REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yüksek büyüme tesadüf değil

İş dünyası verilen teşvikler, destekler ve hibelerin sonunda gerçekleştirilen yatırımlar ve sağlanan istihdamla 11.1’lik büyümeye ulaşıldığını belirterek, Türkiye’nin başarılı performansını sürdüreceğini vurguladı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yüksek büyüme tesadüf değil
117 Görüntüleme
13 Aralık 2017 - 10:42
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ekonomi Bakanlığı 11 ayda 6 bin 899 yatırım teşvik belgesi verdi, 201 bin ilave istihdam sağlayacak. Uzmanlar yüksek büyüme rakamlarının tesadüf olmadığını; verilen teşvikler, destekler ve hibelerin sonunda yapılan yatırım ve sağlanan istihdamla bu büyüme rakamlarına ulaşıldığını kaydetti.
Ekonomi Bakanlığı, 2017 yılı Ocak – Kasım döneminde 6 bin 899 yatırım teşvik belgesi verirken, yatırım teşvik belgelerinin sabit yatırım tutarı 168 milyon 921 bin liraya ulaştı.

HEDEF 1500 FİRMA

Bu teşvik belgeleri ile 201 bin ilave istihdam öngörülüyor. Serbest Bölgeler, Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürü Uğur Öztürk, Ekonomi Bakanlığı’nın ihracatçılara sağladığı destekleri ve gerçekleştirdiği faaliyetleri Nisan-Kasım döneminde; 31 ilde 1.215 firmayı ziyaret ederek anlattığını, yılsonuna kadar 1500 firmayı ziyaret etmeyi hedeflediklerini söyledi.

BAKANIN TALİMATIYLA

Bakan Nihat Zeybekci’nin talimatıyla firmalarla görüşmelere devam edeceklerni vurgulayan Öztürk “Ekonomi Bakanlığı yatırım teşvikleri, ihracat destekleri veriyor. Bu desteklerle Türk ihracatçısının daha rekabetçi olması hedefleniyor. Türkiye şu anda dünya dış ticaretinden yüzde 0.91 pay alıyor, hedef yüzde 1.5’a ulaşmak. Buna ulaşmak için katma değerli ürün ihracatını arttıracak bir iklim oluşturmak için çalışıyoruz” dedi.
Öztürk şunları söyledi: “Bu amaçla ihracat destekleri yanında 1 milyon dolar üzerinde ihracat yapan ihracatçılarımızın seyahatlerinde bir rahatlama sağlamak amacıyla yeşil pasaport verilmeye başlandı.”

İŞ DÜNYASI GELECEĞE GÜVENLE BAKIYOR

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD ) İzmir Başkanı Ümit Ülkü: Çift haneli bu büyüme oranı, ekonominin bütün aktörleri adına, önümüzdeki döneme yönelik motive edici bir gelişme olarak da ilave bir ehemmiyet arz etmektedir. Yatırımlardaki artışın sürmesi, reel sektörün ekonomiye olan güveninin sürdüğüne işaret etmesi bakımından da oldukça önemli bir gelişme olmuştur. 2018 önde gelen ekonomiler arasından pozitif olarak ayrıştığımız bir yıl olacaktır.

Saygılı Rulman Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Saygılı: Büyüme rakamı yapılan çalışmalar neticesinde tesadüf değil. 2018’de yüzde 7’lere varacak bir büyüme bekliyoruz. Devletin halkını mutlu ettiği bir döneme gidiyoruz.

Kutlusan İcra Kurulu Başkanı Hasan Büyükkutlu: İçeriden ve dışarıdan her türlü hainliğin yapıldığı bir ortamda yüzde 11.1’lik büyüme son derece önemli. Burada hükümetin aldığı ekonomik önlemler, verilen teşvikler ve destekler önemli rol oynadı. 2018’e de umutla bakıyoruz.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web