Büyük Torbalı

Yesil Torbali hayali Metin Gözütok’a emanet

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yesil Torbali hayali Metin Gözütok’a emanet
294 Görüntüleme
09 Temmuz 2010 - 22:12
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 22 yil boyunca Orman Isletme Sefligi’nde görev yapan, 6 yildir da Belediye Park ve Bahçeler Müdürlügünü sürdüren Metin Gözütok son dönemde çalismalari ile takdir topluyor. Gözütok ilçeyi ‘Yesil’ ile özdeslestirmek istediklerini söyledi.

TORBALI’DA gerçeklestirilen yesil alan düzenlemesinin arkasinda bulunan Park ve Bahçeler Müdürlügü çalismalariyla büyük takdir topluyor. Adeta Torbali’yi bastan asagi yenileyen sube, yeni projeleriyle de ilçeyi farkli bir kimlige büründürmeyi hedefliyor. 45 oyun parkinin bulundugu ilçede hergün yeni çalismalar yapiliyor. Torbali’nin yesille özdeslesecegini ifade eden Torbali Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Metin Gözütok: “Hedefimiz ilçemizi bölgedeki en yesil alan haline getirmek. 10 yilin sonunda, Torbali’da modern ve aktif yesil alanlar tamamlanmis olacak” dedi.

ILÇEYE YESIL KIMLIGiNI KAZANDIRACAGIZ

TORBALI’NIN kent dokusu hizli kentlesme ve nüfus artisi nedeniyle, yesillik özelligini giderek kaybetti. Ismail Uygur’un göreve gelmesiyle bir-likte  Park ve Bahçeler Müdürlügüne getirilen Metin Gö-zütok, kollari sivadi ve ise ko-yuldu. 10 kisilik ekibiyle Torbali’ya yeniden yesil kimli-gini kazandirmak istediklerini söyleyen Gözütok: “Tarihsel ve sanayi kenti olma özellik-lerinin yani sira Torbali’ya yesil özelligini de kazandira-cagiz. Tüm çalismalarimiz bu yönde” diye konustu.

SUYLA HASTA TEDAVISI

SU anda Torbali Devlet Hastanesi’nin karsisina insa edilen Gazi Çamligi ilçenin yeni gözde mekanlarindan biri ha-line gelecek. 2. Abdülhamit’in at çiftligi olan bölgede yapilan yapay göletin 1 ay sonunda hizmete açilacagini söyle-yen Metin Gözütok: “Selale, köprüler, dereler, agaçlar, çi-çekler, burasi suyun ve yesilin bulustugu bir alan olacak. Ga-zi Çamligi ilçemizin artik bir simgesi haline gelecek. Os-manli döneminde hekimler hastalarini ilaç tedavisi disinda su sesi dinleterek iyilestiriyorlardi. Biz de hastanemizin karsisina bu yapay göleti insa ederek onlara motivasyon asilayacagiz” seklinde konustu.

ANAYOLDAN GEÇENLER KENT KULTURUYLE TANISACAK

2004 yilinda Ismail Uygur göreve geldiginde sadece 3 tane çim biçme makinesi var-di ve bunlar yesil alanlarin biçilmesi için yeterliydi. Ancak suanda 22 tane çim biçme makinesi ve 2 adet çim trak-törü bulunuyor. Buna ragmen yesillendirme çalismalarina yetmiyor. Kisa sürede çok büyük yol kat ettiklerini söyleyen  Park ve Bahçeler Müdürü: “Ilçe merkezi disinda res-mi kurumlarin bahçelerini de yesile büründürdük. Bunlarin en güzel örnegi ise yeni Ilçe Emniyet Müdürlügü binasinin, PTT’nin ve Adliye Sa-rayi’nin bahçelerinde yapilan çalismalardir. 2010 yili içerisinde tam 500.000 adet yazlik çiçek ekildi. Kis için çalis-malarimiz var ve 400.000 adet de kislik çiçekler ekilecek. Izmir-Aydin Karayolu’ndan geçenler, Torbali’ya geldiklerinde kir kültüründen kent kültürüne geçisi hissedecekler” dedi.

BASKAN UYGUR ISIME KARISMAZ

ISMAIL Uygur’un kendisine çok büyük destek verdigini ifade eden Gözütok: “Bütün bu çalismalar baskanimizin takdiri ve destegiyle oluyor. Su ana kadar hiçbir isime karismadi. Bana ‘Ne yapman gerekiyorsa yap’ dedi. Onun hayali Yesil Torbali. Yesile çok büyük meraki var. Ben ve ekibimde bu konuda elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalisiyoruz” seklinde konustu.

Aldigim paranin hakkini vermeye çalisiyorum

22 yil boyunca Torbali Orman Isletme Sefligi’nde ça-lisan Metin Gözütok, 2004 yilinda Torbali Belediye-si’nde göreve basladi. 6 yildir da hizmet veren Gözü-tok, çalismalariyla büyük takdir topluyor. 22 yillik memurluk görevi boyunca ve belediyede çalistigi süre içerisinde hiçbir zaman izin kullanmayan Metin Gözütok, isini severek yapiyor. Aldigi paranin karsiligini vermeye çalistigini söyleyen Gözütok: “Vatandaslarin hakki istemek ve bizim de görevimiz bu istekleri yerine getirmek. Bir seyler yaptigimiz için bizden yeni seyler istiyorlar. Vatandaslarin bir seyler istemesi bizleri mutlu ediyor” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web