Büyük Torbalı
Bahçeşehir Bursluluk Sınavı
Büyük Torbalı

Yıl olmuş 2018, hala kesintileri yazıyoruz!

AYRANCILAR’DAN bir okuyucum sosyal medya üzerinden bana mesaj yazıp sitemini dile getirdi. Ayşe Koyuncu isimli ablamız Ayrancılar’da sürekli kesilen elektriklerden şikâyetçi olduğunu, evlerde bulunan beyaz eşyaların sürekli arızalandığını anlatarak bunları dile getirmemi istedi.

03 Ağustos 2018 - 10:36 'de eklendi ve 330 kez görüntülendi. A+A-

Yıl olmuş 2018, hala kesintileri yazıyoruz!

Son birkaç gündür her yarım saatte bir olmak üzere 3 defa elektriklerin kesildiğini anlatan Ayşe Abla,

“Bütün Ayrancılar karanlık şu anda, arka arkaya 3 defa oluyor. Suyunbaşı yolu zifiri karanlık. Zaten yollar rezillik içinde, toz pislik… Sorunumuza çare bulmuyorlar” dedi.

Ayrancılar’lı birkaç vatandaşımız da, buzdolabı ve televizyonun yandığını söyleyerek, “Tek isteğimiz bu sorunun bir an önce ortadan kaldırılması. Çünkü gerçekten bıktık” dedi.

Torbalı ilçe merkezi ile yarışır durumda olan Ayrancılar’daki bu sorunun bir an önce çözüme kavuşturulması lazım. Yıl olmuş 2018! Hala alt yapı yapılamadıysa pes doğrusu

CESARETLİ GENÇ ESNAF KARDEŞLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM

Genç girişimci esnaf ve sanatkârlara her zaman desteklemişimdir. Bir gazetecinin desteği de ne olur? Tabi ki haber yaparız… Elimizden ancak bu gelir!

Haber yaparak adının duyulmasını, yaptığı kampanya varsa onun bilgisini haberimizde paylaşarak işlerinin açılması için elimizden geleni yaparız. İşte böyle bir kardeşim var Torbalı’da…

Aynı zamanda hemşerim olan Karakuyu’lu Gökhan Sümer, bir süre önce eski polis karakolu sokağında ‘erkek kuaförü’ dükkanı açtı. Gökhan, işinde gayet başarılı, azimli ve çalışkan… Onun gibi daha niceleri var Torbalı’da…

12 yıl çeşitli berberlerde çıraklık ve kalfalık yapan 22 yaşındaki Gökhan Sümer’in açtığı ilk dükkânının hayırlı olmasını diliyorum. Allah bol kazançlar versin.

Bu arada kuaför salonunun içi de bir hayli şık bir dekorasyon ile hazırlanmış. Gökhan’ı tebrik eder, yolunun açık olmasını dilerim.

 

Her fırsatta dile getiririz. Ve gerçekten öyle. Yeni Torbalı Devlet Hastanesi sadece ilçeye değil bölgeye hitap ediyor. Eski ya da yeni hizmet binasında istenmeyen olaylar yaşanmış olabilir. Bizler insanoğluyuz, hata da yapabiliriz. Fakat hiçbir neden bir gazetecinin hastaneye girişine engel olmamalı. Büyük Torbalı Gazetesi olarak bir doktorun, güvenliğin ya da herhangi bir sağlık çalışanının yaptığı hatayı kuruma mal etmedik, edemeyiz. Her zaman basın politikamız yıkmak üzerine değil yapmak üzerinde seyretti.

Torbalı Devlet Hastanesi’ne polisi de, gazetecisi de, yaşlısı da, genci de, çocuğu da girer. Sonuçta sağlık kurumu. Hasta da olabilir hastası da. Fakat sağlık çalışanlarının ve kurumun güvenliğini sağlamak üzere görevlendirilen hastane güvenliği, sıradan bir vatandaşın bile elini kolunu sallaya sallaya girdiği o hastaneye gazetecinin girişine engel olmaya çalışıyor.

Hastasını görmek üzere kuruma girmeye çalışan gazeteciye ‘Niçin giriyorsun?’ demek de ne demek? Elini kolunu sallaya sallaya giren şahıslar arasında ‘Terörist olabilir’ şüphesine kapılarak, giriş çıkışları kontrol etmek üzere görevlendirilen hastane güvenliği görevinin dışına çıkıyor. Son dönemde yaşanılan sağlık çalışanlarına şiddet olaylarını en çok da gazeteciler gündem de tuttu. Bu yüzden bazı iyileştirmelere gidildi ve tedbirler alındı. Demek ki, Torbalı Devlet Hastanesi’nde önemli kararlar alınmış. Bundan böyle hastaneye girdiğinizde ilk olarak hastaneye neden girdiğinizi lütfen hastane güvenliğine bildirin ve öyle girin..

 

Etiketler :
,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Uygur’un dönüşü Uygur’un dönüşü

DÜN itibari ile Cumhuriyet Halk Partisi’nin Belediye Başkan adayı Parti Meclisi’nin onayı ile İsmail Uygur olarak oldu. ...

Vergi dairesi meydanına katlı otopark yapılsın Vergi dairesi meydanına katlı otopark ya...

Nereye gitsem insanlar ‘nedir bu trafikten çektiğimiz’ diyor. Özellikle de Perşembe günleri ve mesai çıkışlarında. Torbalı’da trafik öy...

Uygur’un yanında kimler var? Uygur’un yanında kimler var?

CHP’nin adayı Pazar günü açıklanacak. ...

Karakuyu kan kaybediyor Karakuyu kan kaybediyor

Karakuyu, Subaşı, Çaybaşı, Yazıbaşı, Ayrancılar ve Pancar Beldeleri kapatılınca bu beldeler mahalleye dönüşmüştü. Ayrancılar konumu iti...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
Turuncu Koleji
SON EKLENEN HABERLER
Münazaranın finali yapıdı Münazaranın finali yapıdı...

Liselerarası Münazaranın sonuncusu yapıldı. Son yarışmanın k...

Başarıya ulaşan öğrencilere ödül Başarıya ulaşan öğrencile...

Bünyesinde eğitim gören öğrencilerin okuma bilincini artırma...

“Kalkınma yerelden başlayacak” “Kalkınma yerelden başlay...

Vatan Partisi Belediye Başkan Adayı Muzaffer Yıldırımer, kal...

Faturalarınızı  kontrol edin! Faturalarınızı kontrol e...

Erkek kuaförü işleten Murat Kasapoğlu işletmesine gelen 347 ...

“Genel merkezimizin kararı” “Genel merkezimizin karar...

Cumhur İttifakının Torbalı’da en fazla konuşulan ismi olan M...

Zam yoğunluğu yok Zam yoğunluğu yok

Kış aylarında hastalıklarla doğal yollarla mücadele etmek is...

Torbalı’nın gündemi meclis listeleri Torbalı’nın gündemi...

BELEDİYE başkan adayları seçime girecekleri belediye meclis ...

Binlerce öğrenci  adına teşekkür Binlerce öğrenci adına t...

Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun dün, Çetinel Ai...

Kendi işininin patronu oldu Kendi işininin patronu ol...

Torbalı’da yaşayan Göçay eşinin işlerinin bozulması üzerine ...

Yol ve park eksiği Yol ve park eksiği

7 Eylül Mahallesi muhtar adayı Ömer Yadık çalışmalarını hızl...

FOTO GALERİ
Lider Pen
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan