Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

Şehit aileleri yalnız değil

Evladını bu vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak adına canını hiçe sayıp şehit düşen asker ve polislerimizin ailelerinin yanında yer alan bazı dernekler Torbalı’da faaliyet gösteriyor. Torbalı Gazi ve Şehitleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Torbalı’da yaşayıp maddi sıkıntılar yaşayan şehit ailelerini tespit edip, destek veriyor.

03 Ekim 2017 - 9:32 'de eklendi ve 273 kez görüntülendi. A+A-

Şehit aileleri yalnız değil
300Reklam

Dernek yönetimi şehit ailelerini sık sık ziyaret edip her zaman yanlarında olduklarını gösteriyor. Köylerde yaşayıp oturdukları evleri kötü olan ailelerin evleri Kaymakam Kadir Sertel Otcu’nun desteği ile güzelleştiriliyor.

Çatısı akan, zeminde herhangi bir kaplaması olmayan evde gerekli tadilat çalışmaları yapıldı. Dernek yönetimini bu anlamlı davranışları ile takdiri hak ediyor. Şehitlerimizin haklarını ne yapsak ödeyemeyiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin bütünlüğünü sağlamak için canını hiçe sayan asker ve polislerimizi unutmayız ve unutturmayız. Bu nedenle Torbalı’daki gaziler ile şehit ailelerinin yanında yer almak için kurulan Gazi ve Şehitleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne sahip çıkıp destek olmalıyız. Başkan Ferhat Uysal ve Yönetim Kurulunu maddi ve manevi yönden desteklemek gerekiyor. Şehidimizin ailelerinin rahat ettirilmesi ve sorunlarının çözülmesi için elimizden geleni yapmalıyız. Her şey maddiyat değil. Onları bayramlarda ve özel günlerde ziyaret edip hallerini ve hatırlarını sormak bile yeter.

UYUŞTURUCU SORUNU ÇÖZÜLMELİ

Torbalı uyuşturucu konusunda İzmir’de önemli bir yere sahip. Bazı bölgeler var ki uyuşturucu alışverişinde oldukça hızlı. İzmir’de uyuşturucu denildiğinde Torbalı ilk sıralarda yer alıyor. İlçede çok sayıda uyuşturucu kullanan var. Geçtiğimiz yıl bir annenin feryadını gazete olarak gündeme getirmiştik. Oğlu uyuşturucu bağımlısı olan anne oğlunun göz göre göre ölüme gittiğini söyleyip yetkililerden yardım talep etmişti. Uyuşturucunun dışarıdan çok kolay bir şekilde temin edildiğini söylemişti. Uyuşturucu satıcılarını tek tek tespit edip gerekli kolluk kuvvetlerine yönlendiren çaresiz anne uyuşturucu satıcılarının gerekli cezayı almamasından dert yanmıştı. Evet, elinde uyuşturucu ile yakalanan şahıs kullanıcıyım dediğinde serbest bırakılıyor. Cebinde uyuşturucu bulunan kim olursa olsun ceza verilmesi lazım. Torbalı Kaymakamlığı bu konu ile ilgili bir komisyon kurdu. Öncelikle okul önlerinde bekleyen uyuşturucu tacirlerini yakalamak lazım. Kaymakam Kadir Sertel Otcu ve komisyon üyelerinden gerekli çalışmayı yapmalarını ve gençlerin bu zehirden kurtarmasını bekliyoruz. Yoksa uyuşturucu kullanım yaşı her geçen gün düşmeye devam edecek. Eskiden üniversite düzeyinde olan madde bağımlılığı şimdilerde ortaokula kadar düştü. Çocuklar maddeye çok kolay bir şekilde ulaşabiliyor. 5-10 liraya madde temin eden çocuklar bu illetin pençesine kısa sürede düşüyor. ‘1 kere bir şey olmaz’ diyerek başlanan bu illet ilk kullanımda pençesine düşürüyor. Her geçen gün doz yetersiz geldiği için daha fazla kullanım başlıyor. Sinir hücrelerini öldüren madde, gençlerin hayatını kaybetmesine neden oluyor.

DELİK PLAKA VİZEDEN GEÇEMİYOR

Motosiklet ve otomobil sahipleri vize yaptırmak için TÜVTÜRK’e gittiğinde eğer plakasında delik varsa vizeden geçemiyor. Araç muayenelerindeki kusur tablosunda yapılan değişiklikle standartlara uygun olmayan plakalar, muayeneden geçmiyor. Vize almak için TÜVTÜRK’e gidenler plakalarındaki sorun yüzünden vizeden geri dönüp geliyor. Genişliği 11 santimetre, uzunluğu 52 santimetre olacak plakalarda, silik, bold, italik veya kapatma şeklindeki yazı ve rakamlar ağır kusur kapsamında değerlendiriliyor. Plakaların monte edilmesi için açılan vida delikleri de ağır kusur oluyor. Hızlı Geçiş Sisteminde (HGS) yanlış ceza yazılmasına da neden olan rakamların arasında vida bulunması, yazıların silik, bold, italik veya kapatma şeklinde olması ağır kusur kapsamına alınmıştı. Temmuz ayından beri uygulanmaya başlanan sistem nedeniyle birçok araç sahibi vizeden geri dönüp gelmek zorunda kalıyor.

TÜVTÜRK fenni muayene istasyonlarında temmuz ayı itibarıyla “sahte” olarak nitelendirilen, standardın dışında basılan plakaların birinci derecede ağır kusur sayılıyor. Silik, italik veya bold olarak yazılan, rakam ve harflerin arasında vida olan, ortasındaki boşluğun köşeli şeklinde olması gibi standarda uygun olmayan şekilde plaka takılı araçlar, muayeneden geçemiyor. Normalde de olması gereken bu aslında. Bazı uyanık sürücüler plakalarını kendileri silik hale getiriyor. Bazıları da rakamların tam ortasına vida atarak rakamın farklı bir şekilde görünmesine neden oluyor. Motosikletlerde ise plaka okunmasın diye kıvıranlar oluyor. Bunların önüne geçebilmek için yapılan uygulama oldukça yerinde olmuş.

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Ben böyle kaymakam görmedim Ben böyle kaymakam görmedim

Torbalı’ya Aralık 2016 tarihinde atanan Kaymakam Kadir Sertel Otcu; çalışkanlığı, mütevazılığı, iyi bir bürokrat oluşu, yardımseverliği...

Atilla Kaya sevgisi Atilla Kaya sevgisi

MALUM, gündemimiz seçim… Bu seçim öncesi en çok konuşulan nedir diye soracak olursanız, kuşkusuz Torbalılı milletvekili Atilla Kaya'nın...

Merhaba! Merhaba!

Dernek yönetimi şehit ailelerini sık sık ziyaret edip her zaman yanlarında olduklarını gösteriyor. Köylerde yaşayıp oturdukları evleri ...

Anons araçları tepki çekiyor Anons araçları tepki çekiyor

SİYASİ partilerin giydirilmiş araçları, tepelerinde devasa hoparlör sistemi ile ilçenin sokaklarını karış karış geziyor. Bangır bangır ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Solmazlar İnşaat
SON EKLENEN HABERLER
Belgesi olmayan araç alıp satamayacak Belgesi olmayan araç alıp...

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Başkanı Aydın E...

Ege’de yatırım bayramı Ege’de yatırım bayramı...

Her türlü oyuna ve yaratılmak istenen olumsuz algıya rağmen ...

İzmir, bayramda mobil internette ilk 3’te yer aldı İzmir, bayramda mobil int...

Vodafone müşterileri, arife günü ve Ramazan Bayramı'nı kapsa...

Çifte müjde! Çifte müjde!

Torbalı Ticaret Odası İnşaat Meslek Komitesi toplantısına ka...

Torbalı şehidine ağlıyor Torbalı şehidine ağlıyor...

Yazıbaşılı Piyade Onbaşı Çağatay Necati Dinç’in şehit haberi...

Polis memuru beylik silahıyla intihar etti! Polis memuru beylik silah...

ŞEHİT haberiyle kara bir gün geçiren Torbalı'da, bir de inti...

Dikkatsizlik kaza getirdi Dikkatsizlik kaza getirdi

SON günlerde ilçenin kabusu haline gelen trafik kazalarının ...

Yazıbaşı’da İnce mesaj verildi Yazıbaşı’da İnce mesaj ve...

CHP Torbalı İlçe Teşkilatı, İzmir Milletvekili Musa Çam ve v...

Sanayi mega bölgelerle sıçrama yapacak Sanayi mega bölgelerle sı...

Türkiye sanayisi, yeni dönemde peş peşe kurulacak dev endüst...

Bütçe mayısta fazla verdi Bütçe mayısta fazla verdi...

Maliye Bakanı Naci Ağbal, mayıs ayında merkezi yönetim bütçe...

FOTO GALERİ
Lider Pen
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan