Büyük Torbalı

Yoldan geçen durmuyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yoldan geçen durmuyor
281 Görüntüleme
10 Ocak 2010 - 22:56
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbali, Izmir-Aydin Asfalti üzerinde bulunmasina ragmen yolun potansiyelinden faydalanamiyor. Yoldan geçenlerin durmamasi ilçe ekonomisi için büyük bir kayip.

IZMIR-Aydin karayolunun yogun trafigi nedeniyle gün içinde Torba-li’dan binlerce araç geçiyor. Bu gü-zergâhi kullananlara hizmet vermek ve bu kisilerin Torbali’ya para bi-rakmasini saglamak isteyen girisim-ciler yol üzerinde çesitli restaurant ve eglence tesisleri açiyor. Fakat Iz-mir-Aydin karayolu üzerinde faali-yet gösteren birçok mekân bir türlü Torbali bütçesine katki saglayama-digi gibi açildiktan kisa bir süre sonra kapisina kepenk kapatiyor. Yoldan geçenlerden ilçeye para kal-mamasindaki en büyük etken otoba-nin varligi ve insanlara Torbali’yi hatirlatacak ve burada durup har-cama yapmalarini saglayacak bir marka ve mekan olmayisi.
Ilçe potansiyeli yüksek olan bir yol üzerinde bulunmasi avantajken bu durum bir türlü yol kenarindaki es-nafin lehine çevrilemiyor. Yoldan geçerken dinlenmek ya da yemek yemek isteyenlerin yapacaklari har-camalar ilçeye katki saglayabilir. Il-çenin tanitimina da katki saglaya-bilecek olan mekanlar yoldan geçen müsteri potansiyelinden yararlana-madigi gibi ilçe merkezindeki esnaf da yolu kullananlardan faydalana-miyor.

OTOBAN ENGELLIYOR
IZMIR-Aydin karayolunun potansi-yelinden faydalanilamamasinin en önemli nedenleri arasinda yaklasik 15 yil önce faaliyete açilan otobanin kullanilmaya baslanmasi bulunuyor. Ayrancilar ‘da faaliyet gösteren Canli Balik Aile Restauranti’nin sahibi Ercan Öncel, Izmir-Aydin yolunu kullananlarin önceleri özel-likle Ayrancilar’da mutlaka durup yemek yedikleri ancak otobanin ya-pilmasinin ardindan yolun eski ha-reketliliginin kalmadigini belirtti.

MARKAMIZ YOK
ASFALTTAN geçenlerin ilçede durmamasinda bir diger etken de Torbali’ya ait herhangi bir markanin bulunmamasinin da çok büyük etken oldugunu belirten Metropolis Otel’in isletmecilerin-den Sedat Karaman “Ilçemizdeki en büyük eksiklik insanlarin aklina Torbali’yi getirecek bir markamizin olmamasi. Kendisine has lezzet markasi bulu-nan yerlerde yoldan geçen mutlaka durup yemek yemek istiyor. Ama maalesef Torbali’da bu anlamda bir eksiklik yasaniyor” diye konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web