Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

Hastane seferleri başladı

Torbalı Devlet Hastanesi’nin yeni hizmet binası yapılan son açıklamaya göre 20 Ağustos Pazar günü hizmete girecek. Pazar günü acil servis olarak faaliyete başlayacak olan yeni bina pazartesi günü ise tamamen açılacak.

15 Ağustos 2017 - 9:56 'de eklendi ve 743 kez görüntülendi. A+A-

Hastane seferleri başladı
300Reklam

Yeni hastanenin açılması ile birlikte bir süre bazı karışıklıklar yaşanacak. Örneği kimse gideceği yeri bulamayacak. Bunu için bazı görevlilerin olması gerekecek. Sadece vatandaşlar değil hastane personeli bile bir süre hangi odanın nerede olduğunu karıştıracak. Tabi bazı aksaklıklar da yaşanacak. Ancak bu problemlerin giderilmesi için kısa bir süre gerekecek. Vatandaşın da biraz duyarlı olması ve hastane personeline olumlu yaklaşması lazım. Yeni açılan bir yerde mutlaka bazı eksikler olacaktır. Önemli olan bu eksiklerin kısa sürede giderilmesi. Vatandaşın sakin olup hastanenin düzene girmesini sabırla beklemesi gerekiyor.

Hastanenin açılmasına sadece 5 gün kaldı. Dolmuş güzergahı da bir hafta öncesinden başladı. Şehir içi dolmuşlarının hastanenin önünden geçmesi ile birlikte vatandaş hastaneye rahat bir şekilde ulaşabilecek.

Yeni hastanenin açılması ile birlikte Muratbey Mahallesi’nde büyük bir sessizlik yaşanacak. İZBAN’ın devreye girmesi ile birlikte örülen duvar yüzünden Muratbey Mahallesi biraz kenarda kalmıştı. Hastane bölgeyi biraz hareketli tutuyordu. Şimdi hastane de taşınıyor, artık bu tarafa pek geçiş olmaz. Yaz döneminde Beyaz Kafe, Kırkahvesi ve Hipodrom kafelere gidenler olur onun haricinde hareket azalır.

TÜRKMENKÖY GÜZELLEŞTİ

İzmir Büyükşehir Belediyesi imkanları doğrultusunda Torbalı’ya hizmet vermeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nde kurulan muhtarlar masası gelen talepleri alıyor. Başkan Aziz Kocaoğlu zaman zaman çıkıp ilçeleri dolaşıyor ve vatandaşın taleplerini alıyor. Şehitler’de alt ve üst yapıyı tamamlayan büyükşehir belediyesi Şehitler’in çiçek gibi olmasını sağlamıştı. Tabi bunda muhtar Ali Bulut’un da büyük etkisi olmuştu. Şimdi de Türkmenköy çiçek gibi oldu. Mahallede alt ve üst yapı konusunda birçok çalışma yapıldı. Geçtiğimiz aylarda su ve kanalizasyon şebekesi yenilenen mahallede asfalt ve kilit taşı çalışmaları da yapıldı. Türkmenköy Muhtarı Ali Çıvgın yaptığı görüşmelerin ardından mahallesinin güzelleşmesini sağladı. Ali Çıvgın da ilçedeki en çalışkan muhtarların başında yer alıyor. Gerçekten çok duyarlı ve çalışkan bir isim. ‘Aman bana ne, maaşımı alıp ya gelip yatayım’ diye düşünmüyor. Çalışıp mahallesinin güzelleşmesi için elinden geleni yapıyor. Bu işlerde girişken olmazsanız iş yaptıramazsınız. Kapıdan kovsalar bacadan girmeniz lazım. Çünkü Türkiye’de devlet kurumlarına iş yaptırmak oldukça zor. Büyükşehir Belediyesinin kapısında yatıp hizmeti getirmeniz gerekiyor. İkili ilişkiler de çok önemli. Ali Bulut’ta örnek vermek gerekirse kendisi Kocaoğlu’nu arayıp mahallemizin eksikleri var diyebiliyor. Büyükşehir belediyesi daire amirleri ile muhabbeti var. Bir telefon ile her işini yaptırabiliyor. İlçedeki bazı mahalle muhtarlarının Ali Bulut ve Ali Çıvgın’dan ders alması lazım.

BOĞAZİÇİ KOLEJİ HAYIRLI OLSUN

Torbalı bir özel okula daha kavuştu. Bahçeşehir Koleji, Turuncu Koleji, Mavi Ege Koleji’nden sonra ilçe sınırlarında bir özel okul daha faaliyete giriyor. Bildiğiniz üzere 1,5 yıl öncesine kadar Yazıbaşı’da, Albaş Prestij Koleji bulunuyordu. Bu okulun bazı nedenlerden dolayı kapanmasının ardından Yazıbaşı’daki binaya Manisa’dan bir eğitim kurumu talip oldu. Manisa’da 2 adet okulu bulunan İlyas Susmaz ve ekibi Torbalı’ya yeni bir okul kazandırdı. Boğaziçi Koleji Torbalı Yerleşkesi 2017-2018 eğitim öğretim yılında faaliyete başlayacak. Bunun için gerekli girişimler yapıldı. Boğaziçi Koleji’ni Torbalı’ya kazandıran İlyas Susmaz, hafta sonu ilçedeki basın mensuplarını bir kahvaltıda ağırladı. Davet üzerine bende gittim.

Yapılan kahvaltının ardından okul binası gazetecilere gezdirildi. Anasınıfı, ilk ve ortaokul olarak hizmet verecek olan Boğaziçi Koleji fiziki olarak iyi bir şekilde yapılanmış. Öğrenci odaklı bir eğitim sistemi uygulayacak olan Boğaziçi Koleji öğrenciyi birer bir takip edecek. Kurulan sistem ile öğrencinin tüm hareketleri, başarısı, başarısızlığı velisi ile paylaşılıyormuş. Kayıt dönemi devam ecen Boğaziçi Koleji öğrencilerini ağırlamaya başlayacak. Boğaziçi Koleji yurt genelinde 60 koleje sahipmiş. İlyas Susmaz da Manisa’da uzun yıllardır kolej yönetiyor. Bu eğitim kurumunun başarılı olması ilçedeki gençlerin kendisini geliştirmesine ve ilçenin eğitim düzeyinin artmasına nende olacak. İlyas Susmaz ve ekibine başarılar diliyorum.

MERVE VE İBRAHİM’E MUTLULUKLAR

Bir süre birlikte çalıştığım İbrahim Danış ve Merve Batmaz hafta sonu düzenlenen bir tören ile nişanlandı. Yazıbaşı’daki nişan töreni oldukça kalabalıktı. Arkadaşları olarak bu mutlu günlerinde onları yalnız bırakmadık. Mutluluklarına ortak olduk. Allah tamamına erdirsin. Yazıbaşı’da yapılan bir tören ile nişan yüzüklerini takan Merve ve İbrahim çiftine bir ömür boyu mutluluk diliyorum.

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Hastane değil uzay üssü Hastane değil uzay üssü

Önceki gün yeni hastaneyi gezme fırsatım oldum. Başhekim Şenol Topçu ile birlikte hastaneyi baştan aşağı gezdik. Hastaneyi dolaşmamız a...

CHP’de gençlik baskısı CHP’de gençlik baskısı

Cumhuriyet Halk Partisi'nde kongre yaklaştıkça, hareketlilik daha da artıyor. Mevcut Başkan İsmail Uygur ile Övünç Demir kongre öncesin...

Torbalı kent bilinci Torbalı kent bilinci

İzmir Fuarı tüm ihtişamıyla devam ederken, bir okuyucumuzdan çok anlamlı ve önemli bir mesaj aldım. ...

Kurban alırken dolandırılmayın Kurban alırken dolandırılmayın

KURBAN Bayramı yaklaşırken, dini vecibesini yerine getirmek isteyen Müslümanları kurbanlık telaşı sardı. Kurban bayramını fırsat bilen ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Fahrettin Küçük Yapı300x250
SON EKLENEN HABERLER
Dikkatsizlik ölüm getirdi Dikkatsizlik ölüm getirdi...

İzmir-Aydın otobanı Yeniköy Mahallesi mevkinde bugün sabah s...

İzmir’de ulaşıma ‘bayram şeker’ : Yarı fiyatına! İzmir’de ulaşıma &#...

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmirlilerin Kurban Bayramı ziy...

7 defa kalbi duran Murat direniyor 7 defa kalbi duran Murat ...

Evli ve iki çocuk babası Murat Menci Kalp Krizi geçirdi. Men...

Oğlunun düğün sabahı  beyin kanaması geçirdi Oğlunun düğün sabahı bey...

TORBALI’NIN tanınan ve sevilen isimlerinden olan 65 yaşındak...

Kale gibi binalar Yeşilbaş Beton’dan Kale gibi binalar Yeşilba...

İlçenin en önemli firmalarından olan Yeşilbaş İnşaat'ın sahi...

3 hektar zeytinlik yok oldu 3 hektar zeytinlik yok ol...

Yazıbaşı Mahallesi’nde çıkan yangında 3 hektar zeytinlik ala...

Yaşlı adamı dolandıran kadın şüpheli tutuklandı Yaşlı adamı dolandıran ka...

İZMİR'in Torbalı İlçesi'nde kendilerini 'polis' olarak tanıt...

Bu hastanede  herkes gülüyor Bu hastanede herkes gülü...

“İhmaller, sağlık skandalları, fiziki mekan yetersizliği, uz...

TEOG nakil sonuçları açıklandı! TEOG nakil sonuçları açık...

TEOG 2017 2. nakil sonuçları açıklandı! Binlerce öğrenci ve ...

Gıdaya fiyat ayarı Gıdaya fiyat ayarı

Hükümet tarım ve gıdada yapısal sorunlara neşter vurmaya haz...

FOTO GALERİ
Miss Park 300x250
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan