Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

İZBAN’daki merdiven sıkıntısı bitmiyor

İZBAN alt veya üst geçitlerden karşıdan karşıya geçmek isteyenler asansör ile ulaşım sıkıntısı yaşıyor. İZBAN duraklarına inecekler ise yürüyen merdivenler çoğu zaman çalışmadığı için duraktan çıkmakta ulaşım problemi yaşıyor. Bu sorunlar bir türlü giderilemedi.

31 Temmuz 2018 - 10:39 'de eklendi ve 128 kez görüntülendi. A+A-

İZBAN’daki merdiven sıkıntısı bitmiyor
300Reklam

Vatandaşın uzaklara ulaşımını sağlayan İZBAN ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yazık ki köprü, durak ve üst geçitlerdeki ulaşım problemini çözemedi. Engelliler, hasta ve yaşlılar ne yazık ki sürekli olarak problem yaşıyor.

İZBAN’da görevli personelin asansör ve yürüyen merdivenleri sık sık kontrol edip çalışıp çalışmadığına bakması lazım. Burayı kullanan kendi ailelerinden birisi olduğunu düşünüp ona göre hareket etmeliler. İZBAN’ı kullanan yaşlılar duraklardan çıkış yaparken yürüyen merdivenler çalışmadığı için çıkış yaparken çok zorlanıyorlar. Aslında yürüyen merdivenlerde arıza falan yok. Düğmesine basılıp açılması lazım.

Bu işi de orada bekleyen güvenlik görevlileri yapmalı.

Çok fazla elektrik gidecek diye mi düşünülüyor acaba? Yürüyen merdivenler sensorlu olduğu için kullanılmadığı zaman kendi kendine duruyor. Bu nedenle bu merdivenler aslında hiç kapatılmamalı. Kimse mağdur edilmesin.

KAPALI PAZAR YERİ NE OLACAK?

Belediye binasının taşınmasını, boşalacak olan alana ve kapalı pazaryerinin olduğu yeri kapsayacak büyüklükte bir Kent Meydanı yapılması şart. Mevcut belediye binası ile kapalı pazar yerinin tamamen boşaltılıp, alana devasa bir kent merkezi yapılması gerekiyor.

Torbalı’ya nefes aldıracak olan ve markalaşmasını sağlayacak olan bir kent meydanı, ilçemizin havasını değiştirecektir. Yapılacak olan meydan, Torbalı’ya has ve simgesel bir proje olmalı. Ayrıca kapalı pazaryeri konusu da ciddi bir önem taşıyor.

Nereye taşınmalı bu kapalı pazaryeri?

Mevcut kent meydanı Torbalı nüfusunun 17 bin nüfusluyken yetiyormuş, ancak nüfus şimdilerde 200 bine ulaştı ve halen aynı meydanı kullanıyoruz. İlçemizde büyük bir gelişme yaşanmasına rağmen, kent meydanı yıllardır hep aynı kaldı. Alanın büyütülmesi zorunlu. Belediye binası başka bir alana taşınacak, meydan rahatlayacak. Ancak kapalı pazaryeri ne olacak?

Bence Vergi Dairesi’nin önünde bulunan meydana katlı bir pazaryeri yapılabilir. Her katında da farklı seçenekler konulabilir. Mesela birinci katta sebzeler, ikinci katta meyveler, üçüncü katta ise tekstil ürünleri vs…

Bu konunun netleştirilmesi bence önemli!

KAÇAK ELEKTRİK AZALIYOR

Torbalı GDZ Elektrik’in gerçekleştirmiş olduğu çalışmalar sonunda, ilçede kaçak elektrik kullanımında %80 azalma meydana geldi. Mekanik sayaçlardan elektronik sayaçlara geçilmesinin ve sayaç okuyan personelin yapmış olduğu dikkatli çalışmalar sayesinde kaçak elektrik kullanımında büyük bir düşüş yaşandı.

Son yıllarda ülkede kaçak elektrik kullanımı artarken, Torbalı’da ekiplerin yapmış olduğu başarılı çalışmalar sonunda bitme noktasına geldi.

Kişiler ve kuruluşlar hakkında ayrım yapmaksızın gerekli işlem yapılıyor.

Kaçak elektirk kullananlara gerekli cezayı verildikten sonra elektrik hırsızlığından dolayı savcılığa sevk ediliyor.

Özellikle bu yaptırımlar, Torbalı’da kaçak elektrik kullanımının düşmesine neden oldu. Mekanik sayaçlarda kaçak elektrik kullanımı oldukça fazlaydı, ama elektronik sayaca geçilmesiyle birlikte bu sayıda büyük düşüşler yaşanmaya başladı. İlçedeki büyük fabrikalarda bile kaçak elektrik kullanımı var.  Yani, göz açtırılmıyor. İlçede görülen kaçak elektrikleri şöyle; mandal düşürme, film kaçağı, saati bypas, lamba yöntemi, doğrudan kaçak, kapı ziline bağlı kaçak. Bulunması en zor elektrik kaçağı yöntemi sıva altından, ikinci bir hattı çekmesi. Gözle görülmediği için bulunması zor oluyor, ama ekiplerden kaçmaz.  Temennimiz tamamen bitmesi. Ama yine de yapılan çalışmaları takdir ediyoruz.

 

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Atilla Kaya, Büyükşehir adayı mı? Atilla Kaya, Büyükşehir adayı mı?

YEREL seçim yaklaştıkça gündem de hareketleniyor. Günlerdir Torbalı’da ismi Belediye Başkan aday adaylığı için geçenleri yazıyoruz...

İzmir’den Torbalı’ya bakış İzmir’den Torbalı’ya bakış

Vatandaşın uzaklara ulaşımını sağlayan İZBAN ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yazık ki köprü, durak ve üst geçitlerdeki ulaşım problem...

AK Parti’de süreç başladı AK Parti’de süreç başladı

YEREL seçim çalışmalarına hız veren AK Parti'de aday belirleme süreci  başlıyor. AK Parti bugüne kadar belediyelerle ilgili birçok çalı...

CHP İl Başkanı’nın ajandasında kimin ismi var? CHP İl Başkanı’nın ajandasında kimin ism...

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel şu sıralar genel merkezde temaslarını sürdürüyor. Torbalı’nın da içinde olduğu kaybedilen 8 ilçe için ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Solmazlar İnşaat
SON EKLENEN HABERLER
Spor Bakanı Torbalı’da Spor Bakanı Torbalı’...

GENÇLİK ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Spor Toto ...

Savcılık doğum ihmali iddiasıyla düğmeye bastı! Savcılık doğum ihmali idd...

Cumhuriyet Başsavcılığı, Torbalı Devlet Hastanesi’nde erken ...

Tarım OSB Torbalı’ya Tarım OSB Torbalı’ya

Torbalı Ticaret Odası’nın özel meclis oturumuna katılan AK P...

Altyapı çalışmaları  eylemle engellendi! Altyapı çalışmaları eyle...

Torbalı, ilginç bir olaya daha ev sahipliği yaptı. Atatürk M...

En acı yas! En acı yas!

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in torunu Hazreti Hüseyin v...

Trafikte risk! Trafikte risk!

Son dönemde daha çok hurdacılık yaparak geçimini sağlayanlar...

Dikkat! Tebligat yalanı  ile dolandırılmayın! Dikkat! Tebligat yalanı ...

Farklı bir düzmece tasarlayan dolandırıcılar, ‘Tebligatınız ...

Vatan size minnettar! Vatan size minnettar!

7 Eylül Anadolu Lisesi’nin organizasyonu çerçevesinde Gazile...

Ulaşım sil baştan! Ulaşım sil baştan!

Torbalı'da ölümlü ve yaralamalı kazaların yaşandığı kritik k...

Yangına giden  itfaiye kaza yaptı! Yangına giden itfaiye ka...

Bayındır kavşağında yine bir trafik kazası meydana geldi. İz...

FOTO GALERİ
Lider Pen
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan