali’-nin acil ihtiyaçlarinin basinda gelen yeni Adliye Sarayi önce-ki gün tören ile resmen hizmete girdi. 2 Asliye Ceza Mahkeme-si, 1 Sulh Hukuk, 2 tane Asliye Mahkemesi’nin bulundugu Torbali Adliye Sarayi yilsonu-na kadar Agir Ceza Mahkeme-si’ne de kavusacak. Agir Ceza Mahkemesi’nin Torbali’ya gele-cek olmasiyla Kemalpasa, Sel-çuk, Bayindir, Tire, Ödemis’te-ki agir ceza islemleri de burada görülecek ve Izmir Agir Ceza Mahkemeleri’nin yükü de aza-lacak. Agir Ceza’nin Torbali’ya gelecek olmasi mevcut cezaevi sistemin degismesini de günde-me getirdi. Adalet Bakanligi Torbali’ya yeni bir cezaevi kur-mak için kollari sivadi. Ilçede, agir ceza dosyalarinda oldugu gibi Adliye’nin kapasitesi göz önüne alinarak yapilan bu uy-gulamanin yilsonunda hayata geçirilmesi bekleniyor.

NE DEGISECEK?

1987 yilinda Muratbey Yemis-lik Mahallesi’nde kurulan Tor-bali K2 Tipi Cezaevi 22 yildir faaliyet gösteriyor. 60 kisi ka-pasiteli, 18 dönüm arazi üzerin-de yaklasik 1 dönüm kapali alana kurulu Torbali Cezaevi Türkiye’nin çesitli yerlerinden, çesitli suçlara karismis 58 kisi-yi barindiriyor. 4 normal kogus, 1 tutuklu kogusu ve 1 isçi ko-gusundan olusan Torbali Ceza-evi’nde toplam 6 kogus bulunu-yor. Agir Ceza  Mahkemesi’nin kurulmasinin ardindan yapila-cak düzenleme ile kapasite yaklasik 200 kisiye çikarilacak. 15 dönüm arazi üzerine ek cezaevi binasi insa edilecek. Cezaevinin ‘K2’ olan tipi, Agir Ceza Mahkemesi’ne uygun olarak gelistirilen ‘özel tip’ sekline dönüstürecek. Bir mü-dürün atanacagi ve güvenligin artirilacagi cezaevinde artik ilçede yasayan ve 3 yildan fazla ceza alan tutuklular da kalabilecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web