Büyük Torbalı
Bahçeşehir Bursluluk Sınavı
Büyük Torbalı

Ekrem İmamoğlu için Torbalı’da lokma döktüler

YEREL seçim geride kaldı ama yankıları sürüyor. Şüphesiz seçimin en çok konuşulanı İstanbul oldu. İstanbul’u kıl payı kazanan CHP’li Ekrem İmamoğlu ve sonrasında yaşananlar baya bir konuşuldu.

22 Nisan 2019 - 10:15 'de eklendi ve 256 kez görüntülendi. A+A-

Ekrem İmamoğlu için Torbalı’da lokma döktüler

Nihayetinde Ekrem İmamoğlu mazbatayı aldı ve süreç tamamlanmış gibi gözüküyor. CHP’nin Adayı Ekrem İmamoğlu’nun mazbatayı alması ile birlikte taraftarları büyük sevinç yaşadı. İstanbul’da oyların sayılması, ard arda açıklamalar derken olay artık Türkiye’nin meselesi haline geldiği için mazbataya Türkiye’nin dört bir yanından sevinç haberleri geldi. Torbalı’da da Belediye Başkanı İsmail Uygur bir pankart ile İmamoğlu’nun zaferini kutlamıştı. Öte yandan İmamoğlu için Torbalı’da vatandaşlar lokma dağıttı. Yaklaşık 500 kişiye İmamoğlu’nun mazbatasını alması nedeniyle dağıtılan lokmaya ilgi yüksek oldu. CHP Kadın Kolları da lokma etkinliğinde görev aldı.

Merak etmeyin, birisi ölünce önlem alınır

İZBAN üzerindeki araç üst geçitlerinin çürüdüğüne ve oto korkulukların aşağıya düştüğüne dair sık sık yerel basında haberler okuyorum. İnternet siteleri, gazeteler bu konuyu gündemde tutmasına rağmen hiçbir önlem alınmıyor. Geçtiğimiz gün cam ve demirden oluşan yaklaşık büyük bir parça, durup dururken koparak aşağıya düştü. O sırada aşağıda hiç kimsenin olmaması, olası bir can kaybının önüne geçti. Üzerine düştüğünde bir insanı rahatlıkla öldürecek olan parçalar, hiçbir darbe almaksızın kendiliğinden aşağıya düşüyor. Parçaların aşağıya düşmesi, üstgeçitten geçen araçların da bu noktada kontrolünü kaybedip aşağıya düşmesi riskine davetiye çıkıyor. Vatandaşlar artık bu duruma karşı önlem alınmasını istiyor.  Büyük bir ihtimalle yine önlem alınmayacaktır. Çünkü birinin canı yanmadan önlem almak aklımıza gelmez genelde.

BAŞKAN EROL YENİDEN ADAY

Uzun yıllardır tanıdığım, bana özellikle lise yıllarımda büyük yardım ve destekleri olan Torbalı Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Refik Erol son günlerde ilçe bazında sosyal medyanın en çok konuşulan isimlerinden biri. Çünkü Torbalı Fenerbahçeliler Derneği, Mayıs ayında seçime gidecek ve 3 yılda bir düzenlenen seçim için ilk aday belli oldu. Şuana kadar birçok sosyal sorumluluk projelerine imza atan ve gerçekleştirdiği çalışmalarla Torbalıların gönlünde taht kuran Torbalı Fenerbahçeliler Derneği, 4 Mayıs Cumartesi günü dernekte gerçekleşmesi beklenen seçim için ilk aday mevcut başkan Refik Erol oldu. Erol, “3 yıldır şerefle, gururla Başkanlık görevini yaptığım Torbalı derneğimizin kongre zamanı geldi. 4 Mayıs gününde yapılacak kongremizde önce Allah’ın izni sonra sizlerin desteğiyle dernek başkanlığına tekrar adayım hayırlara vesile olsun” şeklinde konuştu. Öte yandan Refik Erol, ilçede bulunan diğer taraftar dernekleriyle çok yakın ilişkiler kurmuş, taraftar gruplarının da bu adıma olumlu karşılık vermesiyle ilçemizde çok güzel bir tablo oluşmuştu.

Merakla beklenen sorunun cevabı belli oldu

Ramazan Bayramı hazırlıklarını tamamlamak isteyenlerin büyük merakla araştırdıkları sorunun cevabı belli oldu. Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların, Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmalarının uygun görüldüğü belirtildi. Açıklamada yer alan, Cumhurbaşkanlığı tarafından tüm kamu kurum ve kuruluşlarına Ramazan Bayramı tatiline ilişkin gönderilen idari izin yazısında şu ifadelere yer verildi: “Ramazan Bayramı tatili 3 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 13.00’te başlayıp 6 Haziran 2019 Perşembe günü sona erecektir. Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla; kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür. İdari izin süresince görevli olanlara herhangi bir fazla ödemede bulunulmayacak ancak kullanmadıkları idari izinleri, idarenin uygun gördüğü zamanlarda kullandırılabilecektir.”

Yıllardır bu tatillerin iyi mi kötü olduğu tartışılır durur. Ben iki görüşe de yakınım. Gerçekten özellikle turizmde büyük canlılık oluşuyor. Ama aynı şekilde bir ayın 3’te 1’inin tatille geçirilmesi de üretim açısından pek de olumlu değil.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FAZLA ÇALIŞMA (MESAİ) VE ÜCRETLENDİRİLMESİ FAZLA ÇALIŞMA (MESAİ) VE ÜCRETLENDİRİLME...

FAZLA ÇALIŞMA (MESAİ) VE ÜCRETLENDİRİLMESİ...

KADAYIFIN ALTI KADAYIFIN ALTI

Kadim tartışmaların en tepesinde ‘Laik Devlet’ tartışması hep yer almıştır. Kendimi bildim bile tartışır dururuz. Bitecek gibi de görül...

BİR CENAZENİN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ BİR CENAZENİN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ

1989 yılının Haziranında hayatını kaybeden İran devriminin lideri ‘Ayetullah Humeyni’, tıpkı şimdi şehit edilen ‘Kasım Süleymani’ gibi ...

BELİRLE YÖNÜNÜ‼‼ BELİRLE YÖNÜNÜ‼‼

Kader deyip geçme, bak ne diyor sırrın sahibi;...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Hastane tuvaletinde yeni doğmuş ölü bebek bulunmuştu Hastane tuvaletinde yeni ...

Torbalı Devlet Hastanesinin tuvaletinde ölü olarak bulunan k...

İşine hile katanı barındırmayız İşine hile katanı barındı...

Torbalı Ticaret Odası (TTO), Tarım ve Orman Bakanlığı tarafı...

Pazar cep yakıyor Pazar cep yakıyor

Torbalı’daki semt pazarlarına Antalya’dan getirilen toprak m...

Hastane tuvaletinde doğum yapmıştı Hastane tuvaletinde doğum...

Geçtiğimiz Çarşamba günü Torbalı Devlet Hastanesi kadınlar t...

Trafo ve kablolara el konuldu Trafo ve kablolara el kon...

Subaşı Mahallesi’nde kaçak elektrik kullanan iki fabrikaya Ç...

TİCARET SAVAŞLARI TİCARET SAVAŞLARI

TİCARET SAVAŞLARI...

3 bin 205 esnaf bulunuyor 3 bin 205 esnaf bulunuyor

Torbalı’da Esnaf Ve Sanatkarlar Odasına kayıtlı esnaf sayısı...

Kadınlar tuvaletinde doğum yapmıştı Kadınlar tuvaletinde doğu...

Dün Torbalı Devlet Hastanesi kadınlar tuvaletinde doğum yapa...

KISIR DÖNGÜLERE VEDA KISIR DÖNGÜLERE VEDA

Evet hoşça kal 2019 bana sunduğun her şey için çok teşekkür ...

TEZKERE TEZKERE

Bugün meclisimizde Libya’ya asker gönderilmesine izin veren ...

FOTO GALERİ
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan