Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

İZBAN’daki merdiven sıkıntısı bitmiyor

İZBAN alt veya üst geçitlerden karşıdan karşıya geçmek isteyenler asansör ile ulaşım sıkıntısı yaşıyor. İZBAN duraklarına inecekler ise yürüyen merdivenler çoğu zaman çalışmadığı için duraktan çıkmakta ulaşım problemi yaşıyor. Bu sorunlar bir türlü giderilemedi.

31 Temmuz 2018 - 10:39 'de eklendi ve 206 kez görüntülendi. A+A-

İZBAN’daki merdiven sıkıntısı bitmiyor

Vatandaşın uzaklara ulaşımını sağlayan İZBAN ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yazık ki köprü, durak ve üst geçitlerdeki ulaşım problemini çözemedi. Engelliler, hasta ve yaşlılar ne yazık ki sürekli olarak problem yaşıyor.

İZBAN’da görevli personelin asansör ve yürüyen merdivenleri sık sık kontrol edip çalışıp çalışmadığına bakması lazım. Burayı kullanan kendi ailelerinden birisi olduğunu düşünüp ona göre hareket etmeliler. İZBAN’ı kullanan yaşlılar duraklardan çıkış yaparken yürüyen merdivenler çalışmadığı için çıkış yaparken çok zorlanıyorlar. Aslında yürüyen merdivenlerde arıza falan yok. Düğmesine basılıp açılması lazım.

Bu işi de orada bekleyen güvenlik görevlileri yapmalı.

Çok fazla elektrik gidecek diye mi düşünülüyor acaba? Yürüyen merdivenler sensorlu olduğu için kullanılmadığı zaman kendi kendine duruyor. Bu nedenle bu merdivenler aslında hiç kapatılmamalı. Kimse mağdur edilmesin.

KAPALI PAZAR YERİ NE OLACAK?

Belediye binasının taşınmasını, boşalacak olan alana ve kapalı pazaryerinin olduğu yeri kapsayacak büyüklükte bir Kent Meydanı yapılması şart. Mevcut belediye binası ile kapalı pazar yerinin tamamen boşaltılıp, alana devasa bir kent merkezi yapılması gerekiyor.

Torbalı’ya nefes aldıracak olan ve markalaşmasını sağlayacak olan bir kent meydanı, ilçemizin havasını değiştirecektir. Yapılacak olan meydan, Torbalı’ya has ve simgesel bir proje olmalı. Ayrıca kapalı pazaryeri konusu da ciddi bir önem taşıyor.

Nereye taşınmalı bu kapalı pazaryeri?

Mevcut kent meydanı Torbalı nüfusunun 17 bin nüfusluyken yetiyormuş, ancak nüfus şimdilerde 200 bine ulaştı ve halen aynı meydanı kullanıyoruz. İlçemizde büyük bir gelişme yaşanmasına rağmen, kent meydanı yıllardır hep aynı kaldı. Alanın büyütülmesi zorunlu. Belediye binası başka bir alana taşınacak, meydan rahatlayacak. Ancak kapalı pazaryeri ne olacak?

Bence Vergi Dairesi’nin önünde bulunan meydana katlı bir pazaryeri yapılabilir. Her katında da farklı seçenekler konulabilir. Mesela birinci katta sebzeler, ikinci katta meyveler, üçüncü katta ise tekstil ürünleri vs…

Bu konunun netleştirilmesi bence önemli!

KAÇAK ELEKTRİK AZALIYOR

Torbalı GDZ Elektrik’in gerçekleştirmiş olduğu çalışmalar sonunda, ilçede kaçak elektrik kullanımında %80 azalma meydana geldi. Mekanik sayaçlardan elektronik sayaçlara geçilmesinin ve sayaç okuyan personelin yapmış olduğu dikkatli çalışmalar sayesinde kaçak elektrik kullanımında büyük bir düşüş yaşandı.

Son yıllarda ülkede kaçak elektrik kullanımı artarken, Torbalı’da ekiplerin yapmış olduğu başarılı çalışmalar sonunda bitme noktasına geldi.

Kişiler ve kuruluşlar hakkında ayrım yapmaksızın gerekli işlem yapılıyor.

Kaçak elektirk kullananlara gerekli cezayı verildikten sonra elektrik hırsızlığından dolayı savcılığa sevk ediliyor.

Özellikle bu yaptırımlar, Torbalı’da kaçak elektrik kullanımının düşmesine neden oldu. Mekanik sayaçlarda kaçak elektrik kullanımı oldukça fazlaydı, ama elektronik sayaca geçilmesiyle birlikte bu sayıda büyük düşüşler yaşanmaya başladı. İlçedeki büyük fabrikalarda bile kaçak elektrik kullanımı var.  Yani, göz açtırılmıyor. İlçede görülen kaçak elektrikleri şöyle; mandal düşürme, film kaçağı, saati bypas, lamba yöntemi, doğrudan kaçak, kapı ziline bağlı kaçak. Bulunması en zor elektrik kaçağı yöntemi sıva altından, ikinci bir hattı çekmesi. Gözle görülmediği için bulunması zor oluyor, ama ekiplerden kaçmaz.  Temennimiz tamamen bitmesi. Ama yine de yapılan çalışmaları takdir ediyoruz.

 

Etiketler :
,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
AK Parti temayülünden ne çıktı? AK Parti temayülünden ne çıktı?

HAFTA sonu Ak Parti temayülünde büyük bir heyecan yaşandı. Ana kademe, gençlik kolları, belediye meclis üyeleri ve mahalle başkanları o...

İZBAN’da grev hazırlığı İZBAN’da grev hazırlığı

İZBAN çalışanları, 127 gündür süren zam beklentisinden sonra işveren ile anlaşmaya varamadı. Demiryolu İşçileri Sendikası'nın ikramiye,...

Baytekin Ata’nın huzurunda… Baytekin Ata’nın huzurunda…

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 80. ölüm yıl dönümü nedeniyle beraberindekilerle Ankara’ya giden CHP Torbalı Belediye Başkan Aday Ad...

İyilik meleği: Berrin Güner İyilik meleği: Berrin Güner

Sosyal medyada çektiği videolar ve hasta çocuklara yaptığı yardımlar ile dikkat çeken Berrin Güner’in çalışmalarını yakından takip ediy...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
Turuncu Koleji
SON EKLENEN HABERLER
6.katta intihar girişimi 6.katta intihar girişimi

Bugün Ayrancılar’da genç bir kız intihar girişiminde bulundu...

İcar fiyatları çiftçiyi üzüyor İcar fiyatları çiftçiyi ü...

Ürün çeşitliliğiyle bölgeye nam salan Torbalı Ovası’nda yer ...

Çaybaşı, Olgun’u  bağrına bastı    Çaybaşı, Olgun’u bağrına...

Seçim kampanyası büyük ilgi gören AK Parti aday adayı Olgun,...

Kavşaklar iyileşiyor! Kavşaklar iyileşiyor!

Artan araç sayısına bağlı olarak, günün özellikle belirli sa...

İstanbullular buraya yerleşiyor! İstanbullular buraya yerl...

 İzmir’de yaşanan göçler konut fiyatlarını her geçen gün dah...

Başkan Kocaoğlu, Torbalı’ya veda etti! Başkan Kocaoğlu, Torbalı&...

15 yıllık görev süresinin ardından 2019 yılı Mart ayında yap...

MOBESE’ler hazır! MOBESE’ler hazır!

Suç oranlarında artış yaşanan Torbalı'da, KGSY ile ilgili ha...

Ata tohumlarıyla ithalat bitirilecek Ata tohumlarıyla ithalat ...

Hükümet, kırsal hayatı kalkındırmak için atağa kalktı. Tarım...

Emekli maaşlarında karma hesap kalkıyor Emekli maaşlarında karma ...

Emekli maaşları arasındaki farkı artıran 'karma hesap sistem...

Torbalı yolunda feci kaza Torbalı yolunda feci kaza...

Edinilen bilgiye göre, İzmir-Aydın karayolu Adnan Menderes H...

FOTO GALERİ
Lider Pen
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan