Büyük Torbalı
Bahçeşehir Bursluluk Sınavı
Büyük Torbalı

“Aday gösterilmedim diye sırtını dönen AK Parti’li olamamıştır”

Yerel seçim yaklaşıyor ve heyecan artıyor. MHP’de bazı ilçelerde adaylar yavaş yavaş açıklanmaya başladı. CHP’de de ay sonuna kadar süreç tamamlanır. En çok merak edilen de AK Parti’nin adayları… Torbalı’da da aynı durum söz konusu

22 Kasım 2018 - 14:46 'de eklendi ve 197 kez görüntülendi. A+A-

“Aday gösterilmedim diye  sırtını dönen AK Parti’li olamamıştır”

. Dananın kuyruğu bir ay içinde kopar. Dün AK Parti grubunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerel seçimlerle ilgili mesajları vardı. İyi okunması gereken uyarılarda bulundu.  Buldukları her fırsatta 31 Mart 2019’daki Mahalli İdareler Seçimleri’ne hazırlıklar için çalıştıklarını belirten Erdoğan, şöyle konuştu: “Aday tespitleri noktasında gerek büyükşehirlerde, gerek illerde sık sık bir araya geldik. İlçelere de inmeye başladık. Geçtiğimiz pazar günü, önceden belirlediğimiz yerlerde temayül yoklamaları da yapıldı. Partimizin tüm kademeleri, aday belirleme ve seçim hazırlıkları konusunda kesintisiz mesai halindeler. Siyasetin ve teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak, titiz bir araştırmayla, soruşturmayla, analizle adaylarımızı netleştirmenin gayreti içindeyiz. İnşallah tüm bu hazırlıklarımızdan tamamlanmış olanları, yakında milletimizle paylaşacağız. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her kim ki ‘ben aday gösterilmedim’ diyerek partimize sırtını dönüyor hatta gidip kendine başka mecralar arıyorsa o kişi zaten hiçbir zaman AK Parti’li olamamıştır. Her kim ki ‘benim istediğim kişi aday gösterilmedi’ diye benzer tavırlara giriyorsa, zaten yanlış yerdedir.” ifadelerini kullandı.

Çağlar önde, Görmez-Olgun kafa kafaya

Kim görsem bana AK Parti temayülünü soruyor. Aday belirlemede ne kadar dikkate alınır, ölçü müdür, değil midir bilemem ama önemli olduğu kesin. AK Parti bu mekanizmayı iyi işleten partilerden. İzmir’de birçok isim dillendiriliyor ama torbalı ile ilgili size birkaç tüyo vermek isterim. Pazar günkü temayülde “Torbalı’da kimi Belediye Başkanı olarak görmek istersiniz” sorusuna teşkilatın ana kademesi çoğunlukla Özgür Çağlar demiştir. Biliyorsunuz Çağlar, teşkilatın göbeğinden.. SKM Başkanlığı dönemindeki enerjisini, performansını, fedakarlığını herkes bilir. Partinin her kademesini ile barışık ve bunun meyvelerini de alıyor. Çağlar’ın önde götürdüğü temayülde mevcut Başkan Adnan Yaşar Görmez ve aday adaylarından TTO Başkanı Olgun, kafa kafaya sonuç almışlar. Çağlar’ın gerisinde kalmaları bakımından belki onlar adına üzücü bir sonuç olabilir ama mevcut başkanla kafa kafaya olmak da bence bir başarıdır.

AZİZ KOCAOĞLU’YLA İZMİR’İ ALEM!

80 günde devri alemi bilirsiniz.  İngiliz centilmen Phileas Fogg, üye olduğu kulüpteki arkadaşlarıyla 80 günde dünyanın etrafını dolaşacağına dair iddiaya girer. Uşağı Parisli Passepartout’yu yanına alarak hiç vakit kaybetmeden yola çıkar. Geçtiğimiz günlerde zirvede olduğunu iddia ederek bir daha aday olmayacağını açıklayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, veda turlarına başladı. Bu kapsamda Torbalı’ya gelerek bazı köyleri ziyaret etti. Seçimlere kadar yani resmi olarak görevi sona eren kadar bu tür ziyaretlere devam edecekmiş. Aziz Kocaoğlu’nun Torbalı ziyaretinde kendisini İsmail Uygur ve ilçe başkanı Erol Günaydın karşıladı. Partinin belediye başkanı aday adayları olan Yıldırım Baytekin, Övünç Demir ve Hakkı Güney bu ziyaretlerde kendisine eşlik etmedi. En azından fotoğraf karelerinden yoklar. Aziz Kocaoğlu’nun son yıllarda Torbalı’yı görmezden geldiğini, ilçeye tek bir çivi bile çakmadığını göz önünde bulundurup Aziz Beye soruyorum. Bu ziyaret turlarını neden mesai saatleri içerisinde yapıyorsunuz? İlla köyleri gezecekseniz bunları haftasonu yapın. Halk sizi hizmetlerde bulunmanız için seçti. Belediye imkanlarıyla şahsi geziler, ziyaretler düzenlemeniz için değil.

EROL GÜNAYDIN ADAYLARA MESAFELİ OLMAMALI

İsmail Uygur’un ilçe başkanlığı görevinden istifa etmesinin ardından bu göreve atanan Erol Günaydın, gözlemlediğim kadarıyla henüz koltuğa tam alışmış değil. Mutlaka dikkatinizi çekmiştir, hiç bir aday adayı ile birebir pozu yok. En azından medyada ya da sosyal medyada bununla ilgili hiç bir şey görmedik. Bütün adaylara eşit mesafede olmadığı imajı hoş değil. Buradan Sayın Erol Günaydın’a şunu söylemek istiyorum. Bir ismi daha fazla sevebilirsiniz ama siz artık ilçe başkanısınız. Bütün aday adaylarına eşit mesafede olmanız gerekir. Çünkü tüm adaylar parti içerisinde bir kesimin desteğini ve sevgisini kazanmış, uzun yıllardır parti için çalışmış önemli kişiler. Birilerine yakın olup birilerine mesafeli davranmak partiye ancak zarar verir.

Etiketler :
,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Torbalı vekil sayesinde hayaline kavuştu Torbalı vekil sayesinde hayaline kavuştu...

Vergi rekortmeni ilçemiz yıllardır gerçekleşmesi için mücadele ettiği hayaline nihayet kavuştu. ...

Halil başkanla ekonomiyi düzelttik Halil başkanla ekonomiyi düzelttik

Önceki gün meslek büyüğüm Halis Koç'un kahvesini içmek için bizim gazeteden çıktım. ...

Dolandırıcı müteahhitlere dikkat! Dolandırıcı müteahhitlere dikkat!

Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de Avrupa ülkelerinin tamamının toplamından daha fazla müteahhit bulunuyor....

Gündemde ‘Değişim’ yok Gündemde ‘Değişim’ yok

Ak Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül’ün istifa etmesiyle ile göreve başlayan Kerem Ali Sürekli yönetimini oluşturdu. ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
Turuncu Koleji
SON EKLENEN HABERLER
Fabrikalar hesaplarını yaptı Fabrikalar hesaplarını ya...

Geçtiğimiz yıl 42 bin dekar alan üzerine ekimi yapılarak, 33...

Torbalı vekil sayesinde hayaline kavuştu Torbalı vekil sayesinde h...

Vergi rekortmeni ilçemiz yıllardır gerçekleşmesi için müca...

6 yaşından beri balık tutuyor 6 yaşından beri balık tut...

Perşembe pazarında tezgah açan Sahil Özuğurlu, 40 yıldır bal...

Tatilcilerin adresi değişti Tatilcilerin adresi değiş...

Şehrin sıkıntısından kaçan, şifa bulmak isteyen Dağtekke Köy...

Kurtarıcılarıyla ilk yaşını kutladı Kurtarıcılarıyla ilk yaşı...

Torbalı'da oturan Selek çiftinin henüz 23 haftalıkken dünyay...

Bahçede dua ederek destek oldular Bahçede dua ederek destek...

Torbalı’da ilk kez hafta üniversite sınavı ilçedeki okullard...

Verilen süre dolmak üzere Verilen süre dolmak üzere...

İlçedeki seyyar kokoreç arabaları kaldırılıyor. Torbalı Bele...

Aile yardım bekliyor Aile yardım bekliyor

Oksijen yerine azot gazı verildiği için 8 aydır bilinci kapa...

Tüm ilçe duman altında! Tüm ilçe duman altında!...

Çapak yolunda hizmet veren bir geri dönüşüm fabrikasında bü...

Herkes kokunun kaynağını merak ediyor Herkes kokunun kaynağını ...

Torbalı’da bugün gün boyu etkili olan yoğun gaz kokusu her y...

FOTO GALERİ
Baha Kapı
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan