Büyük Torbalı
Bahçeşehir Bursluluk Sınavı
Büyük Torbalı

İZBAN’daki merdiven sıkıntısı bitmiyor

İZBAN alt veya üst geçitlerden karşıdan karşıya geçmek isteyenler asansör ile ulaşım sıkıntısı yaşıyor. İZBAN duraklarına inecekler ise yürüyen merdivenler çoğu zaman çalışmadığı için duraktan çıkmakta ulaşım problemi yaşıyor. Bu sorunlar bir türlü giderilemedi.

31 Temmuz 2018 - 10:39 'de eklendi ve 318 kez görüntülendi. A+A-

İZBAN’daki merdiven sıkıntısı bitmiyor

Vatandaşın uzaklara ulaşımını sağlayan İZBAN ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yazık ki köprü, durak ve üst geçitlerdeki ulaşım problemini çözemedi. Engelliler, hasta ve yaşlılar ne yazık ki sürekli olarak problem yaşıyor.

İZBAN’da görevli personelin asansör ve yürüyen merdivenleri sık sık kontrol edip çalışıp çalışmadığına bakması lazım. Burayı kullanan kendi ailelerinden birisi olduğunu düşünüp ona göre hareket etmeliler. İZBAN’ı kullanan yaşlılar duraklardan çıkış yaparken yürüyen merdivenler çalışmadığı için çıkış yaparken çok zorlanıyorlar. Aslında yürüyen merdivenlerde arıza falan yok. Düğmesine basılıp açılması lazım.

Bu işi de orada bekleyen güvenlik görevlileri yapmalı.

Çok fazla elektrik gidecek diye mi düşünülüyor acaba? Yürüyen merdivenler sensorlu olduğu için kullanılmadığı zaman kendi kendine duruyor. Bu nedenle bu merdivenler aslında hiç kapatılmamalı. Kimse mağdur edilmesin.

KAPALI PAZAR YERİ NE OLACAK?

Belediye binasının taşınmasını, boşalacak olan alana ve kapalı pazaryerinin olduğu yeri kapsayacak büyüklükte bir Kent Meydanı yapılması şart. Mevcut belediye binası ile kapalı pazar yerinin tamamen boşaltılıp, alana devasa bir kent merkezi yapılması gerekiyor.

Torbalı’ya nefes aldıracak olan ve markalaşmasını sağlayacak olan bir kent meydanı, ilçemizin havasını değiştirecektir. Yapılacak olan meydan, Torbalı’ya has ve simgesel bir proje olmalı. Ayrıca kapalı pazaryeri konusu da ciddi bir önem taşıyor.

Nereye taşınmalı bu kapalı pazaryeri?

Mevcut kent meydanı Torbalı nüfusunun 17 bin nüfusluyken yetiyormuş, ancak nüfus şimdilerde 200 bine ulaştı ve halen aynı meydanı kullanıyoruz. İlçemizde büyük bir gelişme yaşanmasına rağmen, kent meydanı yıllardır hep aynı kaldı. Alanın büyütülmesi zorunlu. Belediye binası başka bir alana taşınacak, meydan rahatlayacak. Ancak kapalı pazaryeri ne olacak?

Bence Vergi Dairesi’nin önünde bulunan meydana katlı bir pazaryeri yapılabilir. Her katında da farklı seçenekler konulabilir. Mesela birinci katta sebzeler, ikinci katta meyveler, üçüncü katta ise tekstil ürünleri vs…

Bu konunun netleştirilmesi bence önemli!

KAÇAK ELEKTRİK AZALIYOR

Torbalı GDZ Elektrik’in gerçekleştirmiş olduğu çalışmalar sonunda, ilçede kaçak elektrik kullanımında %80 azalma meydana geldi. Mekanik sayaçlardan elektronik sayaçlara geçilmesinin ve sayaç okuyan personelin yapmış olduğu dikkatli çalışmalar sayesinde kaçak elektrik kullanımında büyük bir düşüş yaşandı.

Son yıllarda ülkede kaçak elektrik kullanımı artarken, Torbalı’da ekiplerin yapmış olduğu başarılı çalışmalar sonunda bitme noktasına geldi.

Kişiler ve kuruluşlar hakkında ayrım yapmaksızın gerekli işlem yapılıyor.

Kaçak elektirk kullananlara gerekli cezayı verildikten sonra elektrik hırsızlığından dolayı savcılığa sevk ediliyor.

Özellikle bu yaptırımlar, Torbalı’da kaçak elektrik kullanımının düşmesine neden oldu. Mekanik sayaçlarda kaçak elektrik kullanımı oldukça fazlaydı, ama elektronik sayaca geçilmesiyle birlikte bu sayıda büyük düşüşler yaşanmaya başladı. İlçedeki büyük fabrikalarda bile kaçak elektrik kullanımı var.  Yani, göz açtırılmıyor. İlçede görülen kaçak elektrikleri şöyle; mandal düşürme, film kaçağı, saati bypas, lamba yöntemi, doğrudan kaçak, kapı ziline bağlı kaçak. Bulunması en zor elektrik kaçağı yöntemi sıva altından, ikinci bir hattı çekmesi. Gözle görülmediği için bulunması zor oluyor, ama ekiplerden kaçmaz.  Temennimiz tamamen bitmesi. Ama yine de yapılan çalışmaları takdir ediyoruz.

 

Etiketler :
,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kayaanıt ‘Hizmet’ için aday Kayaanıt ‘Hizmet’ için aday

Karakuyu’nun belde belediyesi olduğu dönemde meclis üyeliği yapan Mehmet Kayaanıt, Gazi Mustafa Kemal Mahalle Muhtarlığı’na adaylığın...

Kılıçdaroğlu iddialı konuştu Kılıçdaroğlu iddialı konuştu

SEÇİME 15 günden az bir zaman kaldı. Doğal olarak seçimle yatıp seçimle kalkıyoruz. Milletvekilleri ve bakanlar daha çok mesai yapmaya ...

Hani gürültü kirliliği olmayacaktı? Hani gürültü kirliliği olmayacaktı?

SEÇİM geldi kapıya dayandı.. 15 gün sonra dananın kuyruğu kopacak....

Ata muhtar iddialı Ata muhtar iddialı

Torbalı’da yerel seçim rüzgarı, sürenin daralmasıyla birlikte iyiden iyiye esmeye başladı. 17 yıl önce Cumhuriyet Mahallesi'nin mahalle...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
Turuncu Koleji
SON EKLENEN HABERLER
Turnuvanın galibi: Mü’min Mesci Cami Turnuvanın galibi: Mü’min...

Torbalı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz ...

Hizmette sınır tanımayan müdür Hizmette sınır tanımayan ...

Torbalı Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Tuncel Dağdelen vefat...

Bakan Soylu, şehidimizin nasıl vurulduğunu anlattı Bakan Soylu, şehidimizin ...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk yazarı Muharrem Sa...

Yıldırım Baytekin ‘Bahçeşehir’i anlattı Yıldırım Baytekin ‘...

Torbalı Bahçeşehir Koleji Kurucusu Yıldırım Baytekin, 18 yıl...

Torbalı’daki çiftliklerde kurbanlık telaşı Torbalı’daki çiftli...

Yaklaşan Kurban Bayramı ile çiftliklerden kurbanlık satışlar...

BAŞKAN UYGUR, MMO İLE PROTOKOL İMZALADI BAŞKAN UYGUR, MMO İLE PRO...

Torbalı Belediyesi, vatandaşın şikayetlerine neden olan asan...

MOBESE Sistemine takviye yapıldı MOBESE Sistemine takviye ...

İlçede yeni kurulan MOBESE kameraları aktif hale getirilmeye...

Bir doktor, iki ölüm! Bir doktor, iki ölüm!

Torbalılı Furkan Onay'ın bir özel hastanede olduğu obezite a...

Taşkınlara fren! Taşkınlara fren!

Torbalı’da geçtiğimiz kış mevsimi rekor yağışla geçtiği için...

Trafiğe kapalı cadde  değil, otopark! Trafiğe kapalı cadde değ...

2. Hürriyet Caddesi’nin araç parkına yasak olmasına rağmen y...

FOTO GALERİ
Baha Kapı
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan