Büyük Torbalı

Yeniköy, sosyal köy oldu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yeniköy, sosyal köy oldu
263 Görüntüleme
24 Mart 2010 - 22:51
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

GEÇTIGIMIZ yillarda Izmir’in örnek köyü seçilen Yeniköy’de sosyal tesis patlamasi yasaniyor. Birçok köyde gençlerin sadece futbol oynayacagi bir alan bulunmazken bile Yeniköy’de bi-lardo salonu, masa tenisi salonu ve in-ternet café bulunuyor. 2006 yilinda ilk olarak internet cafeyi, 2009 yilinda ise masa tenisi ve bilardo salonunu hizme-te açtigini ifade eden isletmeci Ercan Karaçali, “Gençlerimizin böyle sosyal aktivitelerin yapildigi mekânlara ihtiyaci vardi. Köyümü-zün bu ihtiyacini giderdik” dedi.

GENÇLER BILARDOYU SEVDI
TORBALI’NIN en mo-dern köylerinden olan Yeniköy, gelisimini sür-dürüyor. 13 yil boyunca gezici elektrik teknisyenligi görevini yapan Ercan Karaçali, köydeki sosyal tesis eksikligini gidermek için kollari sivadi. Ilk olarak 2006 yilinda köye internet café açti. Internat cafenin açil-masiyla gençlerin yogun ilgisiyle kar-silasti. Köyde bulunan 15-25 yas arasi yaklasik 100 genç oldugunu ve onlarin taleplerine karsilik verdigini ifade eden Karaçali, “Gençlerimiz vakitlerini ge-nellikle kahvehane köselerinde geçiri-yordu. Onlarin daha aktif olmalari için ilk önce internet cafeyi açtim. Daha sonra da 2009 yilinda bilardo ve masa tenisi salonunu açtim” dedi.

YENI PROJELER YOLDA
1500 nüfuslu köyde açtigi sosyal faa-liyet alanlariyla, köy halkinin önemli bir eksikligi giderdigini dile getiren Ercan Karaçali, “Yeniköylüler bu tesis-ler sayesinde, ilçe merkezine gitmek zorunda kalmiyor. Gençlerimiz önce-den monoton ve sikici bir sekilde vakitlerini geçiri-yordu. Ancak bu alternatif mekanlar sayesinde, yeni-likler kazandirdim. Bilar-do turnuvasi düzenledim ve su anda yari final karsilasmalari var. Karne döneminde tesekkür alan ögrenciler yarim saat, tak-dir alan ögrenciler ise bir saat ücretsiz olarak inter-netten faydalaniyor” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web