Büyük Torbalı
Bahçeşehir Bursluluk Sınavı
Büyük Torbalı

Sigara içme ve uyuşturucu kullanma yaşı oldukça düştü

Son yıllarda sigara içme ve uyuşturucu kullanma yaşı oldukça düştü. Okuldan kaçan veya teneffüse çıkan ortaokul ve lisede okuyan gençler sigara içmek için kendilerine uygun mekan arıyor.

29 Kasım 2018 - 12:56 'de eklendi ve 269 kez görüntülendi. A+A-

Sigara içme ve uyuşturucu kullanma yaşı oldukça düştü

13-14 yaşındaki çocukların ellerinde sigara ara sokaklarda görmek mümkün. Yıkık dökük binaların içine giren gençler burada acaba neler yapıyor?

Öğrenciler yıkık dökük bir binaya neden girer? Sigara içmek için giriyorlar herhalde. Gençlik çok kötü durumda. Sigara, alkol, uyuşturucu kullanımı her geçen gün daha da yaygınlaşıyor.

Küçük çocuklar ellerinde sigara ile yıllarda dolaşıyor. Gerçekten o çocuklara acıyorum. Aileler neden çocuklarını takip etmiyor ona da anlam veremiyorum. Kimlerle arkadaşlık ettiğine neden dikkat edilmiyor.

Birçok çocuk da özellikle sigaraya anne ve babasından özenerek başlıyor. Bir de kötü niyetli bir arkadaşa denk geldiyse işte o zaman yandı.

‘Bir kere iç, bir şey olmaz’ mantığı ile başlayan furya bağımlılık yapıyor. Birçok insan, ben de dahil olmak üzere uyuşturucu bağımlılığının birkaç kez kullandıktan sonra olduğunu düşünüyordum.

Bağımlılığın sadece 1 kez kullanmak ile başladığını öğrendim. Çocuğu uyuşturucu batağına düşen aileler ne yazık ki iş işten geçtikten sonra harekete geçiyor. Çocuğunuzu takip edin.

Başı boş bıraktığınızda büyük problemler ile karşı karşıya gelirsiniz. En basit örneği çocuğunuzun sigara içmesini istemiyorsanız sizde içmeyerek ona örnek olmalısınız.

Çocuğunuzun sigara içtiğini öğrendiğinizde ‘Yavrum sigara sağlığa zararlı içme’ diyemezsiniz. Son yıllarda sokaklarda karşılaştığımız bu manzaralar beni çok üzüyor.

Bir baba olarak bende endişeleniyorum. Kötü niyetli insanlar kolay yoldan para kazanmak için her türlü pisliği yapıyor. Önce çocuklara parasız olarak uyuşturucu madde veriyor daha sonra bağımlı olmasını sağlayıp onlardan para kazanıyor.

Sokakta 1-2 TL’ye uyuşturucu madde bulmak mümkün. Bu yüzden lütfen çocuklarınıza dikkat edin ve takip edin.

YAYA ALT GEÇİDİNDE MOTOSİKLET VAR

Torbalı Belediyesi tarafından pazaryerinin hemen yanına yapılan İZBAN yaya alt geçidini yapılan tüm uyarılara rağmen kullanan motosikletler var. Vatandaşın yoğun olarak kullandığı bu alt geçide motosiklet ve bisikletlerin girmesi yasak.

Bisikletliler alt geçide geldiklerinde inip yanlarında bisikletler ile vatandaşı rahatsız etmeden burayı kullanabiliyor. Ancak motosikletler gelip geçerken vatandaşı rahatsız ediyor.

Belediye görevlileri alt geçidin girişine gerekli uyarıları yapıp motosiklet ile geçenlerin cezai işleme tabi tutulacağını yazmış ama uyarılara rağmen geçişler sürüyor. Türk halkı olarak zaten uyarıları dikkate almadığımız için başımıza çok iş geliyor ya.

Buraya bir kamera sistemi takılmalı ve geçişlerin tamamı izlenmeli. Bu şekilde birkaç kişiye ceza kesilirse biraz olsun bu işin önü kesilir. Ancak olması gereken bu değil. Ceza kesilmesine gerek kalmadan uyarıları dikkate alıp burayı kullanmamak gerekir.

Alt geçide çok yakın bir mesafede araç alt geçidi yapıldı. Yayalar için hazırlanan alt geçide girip insanları tedirgin etmek yerine diğer alt geçidi kullanabiliriz.

Etiketler :
,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kayaanıt ‘Hizmet’ için aday Kayaanıt ‘Hizmet’ için aday

Karakuyu’nun belde belediyesi olduğu dönemde meclis üyeliği yapan Mehmet Kayaanıt, Gazi Mustafa Kemal Mahalle Muhtarlığı’na adaylığın...

Kılıçdaroğlu iddialı konuştu Kılıçdaroğlu iddialı konuştu

SEÇİME 15 günden az bir zaman kaldı. Doğal olarak seçimle yatıp seçimle kalkıyoruz. Milletvekilleri ve bakanlar daha çok mesai yapmaya ...

Hani gürültü kirliliği olmayacaktı? Hani gürültü kirliliği olmayacaktı?

SEÇİM geldi kapıya dayandı.. 15 gün sonra dananın kuyruğu kopacak....

Ata muhtar iddialı Ata muhtar iddialı

Torbalı’da yerel seçim rüzgarı, sürenin daralmasıyla birlikte iyiden iyiye esmeye başladı. 17 yıl önce Cumhuriyet Mahallesi'nin mahalle...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
Turuncu Koleji
SON EKLENEN HABERLER
O bina halk eğitime verildi O bina halk eğitime veril...

Cumhuriyet Mahallesinde sağlık ocağı sorunun giderilmesi ama...

Göçüğün yaraları sarıldı Göçüğün yaraları sarıldı...

Ayrancılar’da yaşanan göçük olayında zarar gören binada çalı...

İlköğretimin önemine değinildi İlköğretimin önemine deği...

İlköğretim haftası nedeni ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü pr...

Broşür dağıttılar Broşür dağıttılar

Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri okul önl...

Trafiğe neşter! Trafiğe neşter!

Torbalı’nın yeni Emniyet Müdürü hızlı başladı. Ayağının tozu...

Pazarlarda çok Pazarlarda çok

Semt pazarlarında ve çarşı merkezde bulunan dükkanlarda saht...

Mahalle sakinlerine çağrı yaptı Mahalle sakinlerine çağrı...

Torbalı Mahallesi’nde küçük baş ve kümes hayvanlarının pisli...

Belediye Kültür Merkezi bünyesinde kurulacak Belediye Kültür Merkezi b...

Torbalı Belediyesi, vatandaşların daha çok tiyatro ile buluş...

Sıcaklar etkilemedi Sıcaklar etkilemedi

Geniş bir alan üzerinde bulunan Torbalı Ovası geçtiğimi yaz ...

Yangında kül oldu Yangında kül oldu

Sanayi sitesinde park halindeki kamyon alevler içinde kaldı...

FOTO GALERİ
Baha Kapı
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan