Büyük Torbalı
Bahçeşehir Bursluluk Sınavı
Büyük Torbalı

Ekrem İmamoğlu için Torbalı’da lokma döktüler

YEREL seçim geride kaldı ama yankıları sürüyor. Şüphesiz seçimin en çok konuşulanı İstanbul oldu. İstanbul’u kıl payı kazanan CHP’li Ekrem İmamoğlu ve sonrasında yaşananlar baya bir konuşuldu.

22 Nisan 2019 - 10:15 'de eklendi ve 178 kez görüntülendi. A+A-

Ekrem İmamoğlu için Torbalı’da lokma döktüler

Nihayetinde Ekrem İmamoğlu mazbatayı aldı ve süreç tamamlanmış gibi gözüküyor. CHP’nin Adayı Ekrem İmamoğlu’nun mazbatayı alması ile birlikte taraftarları büyük sevinç yaşadı. İstanbul’da oyların sayılması, ard arda açıklamalar derken olay artık Türkiye’nin meselesi haline geldiği için mazbataya Türkiye’nin dört bir yanından sevinç haberleri geldi. Torbalı’da da Belediye Başkanı İsmail Uygur bir pankart ile İmamoğlu’nun zaferini kutlamıştı. Öte yandan İmamoğlu için Torbalı’da vatandaşlar lokma dağıttı. Yaklaşık 500 kişiye İmamoğlu’nun mazbatasını alması nedeniyle dağıtılan lokmaya ilgi yüksek oldu. CHP Kadın Kolları da lokma etkinliğinde görev aldı.

Merak etmeyin, birisi ölünce önlem alınır

İZBAN üzerindeki araç üst geçitlerinin çürüdüğüne ve oto korkulukların aşağıya düştüğüne dair sık sık yerel basında haberler okuyorum. İnternet siteleri, gazeteler bu konuyu gündemde tutmasına rağmen hiçbir önlem alınmıyor. Geçtiğimiz gün cam ve demirden oluşan yaklaşık büyük bir parça, durup dururken koparak aşağıya düştü. O sırada aşağıda hiç kimsenin olmaması, olası bir can kaybının önüne geçti. Üzerine düştüğünde bir insanı rahatlıkla öldürecek olan parçalar, hiçbir darbe almaksızın kendiliğinden aşağıya düşüyor. Parçaların aşağıya düşmesi, üstgeçitten geçen araçların da bu noktada kontrolünü kaybedip aşağıya düşmesi riskine davetiye çıkıyor. Vatandaşlar artık bu duruma karşı önlem alınmasını istiyor.  Büyük bir ihtimalle yine önlem alınmayacaktır. Çünkü birinin canı yanmadan önlem almak aklımıza gelmez genelde.

BAŞKAN EROL YENİDEN ADAY

Uzun yıllardır tanıdığım, bana özellikle lise yıllarımda büyük yardım ve destekleri olan Torbalı Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Refik Erol son günlerde ilçe bazında sosyal medyanın en çok konuşulan isimlerinden biri. Çünkü Torbalı Fenerbahçeliler Derneği, Mayıs ayında seçime gidecek ve 3 yılda bir düzenlenen seçim için ilk aday belli oldu. Şuana kadar birçok sosyal sorumluluk projelerine imza atan ve gerçekleştirdiği çalışmalarla Torbalıların gönlünde taht kuran Torbalı Fenerbahçeliler Derneği, 4 Mayıs Cumartesi günü dernekte gerçekleşmesi beklenen seçim için ilk aday mevcut başkan Refik Erol oldu. Erol, “3 yıldır şerefle, gururla Başkanlık görevini yaptığım Torbalı derneğimizin kongre zamanı geldi. 4 Mayıs gününde yapılacak kongremizde önce Allah’ın izni sonra sizlerin desteğiyle dernek başkanlığına tekrar adayım hayırlara vesile olsun” şeklinde konuştu. Öte yandan Refik Erol, ilçede bulunan diğer taraftar dernekleriyle çok yakın ilişkiler kurmuş, taraftar gruplarının da bu adıma olumlu karşılık vermesiyle ilçemizde çok güzel bir tablo oluşmuştu.

Merakla beklenen sorunun cevabı belli oldu

Ramazan Bayramı hazırlıklarını tamamlamak isteyenlerin büyük merakla araştırdıkları sorunun cevabı belli oldu. Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların, Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmalarının uygun görüldüğü belirtildi. Açıklamada yer alan, Cumhurbaşkanlığı tarafından tüm kamu kurum ve kuruluşlarına Ramazan Bayramı tatiline ilişkin gönderilen idari izin yazısında şu ifadelere yer verildi: “Ramazan Bayramı tatili 3 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 13.00’te başlayıp 6 Haziran 2019 Perşembe günü sona erecektir. Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla; kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür. İdari izin süresince görevli olanlara herhangi bir fazla ödemede bulunulmayacak ancak kullanmadıkları idari izinleri, idarenin uygun gördüğü zamanlarda kullandırılabilecektir.”

Yıllardır bu tatillerin iyi mi kötü olduğu tartışılır durur. Ben iki görüşe de yakınım. Gerçekten özellikle turizmde büyük canlılık oluşuyor. Ama aynı şekilde bir ayın 3’te 1’inin tatille geçirilmesi de üretim açısından pek de olumlu değil.

Etiketler :
,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Yangın Yangın

Toplum olarak ciğerlerimiz 3 türlü yanıyor. Birincisi; bir yakınımızı, değerli saydığımız bir insanı yitirdiğimizde, diğer ikisi ise t...

Yasin Hoca Cumhuriyeti araştırıyor Yasin Hoca Cumhuriyeti araştırıyor

Rahmetli Necat Çetin’le birlikte çok önemli tarihi araştırmalara imza atan ve tarihe ışık tutan eserlerde imzası bulunan Yasin Kayış ho...

Gece saat 2’de bir insan neden basketbol oynar? Gece saat 2’de bir insan neden basketbol...

BAŞLIKTAKİ soruyu tekrar sormak istiyorum. Gece saat 2’de bir insan neden basketbol oynar? Ben de sporla ilgilenen bir insanım, sporun ...

Muhtar Tünelli yasal yollara başvurdu Muhtar Tünelli yasal yollara başvurdu

31 Mart seçimlerinde rakiplerini geride bırakarak ikinci kez Tepeköy Mahalle Muhtarlığı görevine seçilen Tamer Tünelli’nin mazbatası ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
Turuncu Koleji
SON EKLENEN HABERLER
Pazarlarda çok Pazarlarda çok

Semt pazarlarında ve çarşı merkezde bulunan dükkanlarda saht...

Mahalle sakinlerine çağrı yaptı Mahalle sakinlerine çağrı...

Torbalı Mahallesi’nde küçük baş ve kümes hayvanlarının pisli...

Belediye Kültür Merkezi bünyesinde kurulacak Belediye Kültür Merkezi b...

Torbalı Belediyesi, vatandaşların daha çok tiyatro ile buluş...

Sıcaklar etkilemedi Sıcaklar etkilemedi

Geniş bir alan üzerinde bulunan Torbalı Ovası geçtiğimi yaz ...

Bir izmarit hayatı durdurdu Bir izmarit hayatı durdur...

Hükümet Caddesi’nde telefon hatlarının dağıtımını sağlayan p...

Yangında kül oldu Yangında kül oldu

Sanayi sitesinde park halindeki kamyon alevler içinde kaldı...

Eğitim kurumları hızla yükseliyor Eğitim kurumları hızla yü...

Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı inşaatı devam e...

Pis kokular geliyor Pis kokular geliyor

Ertuğrul Mahallesi ile Cumhuriyet Mahallesi arasındaki yayal...

Aşure buluşturdu Aşure buluşturdu

Torbalı Belediyesi birlik ve dayanışma ruhuna Muharrem Ayı'n...

Sosyal medyadan açıkladı Sosyal medyadan açıkladı...

Torbalıspor'un 3 yıldır başkanlığını yapan Sabri Taşçan göre...

FOTO GALERİ
Baha Kapı
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan