Büyük Torbalı

Yilda bir kez hatirlanmak istemiyoruz

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yilda bir kez hatirlanmak istemiyoruz
325 Görüntüleme
18 Mart 2010 - 23:03
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ayrancilarli sehit Feridun Yilmaz’in annesi Fatma Yilmaz sehitlerin yilda bir kez anilmasina sitem ediyor

TUM yurtta oldugu gibi Tor-bali’da da düzenlenen çesitli programlarla 18 Mart Çanak-kale Zaferi ve sehitleri anilir-ken evladi sehit düsmüs olan aileler bugün acilarini hala ilk günkü gibi yasiyor. Torbalili sehit annelerinden bir tanesi de Ayrancilar’da ikamet eden Fat-ma Yilmaz. Oglu Feridun Yil-maz 19 yil önce sehit olan an-ne sehitlerin sadece yilda bir kez hatirlaniyor olmasindan si-kayetçi. Daha önceki yillarda sehitlerin neredeyse hiç hatir-lanmadigini söyleyen anne son aylarda gündemde yer tutan Demokratik Açilim nedeniyle anilmaya basladigini söyledi.

ATES DUSTUGU YERI YAKIYOR
AYRANCILAR’DA ikamet eden Fatma Yilmaz (70) oglu-nu 1991 yilinda sehit vermis. Acemi birligini tamamlamasi-nin ardindan Jandarma Er ola-rak Hakkari Çukurca da bulu-nan Çakirbeyli Karakolu’nda vatani görevi yapan Yilmaz buradaki 41’inci gününde sehit düsmüs. Oglunun vefat etme-sinin üzerinden 19 yil geçmis olmasina ragmen acisini hala ilk günkü gibi yasadigini belir-ten anne Fatma Yilmaz “Her sehidin arkasindan herkes sa-dece üzülüyoruz vatan sagol-sun diyoruz. Fakat ates düstü-gü yeri yakiyor. Ben askere gidecek olan gençleri gördü-güm zaman rahatsizlaniyorum. Onlar için endise ediyorum. Benim canimin yandigi gibi baska annelerin caninin yanmasini istemiyorum” sek-linde konustu.

DEMOKRATIK AÇILIMLA HATIRLANMAYA BASLADILAR
SADECE bir gün düzenlenen etkinliklerle anilmasinin kendi-sini çok üzdügünü, vatani ko-rumak için hayatlarini hiçe sa-yan sehitlerin hergün minnetle anilmasi gerektigini belirten Yilmaz “Ne yazikki askeri-mize ve sehitlerimize yeteri kadar önem verilmiyor. Sadece yilda bir kez hatirlaniyorlar. Daha önceki yillarda neredey-se hiç hatirlanmayan sehitleri-miz Demokratik Açilim söy-lentileriyle birlikte hatirlan-maya gündeme gelmeye bas-ladi. Onlarin hiçbir gün unutul-mamasi gerekir” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web