Büyük Torbalı
Bahçeşehir Bursluluk Sınavı
Büyük Torbalı

Olgun’un tepkisi niye?

YILLARDIR tanıdığım Abdulvahap Olgun’u ilk kez bu kadar sert bir konuşma yaparken gördüm. Seçim günü coşku ve sevinç ile gündeme gelmeliydi, ama olmadı. Peki, neden, bu tepki kime? Biraz kulislere kulak kabartınca farklı bilgilere ulaştım.

07 Nisan 2018 - 9:47 'de eklendi ve 706 kez görüntülendi. A+A-

Olgun’un tepkisi niye?

Bu tepkinin sebebi altı ay öncesine dayanıyor. Ahmet Dalgıç’ın Ticaret Odası Başkanlığına adaylığını açıklamasından bir gün sonra Belediye Başkan Görmez’in yeğeni Hakan İşbilir hemen odaya gelip faal olmayan şirketini faal duruma sokup seçimde oy kullanmasını sağlıyor. Aynı gün eşi Belediye çavuşu olan Meclis Üyesi Nurhan İnce de odaya uğrayıp aynı işlemi yapıyor. İlk etapta normal bir davranışmış gibi gözüken bu işlemin altında farklı işler olduğu sonradan ortaya çıkıyor.

Seçime bir gün kala Ahmet Dalgıç oy kullanmayacağını, seçimi boykot edeceğini açıkladı. Ertesi gün oy kullanmayanlar arasında Hakan İşbilir ve Nurhan İnce de yer aldı. Olgun bu kişilerin ertelemeden önce kendisine destek vermek için şirketlerini faalleştirdiğini düşünüyordu ama gerçeklerin gün yüzen çıkmak gibi bir alışkanlığı vardır. Oy kullanmayanlar sadece Hakan İşbilir ve Nurhan İnce ile sınırlı kalmadı. Başkanın kardeşleri Yavuz ve Orhan da oy kullanamadı. Ayrıca başkanın sağ kolu Mustafa Gömleksiz’in çağrısı ile Başkana çok yakın olan Sabri Taşcan ve Ömer Aslan da oy kullanmayınca Olgun konuşma metnini değiştirtti.

KONUŞMA METNİNİ DEĞİŞTİRDİ

İşte o aşamadan sonra konuşmasına şu bölümü eklettiğini öğrendim: “Siyasi hesaplarla da karşılaşmadık değil. Biliyorsunuz altı ay önce seçimimiz yapılacaktı, ertelendi. O dönem karşımıza rakipler çıktı. Çekilmelerine saygı duyduğumuz gibi, aday olmalarına da saygı duyduk. Ama bu kişilere, kimin destek olduğunu bilmiyor değiliz. Çıkıp da bir tek kelime etmedik. Siyasi terbiyemiz bunu gerektirdi. Ama şimdi bir çift laf etmek, bizim en doğal hakkımızdır. YOLA ÇIKTIKLARINIZI, YOLDA BULDUKLARINIZA DEĞİŞİRSENİZ, YOLDA KALIRSINIZ… DOSTLARI İLE UĞRAŞANLAR DÜŞMANLARI KARŞISINDA ZAFER ELDE EDEMEZLER… Ama ne yapsalar boş. Bizim ‘Torbalı’ isimli bir sevdamız var. Yürüdüğümüz yolda, koyduğumuz hedeflere ulaşmamızda Allah’tan başka hiç kimse engel koyamaz.”

ATİLLA KAYA VİZE VERMEDİ

Tabi 6 ay öncesinden Ahmet Dalgıç’ın adaylığı ile ilgili ciddi bir çalışma yaşandı. İyi Partili Dalgıç ve CHP’li Özgün Ünver’e Başkan Görmez’in birinci dereceden akrabalarının destek olması doğal olarak Olgun’un tepkisini çekiyor. Olgun, Atilla Kaya’nın İlçe Başkanı olduğu dönemden beri Ak Parti’nin hep yanında. Her seçimde en önde. Adnan Başkanın Yazıbaşı Belediye Başkanlığına aday olduğu, ilçe başkanlığı döneminde, belediye başkanlığında hep önde olup oy veriyor. Bundan dolayı da rakipleri tarafından “Ticaret Odası AK Parti’nin arka bahçesi oldu” eleştirilerine maruz kalıyor. Atilla Kaya bu durumu çok iyi biliyor.

Ama erteleme ile birlikte Atilla Kaya devreye girip İyi Parti-CHP ve Olgun’a karşı oluşturulan bloğa destek vermiyor. Dalgıç’ın Kaya’ya tepki göstermesinin sebebi de bu. Atilla Kaya “Partililerimizin olduğu yerde ben başka partiliyi destekleyemem” söylemi ile sonuna kadar aynı duruşu sergiledi. İşte Olgun da bunu bildiği için konuşmasında “Siyaseten bizim üzerimizden hesap yapanlar olduğu gibi, her zaman desteğini aldığımız büyüklerimiz de oldu. 13 yıldır yol yürürken hiç tereddüt etmediğimiz, liderliği ile bize yol gösteren, Torbalı’nın evladı Milletvekilimiz Sayın Atilla Kaya’ya buradan selamlarımı gönderiyorum.” dedi.

BU HAVANIN DAĞILMASI GEREKİYOR

Torbalı Ticaret Odası’ndaki hava bu, buruk bir sevinç var. Daha doğrusu sevinene pek rastlamadım, herkesin morali bozuk. 1450 üyeden 1000 kişi gelip oy kullanmış. Seçimde rakip çıkmaya cesaret gösterememişler ama oda başkanı isyan ediyor. Sanki seçim kaybedilmiş gibi bir hava var.  Bence bu durum hoş değil. Olgun’un tavrı arkadaşlarını ve sevenlerini üzüyor. Yaşanan yaşandı, geleceğe bakmak lazım. Torbalı Belediyesi ile Ticaret Odası arasına soğukluk girerse bundan Torbalı zarar görür. Aynı görüşe mensup iki başkanın sürtüşmesi en çok rakip partilileri sevindirir. Yerel seçime 1 yıl kaldı. Partideki herkesin bir araya gelip elbirliği ile çalışması lazım. Aksi takdirde herkes kaybeder.

 

Etiketler :
,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Mahalle baskısından dolayı size veda ediyorum Mahalle baskısından dolayı size veda edi...

EVET sevgili Büyük Torbalı Gazetesi okurları, artık birlikteliğimizin de sonuna geldik. Dile kolay tam 10 yıl. Bu gazetede sizin sesini...

İlçemize vekil adayı yağıyor maşallah İlçemize vekil adayı yağıyor maşallah...

24 Haziran Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine artık 3 hafta gibi oldukça kısa süre kaldı. Cumhurbaş...

Olumsuzluklar eski binada kalmalıydı Olumsuzluklar eski binada kalmalıydı

SON dönemde Torbalı’nın kazandığı en büyük yatırımlardan biri olan yeni torbalı Devlet Hastanesi ile ilgili son dönemde birtakım eleşti...

‘One munıte’ denilmeliydi ‘One munıte’ denilmeliydi

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez dün facebook hesabından şu paylaşımı yaptı: “EY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARTIK YETER. Burası T...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
Turuncu Koleji
SON EKLENEN HABERLER
Fabrikalar hesaplarını yaptı Fabrikalar hesaplarını ya...

Geçtiğimiz yıl 42 bin dekar alan üzerine ekimi yapılarak, 33...

Torbalı vekil sayesinde hayaline kavuştu Torbalı vekil sayesinde h...

Vergi rekortmeni ilçemiz yıllardır gerçekleşmesi için müca...

6 yaşından beri balık tutuyor 6 yaşından beri balık tut...

Perşembe pazarında tezgah açan Sahil Özuğurlu, 40 yıldır bal...

Tatilcilerin adresi değişti Tatilcilerin adresi değiş...

Şehrin sıkıntısından kaçan, şifa bulmak isteyen Dağtekke Köy...

Kurtarıcılarıyla ilk yaşını kutladı Kurtarıcılarıyla ilk yaşı...

Torbalı'da oturan Selek çiftinin henüz 23 haftalıkken dünyay...

Bahçede dua ederek destek oldular Bahçede dua ederek destek...

Torbalı’da ilk kez hafta üniversite sınavı ilçedeki okullard...

Verilen süre dolmak üzere Verilen süre dolmak üzere...

İlçedeki seyyar kokoreç arabaları kaldırılıyor. Torbalı Bele...

Aile yardım bekliyor Aile yardım bekliyor

Oksijen yerine azot gazı verildiği için 8 aydır bilinci kapa...

Tüm ilçe duman altında! Tüm ilçe duman altında!...

Çapak yolunda hizmet veren bir geri dönüşüm fabrikasında bü...

Herkes kokunun kaynağını merak ediyor Herkes kokunun kaynağını ...

Torbalı’da bugün gün boyu etkili olan yoğun gaz kokusu her y...

FOTO GALERİ
Baha Kapı
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan