Büyük Torbalı

Zoru, Arapça başardılar

Ayrancılar İmam Hatip Ortaokulu, İzmir’de düzenlenen 8. Arapça Yarışmaları’na damga vurdu. Şarkı dalında birincilik alarak ilçeye gurur yaşatan öğrenciler şarkı dalında İzmir’i Türkiye Şampiyonası’nda temsil edecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Zoru, Arapça başardılar
571 Görüntüleme
01 Nisan 2017 - 12:41
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MİLLİ Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce düzenlenen 8. Arapça Yarışmaları’nın il elemelerinde yüzlerce öğrenci ter döktü. Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneğinin de desteklediği ve “Arapça Öğretimini Geliştirme Projeleri” kapsamında gerçekleştirilen yarışmanın, il elemeleri tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak yapıldı. Bu yıl sekizincisi düzenlenen Arapça Yarışmaları’na, Ayrancılar İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri damga vurdu. Arapça şarkı yarışmasında il birincisi olan öğrenciler ilçeye büyük gurur yaşattı. Ayrancılar İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, 5 Mayıs’ta TRT binasında yapılması planlanan Türkiye finallerinde İzmir’i temsil edecek.
BÜYÜK BAŞARI
İl genelinde çok sayıda okulun katılımıyla gerçekleşen 8.’nci Uluslararası Arapça Şarkı Yarışmalarının Finalleri önceki gün sona erdi. İmam Hatipli öğrencilerin farklı dallardaki Arapça performansları büyük alkış aldı. Şarkı, şiir, metin canlandırma, hat, bilgi ve münazara kategorilerinde gerçekleştirilen yarışmada, birinciler ödüllerini düzenlenen törenle aldılar. İzmir’in Konak İlçesi Kestane Pazarı semtinde güney bölgesini kapsayan 11 okulun katılımıyla gerçekleştirilen Arapça Şarkı Yarışmasında Ayrancılar İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, İzmir 1.’ncisi olarak büyük bir başarıya imza attı. Büyük bir başarıya imza atarak ilçenin gururu olan Ayrancılar İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Bilal Kavak, Ulvi Şenkal, Rukiye Nazlıhan Kuru, Hatice Sena Altınmeşe ve Kezban Nur Şen, Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun’u makamında ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette öğrencilere Ayrancılar İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Tuba Akın Kara ve Müzik Öğretmeni Tuğçe İpek Kaya’da eşlik etti.
AYRANCILAR, İZMİR’İ TEMSİL EDECEK
Önemi her geçen gün artan Arapça’ya dikkati çekmek isteyen yarışmalar, bu dili daha etkin kullanan, kendilerini yazılı ve sözlü olarak ifade edebilen, sosyal, kültürel ve iktisadi ilişkileri geliştirebilecek gençlerin yetiştirilmesine öncülük etmeyi amaçlıyor. Torbalı’daki bir okulun böylesine bir arenada zirvede olmasından dolayı gururlu olduklarını belirten Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun, öğrencileri bu üstünde başarılarından ötürü tebrik ettiğini söyledi. Ayrancılar İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Tuba Akın Kara ise, öğrencilerinin böyle bir başarıya ulaşmasının okul müdürü olarak kendisini gururlandırdığını ifade etti. 8.’nci Uluslararası Arapça Şarkı Yarışmalarının Türkiye Finalleri, 5 Mayıs’ta TRT binasında gerçekleşecek. İbrahim DANIŞ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web