Büyük Torbalı

Zemzem ile zehri karistirmak isteyenlere alet olmayiz

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Zemzem ile zehri karistirmak isteyenlere alet olmayiz
291 Görüntüleme
12 Ağustos 2010 - 21:38
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yurdadog Mutlu hükümete fena yüklendi

HEM ülke hem de ilçe siyaseti yaklasan 12 Eylül Referandumu öncesinde hareketli günler geçiriyor. Meydanlarda, kahvehanelerde, ev ziyaretlerinde verecekleri oy yönünde vatandasa bilgi aktaran siyasîlerin hummali çalismasi sürüyor. 1 aylik süreyi en verimli sekilde geçirmek isteyen partilerin yönetim kurullari, kadin ve gençlik kollari hem teskilatta hem de sahada yogun bir çaba içerisinde. Hareketli partilerin basinda gelen MHP’nin Ilçe Baskan Yardimcisi Yurdadog Mutlu, 12 Eylül’de ‘Hayir’ oyu vermekte kararli olduklarini, bunu halka ayrintilari ile anlatmak için ellerinden geleni yapacaklarini söyledi. AK Parti hükümetinin Anayasa degisikliginde samimi olmadigini söyleyen Mutlu, “AKP kendi zihniyetini halka dayatmak için Anayasayi degistiriyor” dedi. Mutlu, sert elestirilerde bulundu.

NEDEN ‘HAYIR’ DEDIGIMIZI BILIYORUZ

1 aylik süre zarfinda ekip çalismasi yaparak vatandasa neden ‘Hayir’ oyu kullanmasi gerektigini anlatacaklarini söyleyen Yurdadog Mutlu, “Milliyetçi Hareket Partisi anayasa degisikliklerine karsi görüsünü ve gerekçelerini defalarca kamuoyu ile paylasmistir ve referandumda da karari ‘Hayir’ olacaktir. Bu karari sadece AKP’ye muhalefet etmek için degil, ülkemizin menfaatini düsündügümüz için aldik. Neye ‘Hayir’ dedigimizi çok iyi biliyoruz. Bunu halkimiza anlatmak için de 1 aylik süre zarfinda yogun bir sekilde çalisacagiz. Biz diyoruz ki Anayasa metinleri kutsal metinler degildir ve degismelidirler. Zamanin sartlari, toplum ilerleyisi bu degisimi sorunlu hâle getirmistir. 1982 Anayasasi da degismek durumundadir. Geride kalan yillarda da çesitli defalar bu degisiklikler yapilmistir. Oysa ki, son anayasa degisikliklerinin dogmasinda kaynak, milletin ihtiyaçlarindan öte yabanci dayatmalar karsisinda AKP zihniyetinin teslimiyetidir” dedi.

ZEHIRI ZEMZEMLE KARISTIRIYORLAR

ANAYASA degisikligine ‘Hayir’ demek için birden faz-la sebepleri oldugunu söyleyen Yurdadog Mutlu, bu yönde karar almalarinin nedenlerini su sekilde anlatti: “Huku-ku emrine almak isteyen siyaset tüccarlarina ve dokunulmazlik kaçkinlarina firsat vermemek için, milletimizin önceliklerine ve taleplerine cevap vermeyen ve disaridan siparis edilen anayasa degisikligine ‘Hayir’ oyu verecegiz. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak ülkenin yikilmasini taseron olmayiz. Biz bu ülkeyi karsiliksiz sevdik. Türk toplumu ‘zemzemle zehir’i birlestirip altin kâse de içirmeye çalisanlara kanmayacaktir. Toplum kendi gelecegi için ‘hayir’ diyecektir. 8 yila yaklasan icraatlariyla saibeli iliskiler ve istismarin odagi olmus, karanlik isbirliklerinde çare aramis zihniyetin zorladigi Anayasa degisikligini istemiyoruz. Bu degisikligin toplumsal kirilganligin ve farklilasmayi daha da artiracagini düsünüyoruz” seklinde konustu.

“GERÇEK AMAÇLARINI GIZLIYORLAR”

ANAYASA degisikligini gerçeklestirmeye çalisan hükümeti sert sözlerle elestiren Mutlu, “Türk Ceza Kanununda Türklügün tanimini degis-tirmeye çalisan, Vakiflar Yasasini milletimizin aleyhine bozma arayisina girerken, partimizin uyarilarini ciddiye bile almayan, sinirlarimizdaki mayinli arazilerin yabancilara temizligi konusundaki itirazlarimizi reddeden, üniversitelerde basörtüsü yasagini kaldiran anayasa degisiklikleri görüsmeleri esasinda imzaladiklari metinleri inkâr eden zihniyetin varligi bilinmektedir.  Gönlü millet sevgisi ile dolu, yüregi al bayragimiz için çarpan milyonlarca Türkiye sevdalisina her gün hakaret eden bir zihniyetle bulusma sartlar kalmamistir. Anayasa paketi, Türkiye’nin bu alanlardaki ihtiyaçlarina göre degil, AKP’nin özel ihtiyaçlari ile gizli gündemi isiginda sekillenmistir.  ‘Hukuk, demokrasi, özgürlük’ AKP’nin gerçek amaçlarini gizlemek için ambalâj malzemeleri olarak kullanilmistir. Ulke-mizi ve milletimizi bölünmeye dogru götürecegi anlasilan hazmettirme sürecine ‘Hayir’ diyoruz. Oysa AKP anayasasi daha isin basinda yasayi çikartan AKP milletvekilleri tarafindan sulandirilmis, sahte imzalara, düzmece metinlerle TBMM iradesine sokulmak istenirken suçüstü yapilmistir” seklinde konustu.

“SORUNLARIN SORUMLUSU: AKP HUKUMETI”

HUKUMETIN ülkeyi kamplasma, bölücülüge ittigini, buna meydan vermeyeceklerini söyleyen Yurdadog Mutlu, “Siyasî namustan uzak bir anlayisin zorladigi çalismanin ürünü olan anayasa degisikliklerine ‘Hayir’ demek ülkemizin yararina olacaktir. Teröristle kucaklasan ve milleti bölmek isteyen bir zihniyetin önünü açmamak, milletin kardesligini israrla sürdürmek için ‘Hayir’ diyoruz. Ulkemizi yikima, milletimizi bölünme-ye götürecek asamali oyunu bozarak ‘Hayir’ oyu kullanacaktir. Hükümetin maksadi, agir sartlarda geçim mücadelesi veren Türk milletinin aci gerçegi olan açlik, issizlik, yoksulluk gibi temel sorunlarinin tartismasini önlemek, bunlar üzerine örtü çekerek AKP’nin bu alanlardaki karanlik sicilini gözlerden kaçirmaya çalismaktir. Oysa yoklugun, yoksullugun, açligin ve gerekçesi anayasa olup is basindaki AKP hükümetidir. Bu nedenlerden dolayi Milliyetçi Hareket Partisi olarak ‘Hayir’ oyu kullanacagiz” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web