Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

O polis açığa alındı

ÖNCEKİ gün bu köşede ilçede 2 yıldır görev yapan bir polis memurunun nasıl işgüzarca hareket ettiğini yazmıştım. Düğünde silah atan, esnafı darp eden, “Benim yazdığım raporlar ile ilçenin siyasi dengesi değişecek” diyebilen bir polise soruşturma açıldığını yazmıştım.

03 Ağustos 2017 - 9:18 'de eklendi ve 817 kez görüntülendi. A+A-

O polis açığa alındı
300Reklam

Doğrusu ilk yazıyı yazarken amacım toplumda hakkında şikâyet bulunan bir memura bir eleştiri yöneltmekti ama Torbalı Cumhuriyet Savcılığı’nın bu kadar seri çalışacağını hiç tahmin edemezdim.

Dün itibari ile Savcı’nın talimatı ile o polisin silahına el konuldu ve açığa alındı. Savcı o kadar hızlı ve titiz çalıştı ki; hafta sonu bile ifade alındı. Olay yerinde üç kere inceleme yapıldı. Görüntüleri çeken kameramandan ve benden görüntüler alındı, kimsenin delil karartmasına müsaade edilmedi.

Hani derler ya; adalet mekanizması geç işler, sağlıklı karar vermez diye… Bu söylem kesinlikle bir şehir efsanesidir. Yukarıda yazdığım süreçlerin hepsi tam bir haftada oldu.

Şimdi ayağa kalkıp diyorum ki; Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir Hukuk Devletidir.

Torbalı Adliyesinde savcılar var. Adaletin kelimesinin içini tam manası ile doldurabilen gerçek hukuk adamaları…

TEM polisi de olsan, olağanüstü halde olsa; resmi araç ile mesai saatinde düğüne gitme hakkına hiç kimse sahip değildir. Kimse düğünde magandalık yapıp bir şarjör kurşun atamaz.

Hiç kimse soruşturma yaptığı kişileri tehdit etme veya içki masasına meze yapma yetkisini kendisinde bulamaz.

Bu arada beni arayıp neden o polisin ismini yazmıyorsun, deşifre etmiyorsun, fotoğrafını basmıyorsun diye telkinde bulunanlar oluyor. Şimdi ben yeniden ayağa kalkıp diyorum ki;

Bu ilçede herkesin hakkını koruyan bir basın var. Çünkü bir kişiyi biz suçlu ilan edemeyiz.

Masumiyet karinesi, bir suçtan dolayı kovuşturulan kişinin, suçluluğu mahkeme kararıyla sabit olmadıkça suçlu sayılmaz, der.

Siyasi olarak bu işi takip edenler var. Bu memur tarafından mağdur edildiğini ifade edenler var. Memurun kendilerinden para istediğini söyleyenler var. Bir çift sözümde bu arkadaşlara;

Beyler iki yıldır sesiniz neden çıkmadı. Bir oda başkanı çıkıp bu memura haddini bildirinceye kadar neredeydiniz. Neden sindiniz, püstünüz, korktunuz.

Son sözüm o memura. Görevinin son gününde bile hala siyasilerin peşindeydin. Elime fotolar geldi. Kardeş, bırak bu işleri, siyaseti siyasetçiler yapsın. Birbirilerini yıpratmak isteyenlere malzeme olma. Şimdi kendini aklayıp, mesleğine dönmenin yollarını ara. Bak sürekli birlikte gezdiğin ekip arkadaşın, 2 yıldır mesai sarf ettiğin memur görevde.

Neden o görevde de sen değilsin. Çünkü o siyasilerin kendi aralarındaki hesaplara meze olmadı. Silah atmadı, insanları rapor tutmakla tehdit etmedi. Yaşadıkların için şimdi muhasebe zamanı. Devletin verdiği yetki kutsaldır ve kanunlar çerçevesinde kullanılır. İnşallah bu yaşadıkların sana ders olur ve görevine dönüp T.C. Devletine yakışır bir memur olarak görevini sürdürürsün.

BELEDİYE TAŞININCA ÇARŞI RAHATLAYACAK

Önceki gün yapılan lansman ile görücüye çıkan Torbalı Belediyesi’nin yeni hizmet binası projesi gündem olmaya devam ediyor. Sokakta, kahvede, çarşıda herkes projeyi konuşuyor. Göründüğü kadarıyla vatandaş projeyi beğendi. Özgün bir proje. Farklı ve anlamlı. Gerçekten de Torbalı’ya yakışacak. Binanın yapılacağı yer çok tartışıldı ama şimdi önümüze bakmak zamanı. Belediye ilçe merkezinden taşınınca gerçekten meydan rahatlayacak. Ne bakımdan rahatlayacak, tabiî ki de yoğunluk ve trafik bakımından. Aynı durum hastane için de geçerli. Kitlesi yoğun olan kurumlar ilçe dışına taşındı mı ister istemez bir rahatlama olur. Meydanda Belediye’nin gitmesi ile muazzam bir sadelik olacaktır. Geriye bir tek bankalar sokağındaki keşmekeş kalıyor. Onun için de farklı bir formül düşünülebilir. Bence en sağlıklısı banka şubelerinin yeni belediye binası ile birlikte merkezden ayrılması. Nasıl olsa Belediye’nin alt katında muhtelif dükkânlar açılacaktır. Bunlardan birkaçı neden banka şubesi olmasın? Hem müşterisi belli, hem de kirası garanti. Banka şubeleri de o Belediye ile birlikte ilçe merkezinden uzaklaşırsa o zaman çarşı daha yaşanılır bir hale gelecektir.

 

 

 

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Hastane değil uzay üssü Hastane değil uzay üssü

Önceki gün yeni hastaneyi gezme fırsatım oldum. Başhekim Şenol Topçu ile birlikte hastaneyi baştan aşağı gezdik. Hastaneyi dolaşmamız a...

CHP’de gençlik baskısı CHP’de gençlik baskısı

Cumhuriyet Halk Partisi'nde kongre yaklaştıkça, hareketlilik daha da artıyor. Mevcut Başkan İsmail Uygur ile Övünç Demir kongre öncesin...

Torbalı kent bilinci Torbalı kent bilinci

İzmir Fuarı tüm ihtişamıyla devam ederken, bir okuyucumuzdan çok anlamlı ve önemli bir mesaj aldım. ...

Güzel olacağına inanıyorum Güzel olacağına inanıyorum

AÇILDI, açılacak, açılmalı derken nihayet Torbalı Devlet Hastanesi’nde sona gelindi. Ömrünü tamamlamış bir bina, gergin sinirler, tıkış...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Fahrettin Küçük Yapı300x250
SON EKLENEN HABERLER
Oyun oynarken canından oldu! Oyun oynarken canından ol...

Son günlerde Torbalı'da trafik kazası eksik olmuyor. ...

Fikstür belli oldu Fikstür belli oldu

2017-2018 sezonunda 12 grupta oynanacak Spor Toto Bölgesel A...

AK Parti’li Kaya’dan 30 Ağustos mesajı AK Parti’li Kaya...

AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya 30 Ağustos Zafer Bay...

Bayramlıklar Barış’tan Bayramlıklar Barış’...

30 yıldır giyim sektöründe yer alan Mehmet Kodaman, geçtiğim...

Dikkatsizlik ölüm getirdi Dikkatsizlik ölüm getirdi...

İzmir-Aydın otobanı Yeniköy Mahallesi mevkinde bugün sabah s...

İzmir’de ulaşıma ‘bayram şeker’ : Yarı fiyatına! İzmir’de ulaşıma &#...

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmirlilerin Kurban Bayramı ziy...

7 defa kalbi duran Murat direniyor 7 defa kalbi duran Murat ...

Evli ve iki çocuk babası Murat Menci Kalp Krizi geçirdi. Men...

Oğlunun düğün sabahı  beyin kanaması geçirdi Oğlunun düğün sabahı bey...

TORBALI’NIN tanınan ve sevilen isimlerinden olan 65 yaşındak...

Kale gibi binalar Yeşilbaş Beton’dan Kale gibi binalar Yeşilba...

İlçenin en önemli firmalarından olan Yeşilbaş İnşaat'ın sahi...

3 hektar zeytinlik yok oldu 3 hektar zeytinlik yok ol...

Yazıbaşı Mahallesi’nde çıkan yangında 3 hektar zeytinlik ala...

FOTO GALERİ
Miss Park 300x250
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan