Büyük Torbalı

117 maddellik listede adımız yok!

Büyükşehir Belediyesi 2 katrilyonu aşkın bütçe ile 2016’da tüm ilçelere adeta hizmet yağdırırken Torbalı’ya sadece İZBAN geçitleri ve istasyonlar düştü. Başta mezarlık olmak üzere Büyükşehir’den birçok yatırım bekleyen Torbalı, 2016’da öksüz kaldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
117 maddellik listede adımız yok!
177 Görüntüleme
02 Ocak 2017 - 12:14
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

İZMİR Büyükşehir Belediyesi, önceki gün 2016 yatırım ve projelerini detaylı bir basın açıklaması ile görücüye çıkardı. 117 maddelik listede, 2016 yılında kamulaştırma çalışmalarından altyapıya, tramvaydan metro yatırımlarına, tarihin korunması ve kentsel dönüşümden önemli çevre tesislerine kadar yüzlerce proje yer aldı. ‘Rekor listesi’ olarak açıklanan yatırımlarda Torbalı’ya ayrılan bütçe ve projelerin azlığı dikkat çekti. 117 maddelik listede Torbalı ile ilgili sadece TCDD ile ortak yapılan İZBAN projesi ve Büyükşehir’in bu proje kapsamında inşa ettiği istasyon ve geçitler yer aldı. Komşu ilçeler Bayındır, Kemalpaşa, Tire listede önemli yatırımlarla yer bulurken, başta mezarlık, Ayrancılar’a İtfaiye su şebekesi, asfalt gibi birçok hizmeti bekleyen Torbalı’nın adı önemli bir projede geçmiyor. 7 bölgeye arkeolojik kazı desteğinde bulunan Büyükşehir Metropolis ve Nif Dağı kazıları gibi önemli tarihi kazılara ev sahipliği yapan Torbalı’yı da es geçti.
KOMŞULAR İHYA OLDU
Komşu ilçelerimiz Bayındır ve Kemalpaşa’nın listede önemli projelerle yer aldığı açıklamada, Menderes Havzasındaki ilçelere yapılan yatırımlar şu şekilde sıralandı: Kemalpaşa’da tarlalara erken uyarı sistemi kuruldu. Süt Kuzusu Projesi kapsamında Tire Süt Kooperatifi’nden 33,7 milyon liralık alım yapılarak 1- 5 yaş arasındaki çocuklara 10 milyon 725 bin 556 litre süt dağıtıldı. Bayındır, Bergama, Dikili, Foça, Kemalpaşa, Tire, Urla, Menemen, Kiraz ve Selçuk Ziraat Odaları ile 147 araçlık protokol imzalanarak çiftçilere 2 milyon liralık tarım makinesi desteği verildi. Menderes, Kınık, Seferihisar, Selçuk, Çeşme, Kemalpaşa, Beydağ, Menderes’teki üreticilere 4 bin 750 adet arılı ve arısız kovan dağıtıldı. Saatte 240 ton asfalt üretim kapasitesine sahip Bayındır’daki Küçük Menderes Bölge Şantiyesi hizmete girdi. Tire İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’nin yapımına başlandı. 13.3 milyon liralık yatırımla Bayındır Hasköy ileri biyolojik atık su arıtma tesisinin inşaatı tamamlanarak hizmete alındı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web