Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

Tarihi bir güne tanıklık ettik

GEÇTİĞİMİZ haftayı Başbakan Binali Yıldırım’ın Torbalı ziyaretine yapılan hazırlıklarla geçiren Torbalı, hafta sonu muhteşem bir açılışa ve dev bir ekonomi zirvesine ev sahipliği yaptı. Hem açılışı hem de Torbalı Belediyesi ve Torbalı Ticaret Odası ev sahipliğindeki yemekli toplantıyı takip etme imkanı buldum.

11 Eylül 2017 - 9:38 'de eklendi ve 2 kez görüntülendi. A+A-

Tarihi bir güne tanıklık ettik
300Reklam

Biraz geç başlamasına rağmen her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş, profesyonelce hazırlanmış bir organizasyona şahit olduk. Açılış zaten bilindiği üzere tüm halkın katılımı ile olduğu için büyük coşkuya sahne oldu. Benim asıl dikkat çekmek istediğim Çamlık’taki ekonomi zirvesi. Sık sık ekonomik potansiyeli, vergi başarısı, ihracat rakamları, sanayi yoğunluğundan söz edilen Torbalı, artık bunu tescilledi. Öyle ki Başbakan Binali Yıldırım konuşmasında, “Bakmayın ilçe dediğime, memleketim olan Erzincan kadar büyük bir yerden bahsediyoruz. 1 milyar dolar ihracatı gerçekleştiren ve toplanan vergide Bursa’yı bile geride bırakan bir yerden bahsediyoruz” dedi. Torbalı’nın hakkı yavaş yavaş teslim ediliyor. Evet, Torbalı’nın hakkının teslim edildiğine bu toplantı ile bir kez daha şahit olduk.

MAKUS TALİHİNİ YENEN TORBALI

Torbalı’nın hakkının teslim edilmesinden söz edilmişken, iş aleminin buluştuğu bu toplantının ev sahiplerinden Torbalı Ticaret Odası Başkanının tam bu noktaya temas eden sözlerine değinmek istiyorum. TTO Başkanı Olgun, özenle hazırlanmış konuşmasında ilçe olarak, yıllardır “Vergimizin, üretimin karşılığını alamıyoruz” siteminde bulunduklarını, artık bunun geride kaldığına işaret ederek “Son yıllarda makus talihimizi yendik… İlk önce seçim bölgemizden Başbakanımız Sayın Binali yıldırım seçildi ve bugün ilk kez görevdeki bir başbakanı ilçemizde ağırlamanın gurur ve onurunu yaşıyoruz. Ardından TBMM’de milletvekiline sahip olma hayalimizi İzmir milletvekilimiz Sayın Atilla Kaya ile gerçekleştirdi. Artık kamu yatırımlarında altın bir dönemi yaşıyoruz, merkezi hükümet ile yerel idarenin buluşmasının imkânlarından faydalanıyoruz” diyerek başta Atilla Kaya olmak üzere emeği geçenlere tek tek teşekkür etti. Evet, Sayın Olgun’un da temas ettiği gibi Torbalı’nın makus talihini yendiğini yavaş yavaş hissetmeye başlıyoruz. Saatlerce TRT Haber başta olmak üzere birçok ulusal kanalda canlı yayında ekranlarda Başbakan’ın programı ile tanıtılan Torbalı, artık hak ettiği konuma yükseliyor.

BİR GÜNDE 3 BÜYÜK ORGANİZASYON

Gerçekten de tarihi bir güne tanıklık ettik. Bir güne 3 büyük organizasyon sığdırıldı. Torbalılıların hayalini kurduğu yatırımlardan biri olan ve her gün binlerce kişinin kullandığı İZBAN Selçuk’a uzatılıyor. Bunun startı verildi. Aynı gün Torbalı’nın en büyük rüyası olan hastanemizin resmi açılışı yapıldı. Hala bir takım eksiklikler olabilir ama takviyelerle birlikte Torbalı Devlet Hastanesi kısa sürede Ege bölgesinin göz bebeği olacaktır. Torbalı ile ilgili 2 büyük yatırımın açılışını yapan Yıldırım, finali ekonomi zirvesinde yaptı ve Torbalı’ya 2 önemli müjdeyi verdi. Torbalı Ticaret Odası Başkanının mesleki eğitim ve OSB dışında sanayi alanları ile ilgili taleplerine jet yanıt verdi.

Evet, sayın okurlar, Torbalı artık istiyor ve amacına ulaşıyor…

10 yılı aşkın süredir bu gazetenin çatısı altında yüzlerce kez Torbalı’nın isteklerini ve sitemlerini dile getirmiş biri olarak yöneticilerimizin gayreti ile ulaştığımız bu nokta beni çok sevindiriyor. Torbalı’nın kabuğunu kırması, rekor rakamların yanı sıra rekor yatırımlarla anılması tüm ilçe halkının tek isteği oldu yıllarca. Başta vekilimiz Sayın Atilla Kaya olmak üzere sesimizi “en yetkili” mercilere ulaştıran herkesten Allah razı olsun.

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Ölüm tehlikesi Ölüm tehlikesi

Atatürk Mahallesi'nde bulunan küçük bir elektrik trafosunun hali ortada. Atatürk Mahallesi 1577 Sokak'ta bulunan elektrik trafosu bilin...

Geceleri inşaat terörü yaşanıyor Geceleri inşaat terörü yaşanıyor

BELKİ bana kızanlar olacak ama maalesef durum tam olarak bu. Torbalı’nın dört bir yanında inşaat yükseliyor. Çok güzel, ilçemiz gelişiy...

Hastane değil uzay üssü Hastane değil uzay üssü

Önceki gün yeni hastaneyi gezme fırsatım oldum. Başhekim Şenol Topçu ile birlikte hastaneyi baştan aşağı gezdik. Hastaneyi dolaşmamız a...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Fahrettin Küçük Yapı300x250
SON EKLENEN HABERLER
Tarihi bir güne tanıklık ettik Tarihi bir güne tanıklık ...

GEÇTİĞİMİZ haftayı Başbakan Binali Yıldırım’ın Torbalı ziyar...

Torbalı’da ekonomi zirvesi Torbalı’da ekonomi zirves...

TORBALI Ticaret Odası ile Torbalı Belediyesi'nin ortaklaşa d...

İzmir’de 9 Eylül coşkusu İzmir’de 9 Eylül co...

İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümü, Başba...

Hastaneye yeni  doktorlar geldi Hastaneye yeni doktorlar...

İki haftadır hasta kabulü yapan, bugün de Başbakan’ın katıla...

Torbalı CHP Salı günü sandık başında Torbalı CHP Salı günü san...

CUMHURİYET Halk Partisi'nde (CHP) olağan kurultay süreci işl...

Üzümde son hasat Üzümde son hasat

Dirmil’de üzüm hasadında sona gelindi. İbrahim Çetinkaya mah...

Başbakan açtı Başbakan açtı

Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımı ile 250 Yataklı Torbalı...

Polis konseri izledi Polis konseri izledi

Torbalı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümü dol...

Hoşgeldiniz! Hoşgeldiniz!

İlçe tarihinde ilk kez görevdeki bir Başbakan Torbalı’yı ziy...

Agora Meyhanesi öksüz kaldı Agora Meyhanesi öksüz kal...

Müzeyyen Senar'den Zeki Müren'e kadar pek çok şarkıcının rep...

FOTO GALERİ
Miss Park 300x250
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan