Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

Halis Koç diyor ki;

Kalemine güvendiğim, şahsına saygı duyduğum gazeteci Halis Koç, benim hafta başında Belediye’nin Özel Kalem Müdürü Adnan Korkmaz ile ilgili yazdığım yazı ile ilgili eleştirilerde bulunmuş.

15 Aralık 2017 - 9:57 'de eklendi ve 115 kez görüntülendi. A+A-

Halis Koç diyor ki;
300Reklam

Eleştiri şu şekilde: “Görevden alınması ardından söylenen ve yazılanlara bakıyorum da hıncını çıkarmak isteyenler epey fazlaymış. Daha düne kadar önünde düğmesini ilikleyen, arayı iyi tutalım aman serinlik girmesin diyen partidaşları görevden alınınca birden şahin kesiliverdiler. Hatta işi daha da ileri götürenler oldu. Korkmaz’ın kalemi kırıldı diyerek ardından güzellemeler yazanlar bile çıktı hani. Hatta o güzellemelerde ‘’ Korkmaz’ın görevden alınması belediyede sevinçle karşılandı. Herkesle kavgalıydı.  Partililere gına getirdi. Herkes bayram yaptı. Bu kadar kötü bir yönetici 3.5 yıl görev yapmamalıydı’ diye AK Parti’ye oldukça yakın gazetede vecizeler bile döşendi ardından..”

YAPMA HALİS ABİ…

Şimdi Halis abi yazdığın yazı külliyen yanlış ve hatalı bilgiler ile dolu. Buyur düzletmeye başlayalım. Adnan Korkmaz’ı ilk olarak bu gazete ve bizler eleştirdik. Hatta eleştirdiğimiz için mahkemelik olduk. Yani, senin belirtiğin gibi görevden alınınca şahin kesilmedik. Olaya kesinlikle partili gözü ile bakmadık. Çünkü kötü bir yönetici hangi partiden olursa olsun, bizim tarafımızdan eleştirilir.

İkincisi Adnan Korkmaz’ı eleştirdiğimiz için kendisi bizzat belediyenin tüm birimlerine ve kafeteryalarına giren gazetelerimize yasak koydu. Aboneliklerimiz iptal edildi. Yani Halis Abi senin belirttiğin gibi hiçbir zaman Adnan Korkmaz ile arayı iyi yutalım diye bir çaba sarf etmedik.

Üçüncüsü Adnan korkmaz ile aramızda oluşan husumet o kadar büyüdü ki belediyenin gazetemizde yayınlattığı ilan ve reklamların ücretini bile bizzat kendisi ödemedi. Yani Halis Abi, senin tüm bunları biliyor olman gerekmez mi? Ha başkaları için veya başka basın mensupları için bir göndermede bulunuyorsan, ona sözüm yok. Ama bizzat benim kalemimden çıkan yazı üzerinden eleştirdiğin için, bende sana bu cevabı yazdım.

GAZETEMİZİ KİM, NASIL GÖRÜYOR?

Bu arada şunu da belirtmek gerekiyor. Halis Koç’un bizim gazetemiz için sık sık kullandığı cümle tam olarak şu. ‘Belediyeye yakın gazete’. İşte birazda bu konuyu ele almak gerekiyor. CHP ve sol çizgideki bir meslektaşımız; gazetemizi Belediyeye yakın ve AK Parti gazetesi olarak görüyor. Peki Adnan Korkmaz bizi nasıl görüyor ve gösteriyordu. Belediyeye sokulmaması gereken, düşman gazete.

İşte mesele bu. Demek ki işimizi iyi yapıyoruz. Adam gibi gazetecilik yapıyoruz. Gazeteci ne İsa ne de Musa’ya yaranamıyorsa doğru yoldadır, der mesleğin üstatları. Bizimle aynı görüşte de olsa kötü bir yönetici eleştirmek bizim için erdemdir. Herkese yer vermek, ilçenin gazetesi olmak, vatandaşın yaşadığı sorunlarını gündeme getirmek Büyük Torbalı’nın en temel yayıncılık ilkesidir. Belediyenin tüm faaliyet ve çalışmalarını yayınlamak da bizim en temel gazetecilik görevlerimiz arasındadır.

GAZETECİLİK VE ETİK KURALLARI

Son dönemde mesleğimizin zarar gördüğünün farkındayız. Ama bu gazete hiçbir zaman çıkara dayalı, rant devşirmek için yayın yapmamıştır. Her zaman haber vermeyi birinci öncelik sayıp Torbalı’da yaşayan herkesin rahatlıkla okuyabileceği bir gazete olmaya özen gösterdik. Yeni yılla birlikte 20 yaşına basacağız. Bu bize ağır bir sorumluluk yüklüyor. Hiç belden aşağı vurmadık. Hep doğrunun yanında, halkın menfaatine yayın yapmaya özen gösterdik. Şahsileştirmeden, kişilik haklarına saygı duyarak ilçenin referans gazetesi olmaya gayret ettik. Onun için yöneticiler değişiyor, partiler kapanıyor, hayatın her alanında değişimler meydana geliyor. Ama biz 20 yıldır dimdik ayaktayız. Ve daime mesleğin etik kurallarına bağlı kalarak halkın menfaatine yönelik yayın yapmaya devam edeceğiz.

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Halil Başkan’dan bir ilk Halil Başkan’dan bir ilk

Yeni yılla birlikte ilçedeki odalarda seçim heyecanı da başladı. İlk seçim heyecanı Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda yaşandı. Mevcut...

Belediye sarayı şaşırtıyor Belediye sarayı şaşırtıyor

Kimse beklemiyordu aslında projenin bu kadar hızlı bir şekilde inşa edileceğini. Hemen hemen herkes projenin sadece kağıt üzerinde kala...

Artık gizli saklı kalmadı Artık gizli saklı kalmadı

Sosyal medyadan söz ediyorum. Artık her şeyimiz ortada. Bu durumun avantajları olduğu gibi dezavantajları da var tabi. Eskiden sadece b...

TTO’nun bütçe başarısı TTO’nun bütçe başarısı

Torbalı Ticaret Odası meclisi önemli bir karara imza attığını okudum. Torbalı Ticaret Odası (TTO) aldığı meclis kararı ile üye aidatlar...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Bahçeşehir
SON EKLENEN HABERLER
Torbalı’yı etkileyecek mi Torbalı’yı etkileye...

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) dikkatler yavaş yavaş kuru...

Hanife ile dondurmacı sevgilisi evleniyor Hanife ile dondurmacı sev...

İzdivaç programında koca ararken şöhreti yakalayan gelin ada...

Emrah Serbes davasında bilirkişi raporu hazır Emrah Serbes davasında bi...

Raporda, Serbes'in asli kusurlu olduğu, diğer aracın sürücüs...

Uyuşturucuyla  mücadelede dev adım    Uyuşturucuyla mücadelede...

İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı, uyuştur...

Psikolojik destek Psikolojik destek

Torbalı’nın en büyük eksiklerinden bir daha gideriliyor. Tor...

Komşu ilçede korkunç olay Komşu ilçede korkunç olay...

Tire Hükümet Konağı'nda görevli evli ve 2 kız çocuğu babası ...

Torbalı’da kepenk kapatan banka şubesinden açıklama geldi Torbalı’da kepenk kapatan...

İlçede vatandaşlara yıllarca hizmet veren Türkiye Finans Kat...

İZBAN’da yeni dönem başladı İZBAN’da yeni dönem başla...

Geçtiğimiz ay İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde İZBAN’da...

Köylünün can simidi  yine hayvancılık oldu Köylünün can simidi yine...

Hasattan hasada cebinde para olan, bazen de hasattan ettiği ...

Hatipoğlu‘nun Torbalı’daki konferansına büyük ilgi… Hatipoğlu‘nun Torbalı’dak...

Torbalı Belediyesi’nin düzenlediği konferansa katılan Ünlü İ...

FOTO GALERİ
Miss Park 300x250
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan