Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

TTO, ilçemizi araplara tanıttı

Türkiye ve İslam Dünyası ile işbirliğinin her alanda güçlenmesine katkı sunmayı hedeflemekte olan Türk Arap Ekonomi ve Stratejik İşbirliği Derneği (TASCA)’nın tertiplediği, Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt’te dahil olmak üzere 35 ülkeden toplamda 100’e yakın iş dünyası, akademisyen ve STK temsilcisinin katılacağı 3. İslam Dünyası –Ege Buluşması Forumu’nun bir bölümüne Torbalı ev sahipliği yaptı.

25 Aralık 2017 - 9:54 'de eklendi ve 77 kez görüntülendi. A+A-

TTO, ilçemizi araplara tanıttı
300Reklam

Cumartesi günü Torbalı Ticaret Odası’nın katkılarıyla ilçede gerçekleşen bu dev organizasyonda, Arap sermayesinin önemli isimleri ilçede bir dizi temaslarda bulundu. Arap iş adamlarına Torbalı’nın tanıtıldığı bu önemli zirvede, birçok Torbalılı iş adamı ikili görüşmeler yapma fırsatı da yakaladı.
Ben inanıyorum ki, bu forumdan sonra Araplar yatırım için artık Torbalı’yı da tercih edeceklerdir. İlçemizin bu potansiyelini, Cumartesi günü yapılan forumda Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun gayet iyi bir şekilde anlattı.
Ticaret Odası, ilçemizi sadece Türkiye’ye değil bütün dünyaya tanıtmanın peşinde. Yapılan bu tarz faaliyetlerde bunun en büyük göstergesi. Ticaret Odası ekibi günlerdir yoğun bir şekilde çalıştı ve bu büyük organizasyondan da alınlarının akıyla çıkmayı başardı. Kendilerini tebrik ediyorum.

HASTANE ATIL KALMASIN

Torbalılılar olarak, yıllarca hayalini kurduğumuz yeni devlet hastanesine nihayet geçtik. Aylardır da bu binayı güzel bir şekilde kullanıyoruz. Devasa hastanemizin eksikleri var mı, evet var. Özellikle doktor ve diğer sağlık personeli açısından halen sıkıntı yaşıyoruz.
250 yataklı hastanemizden sonra, eski hastane binası atıl vaziyette kaldı. Bina adeta korku evi gibi. Özellikle tinercilerin çok sık binaya girip çıktığını duyuyoruz vatandaşlardan. Bölge sakinleri konudan fazlaca şikayetçi. Şehrin göbeğinde böyle bir binanın daha fazla atıl şekilde kalmaması gerekir. Bu nedenle, yetkililerin bir an önce burasıyla ilgili projelerini, hedeflerini hayata geçirmeleri şart.
Bina için bölge diş hastanesi yapılması hedefleniyor. Bu projenin ivedilikle yapılması elzem. Mevcut diş hastanesi artık yetmiyor. İlçemiz bu yatırımla hem yeni ve büyük bir diş hastanesine kavuşacak, hem de mevcut binanın atıllığından kurtulacak.

İZBAN SORUNU ALT GEÇİTLERLE BİTECEK

İZBAN Torbalı’da hizmete girdiği günden bu yana yoğun bir şekilde kullanılıyor. Tam 2,6 milyon yolcu taşımış İZBAN Torbalı’da. Gerçekten de devasa bir rakam. Bu rakam, İZBAN’ın ne kadar doğru bir yatırım olduğunu da açık bir şekilde gösteriyor aslında.
İlçeyi ikiye ayırması sorunu halen devam ediyor. Gerek araçların, gerekse yayaların karşı tarafa geçmesi büyük bir sıkıntıya sebebiyet veriyor. Torbalı Belediyesi, özellikle yayalar için önemli bir yatırım gerçekleştirecek. Tam 5 farklı bölgeye yaya alt geçidi yapılacak.
Torbalı Belediyesi’nin kendi imkânlarıyla inşa edeceği yaya alt geçitlerinin yerleri de belli oldu. Alt geçitlerden biri PTT ve Kaymakamlık binasının bulunduğu mevcut yaya üst geçidinin bulunduğu alanda yer alacak. Bu geçit Cumhuriyet Mahallesi’ni Ertuğrul Mahallesi’ne bağlayacak. Bir diğeri geçit ise Halk Yapı yakınlarında yer alacak.
Üçüncü alt geçit belediyenin müselles alan projesini uygulayacağı Alpkent, Ertuğrul ve Torbalı mahallelerinin birleştirdiği alan olan ve şu an TCDD’nin vagon onarım merkezi olarak kullandığı bölgede gerçekleşecek. Dördüncü alt geçit Torbalı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün karşısına inşa edilecek. Beşinci ve son geçit ise Torbalı Mahallesi’ne yapılacak. İstasyonun biraz ilerisinde gerçekleşecek olan geçit sayesinde buradaki vatandaşın karşıdan karşıya geçiş çilesi de sona erecek.

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Halil Başkan’dan bir ilk Halil Başkan’dan bir ilk

Yeni yılla birlikte ilçedeki odalarda seçim heyecanı da başladı. İlk seçim heyecanı Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda yaşandı. Mevcut...

Belediye sarayı şaşırtıyor Belediye sarayı şaşırtıyor

Kimse beklemiyordu aslında projenin bu kadar hızlı bir şekilde inşa edileceğini. Hemen hemen herkes projenin sadece kağıt üzerinde kala...

Artık gizli saklı kalmadı Artık gizli saklı kalmadı

Sosyal medyadan söz ediyorum. Artık her şeyimiz ortada. Bu durumun avantajları olduğu gibi dezavantajları da var tabi. Eskiden sadece b...

TTO’nun bütçe başarısı TTO’nun bütçe başarısı

Torbalı Ticaret Odası meclisi önemli bir karara imza attığını okudum. Torbalı Ticaret Odası (TTO) aldığı meclis kararı ile üye aidatlar...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Bahçeşehir
SON EKLENEN HABERLER
Yeniköy’de köy dolmuşu  İZSU çukuruna saplandı Yeniköy’de köy dolmuşu İ...

Torbalı son 3 gündür yağmura teslim durumda. Aniden bastıran...

Hizmet vatandaşın ayağına gidecek Hizmet vatandaşın ayağına...

Torbalı’da 3 yıllık görev süresini tamamlayan SGK Torbalı İl...

Zorunlu Deprem Sigortası tarifesinde değişiklik Zorunlu Deprem Sigortası ...

Zorunlu Deprem Sigortası kapsamında asgari prim tutarları ye...

7 bin 500 liranızı unutmayın 7 bin 500 liranızı unutma...

450 bin memur emeklisinin ek ikramiye alabilmesi için son ba...

50 bin taşeron sıra ile kadroya alınacak 50 bin taşeron sıra ile k...

Başbakan Yıldırım’ın verdiği müjdenin ardından KİT’lerde gör...

Eşe, dosta Torbalı’da yatırım  yapmalarını tavsiye ediyorum  Eşe, dosta Torbalı’da yat...

 Göreve geldiği günden bu yana başta ‘aktif yapısı’ olmak üz...

Şakir Müdürden büyük fedakârlık Şakir Müdürden büyük feda...

Subaşı Mustafa Topalan Lisesi’nde 6 yıldan beri okul müdürlü...

Atilla Kaya’yı takip edenin başı döner Atilla Kaya’yı takip eden...

Torbalı’nın evladı AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, ...

Torbalı’yı etkileyecek mi Torbalı’yı etkileye...

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) dikkatler yavaş yavaş kuru...

Hanife ile dondurmacı sevgilisi evleniyor Hanife ile dondurmacı sev...

İzdivaç programında koca ararken şöhreti yakalayan gelin ada...

FOTO GALERİ
Miss Park 300x250
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan