Büyük Torbalı

Yoksullara ilaç toplayacaklar

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yoksullara ilaç toplayacaklar
204 Görüntüleme
13 Nisan 2010 - 21:54
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TORBALI Anadolu Lisesi 9/D sinifi ögrencileri Özge Kalayci, Burçin Vardar ve Muzaffer Kirkar Biyoloji Ögretmeni Alaattin Çevik koordinatörlügünde ilaç top-lama kampanyasi baslattilar. ‘Numune ve Kullanilabilir Ilaçlarin Toplanip Degerlendirilmesi’ isimli proje bu hafta hayata geçiriliyor. Kampanya dahilinde ilk etapta ilçedeki doktorlara ilaç firmalari tarafindan getirilip de kullanilmayan numune ilaçlarin toplanmasi hedefleni-yor. Proje Ilçe Saglik Grup Baskanligi nezdinde gerçek-lesecek. Toplanan ilaçlarda saglik memurlarinin kontro-lünde yoksul kisilere verilecek. Ayrica tarihi geçmis ilaçlar ise, saglik ekipleri tarafindan imha edilecek.

BUYUK ISRAF VAR

SON yillarda tüm dünyada ilaca olan bagimlilik gide-rek artiyor. Birçok hastaligin türedigi su günlerde insan-lar çareyi ilaç kullaniminda buluyor. Ancak ilaç tüketi-minde bazen isin ucu oldukça kaçiyor. Son yillarda ül-kemizde yapilan arastirmalara göre 1 yilda 700 milyon dolarlik ilacin çöpe gittigi belirtildi. Ulke ekonomisine oldugu kadar vatandaslarin cebine ve çevreye de büyük zarar veren bu israf maalesef önlenemiyor. Anadolu Li-sesi ögrencileri bunu önlemek adina ilaç toplama proje-si baslattilar. Kampanya çalismalari ilk olarak üç ögren-ci tarafindan yapilacak. Daha sonra okulun Sosyal Yar-dimlasma Kulübü’ne devredilecek.

SAGLIK MEMURLARI NEZDINDE GERÇEKLESTIRILECEK

KAMPANYA hakkinda bilgi veren Alaattin Çevik, “Doktorlara tanitim amaçli verilen ilaçlari belirli gün-lerde toplayacagiz. Ilaçlari Saglik Grup Baskanligi’nin belirledigi kisilere verecegiz. Amacimiz doktorlara veri-len ilaçlarin çürümeden ihtiyaç sahiplerine ulasmasini saglamak. Bu çalismalarimiz tamamen yetkililerin nez-dinde olacak. Tarihi geçmis ilaçlarda, görevliler tarafin-dan imha edilecek” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web