Büyük Torbalı

Yüzyila merdiven dayayan okul sahlandi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yüzyila merdiven dayayan okul sahlandi
412 Görüntüleme
04 Nisan 2010 - 22:25
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Son 1 ay içerisinde il genelinde bilgi yarismasinda yari finale yükselme basarisi gösteren, kukla yarismasinda il birinciligi ve spor dallarinda dereceler alan Kâzimpasa Ilkögretim Okulu’nun basarisinin temelinde ‘ekip ruhu’ yer aliyor

ÇESITLI etkinlikler ve yaris-malardaki basarilariyla son dö-nemde adindan sikça söz etti-ren Kâzimpasa Ilkögretim Okulu son olarak il düzeyinde gerçeklestirilen bilgi yarisma-sinda yari finale yükselerek büyük basariya imza atti. 84 yillik tarihi bulunan Kazimpa-sa, yari finalde 2 özel okul ile yarisacak. Geçtigimiz hafta-larda da yine il genelinde dü-zenlenen kukla yarismasinda birinci olmustu. Kazimpasa Ilk-ögretim Okulu’nda 1926 yilin-dan beri var olan ruhu canlan-dirdigini belirten Okul Müdürü Necat Çetin, okulun basarisini degisim, gelisim ve ilerlemeye baglarken bunlarin gerçekles-mesi için zaman, mekan, lider ve iletisimin oldukça önemli oldugunu söyledi.

OKUL MUDURU ORKESTRA SEFIDIR
GERÇEKLESEN basarilarin 1926 yilinda kurulan bir okulun gerçeklestirmesi gereken basa-rilar oldugunu belirterek bu okulda görev yaptigi kisa süre içerisinde okul müdürü olarak kendisinin yaptiginin disiplini saglamak, organize etmek, planlamak, hedef göstermek, is ve egitim akisini saglamak oldugunu söyleyen Çetin “Ben bu okulun orkestra sefi gibi-yim. Okuldaki ögrenci ve ög-retmenleri belirli bir hedef yö-nünde kanalize ettigin taktirde istedigin bütün hedeflere vara-bilirsin. Bu okulda zaten bir kapasite vardi. Okula geldigim-den beri tüm ögrencilerimizin velileriyle tek tek görüstüm. Okulda yönetime karsi bir inanç erezyonu olusmus. Bunu ortadan kaldirarak basarabile-cegimiz konusunda herkesi inandirdim. Kazimpasa ruhunu geri getirmeye çalistim. Ben okulda görev yapan ögretmen-lerle zaman dilimini önemse-meden sürekli görüsmeler yapi-yorum” dedi.

KÂZIMPASA AILE ÇAY BAHÇESI
OKUL ve kurumlarda mutlaka yakin, orta ve uzun vadeli he-defler olduguna deginerek okul olarak yakin hedeflerinden bazilarini gerçeklestirdiklerini söyleyen Çetin “Disiplin ve imaj degisikliginin ardindan kukla yarismasina katildik ve birinci olduk. Geçtigimiz hafta ise il çapinda yapilan bilgi yarismasinda ilçemizi temsil ettik ve yari finale çikma hakki kazandik. SBS’de ilçedeki en iyi okullardan biri oldugumuzu ögrencilerimizin aldigi puan-larla göstermek istiyoruz” dedi. Yaz döneminde de okulun fizi-ki yapisiyla ilgili degisiklikler yapilacagini ekleyen Çetin “Torbali Belediyesi isbirligiyle okulun hemen önünde bir aile çay bahçesi olusturmak istiyo-ruz. Ayrica özel okul mantigiy-la ögrencilerimizden her brans-ta çesitli gruplar olusturuyoruz. Bu gruplarin olusturdugu pra-mitten okulun bilgi yarismasi grubunu olusturulacak” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web