Büyük Torbalı

YUZDE 58 HAYIR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
YUZDE 58 HAYIR
354 Görüntüleme
12 Eylül 2010 - 22:17
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

86.652 seçmenin bulundugu Torbali’da referanduma yüzde 70 oraninda katilim oldu. 246 sandiktan alinan sonuca göre yüzde 41.9 ‘Evet’, yüzde 58.1 ‘Hayir’ çikti. CHP, MHP, DSP ve DP’liler yerelde sevinirken ülke genelinde üzülen taraf oldu

HEYECANLA beklenen referandum dün sonuçlandi. Türkiye genelinde ‘Evet’ çikan halkoylamasinda Torbali’da ise tam tersi bir oranda ‘Hayir’ çikti. 86.652 seçmenin bulundugu Torbali’da yüzde 70’lik katilim orani son-rasinda yüzde 41.9 ‘Evet’, yüzde 58.1 ‘Hayir’ çikti. Bu sonuçlar ise ülke genelindeki sonuçlarin tam tersiydi. Türkiye’de yüzde 58 oraninda ‘Evet’ çikarken, yüz-de 42 oraninda da ‘Hayir’ çikti. Açiklanan sonuçlar sonrasinda basta AK Partililer olmak üzere ‘Evet’ oyu kullananlar büyük bir sevinç yasadi. Ilçe genelinde ‘Hayir’ oyu çikmasina ragmen Türkiye’de ‘Evet’ oylarinin ezici bir üstünlük saglamasi CHP, MHP, DSP, DP cephe-sinde büyük bir üzüntüye neden oldu. Açiklanan sonuçlar sonrasinda paketin geçmesiyle AK Partililer büyük bir sevinç yasadi. Parti binasinda toplanan yüzlerce partili sevinç gösterisi yapti. Büyük bir konvoy hazirlayan partililer büyük bir cosku yasadi.

YUZDE 70 KATILIM
DUN tüm Türkiye’de oldugu gibi Torbali’daki binlerce vatandas sandiga gitti. 26 maddelik Ana-yasa degisikligi paketinin oylan-digi referandum sabah 08:00’de basladi. Daha önceki oylamalara göre daha sakin geçen halkoyla-masi aksam 17:00’de sona erdi. Sandiklar tek tek açilmaya basla-nirken, sonuçlar Torbali Adalet Sarayi’nda kurulan seçim merke-zinde kayit altina alinmaya bas-landi. 19:15’te biten sayim sonu-cunda, Torbali’daki sonuçlar aç-iklandi. Yapilan açiklamaya göre 86.652 seçmenden 69.464 kisi sandiga gitti. Sayilan oylarin 68.006’si geçerli olurken, 1.458 tanesi ge-çersizdi. Yüzde 70’lik katilim so-nucunda 28.539 kisi ‘Evet’ oyu kullanirken, 39.467 kisi ise ‘Ha-yir’ dedi. Sonuçlarin açiklandigi Adalet Sarayi’nda çok sayida emniyet personeli görev yapti.

HAYIR
Ahmetli, Alpkent Mahallesi, Atalan, Bozköy, Cumhuriyet Mahallesi, Egerci, Çaybasi, Dagkizilca, Dagtekke, Demirci, Düverlik, Ertugrul Mahallesi, Göllüce, Kaplancik, Kirbas, Kusçuburun, Sehitler, Subasi, Pamukyazi, Muratbey Mahallesi, Naime, Pancar, Saglik, Saipler.

EVET
Ayrancilar, Çapak, Çakirbeyli, Taskesik, Korucuk, Yesilköy, Yogurtçular, Yeniköy, Atatürk Mahallesi, Karsiyaka Mahallesi, Özbey Mahallesi.

UYGUR MERAKLA IZLEDI: CHP’li Belediye Bas-kani Ismail Uygur, sonuç-lari parti teski-latinda ilçe baskani Faruk Akpinar ile birlikte takip etti.

SEVINÇ VE HUZUN BIRARADA: Yerelde sevi-nen fakat Ana-dolu’daki ö-nemli kalelerini kaybeden MHP teskila-tinda da büyük hüzün yasandi.

BDP UMDUGUNU BULAMADI: Güneydogulu vatandaslarin yogunlukta oldugu Atatürk Mahallesi’n-deki 6100 seçmenden 3274’ü evet oyu kullanirken, 474’ü hayir oyu kullandi. Atatürk Mahallesi evet oylarinin en yüksek çiktigi bölgelerden oldu.

SON ANDA “EVET” DEDI: Referandumda ne oy kullana-cagi merak ko-nusu olan Ticaret Odasi Baskani Beh-çet Çinar, ‘evet’ oyu kullanacagini sandik basin-da açikladi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web