Büyük Torbalı

4 köy, üç aylaraimamsız girdi

Naime, Karaot, Dağtekke ve Pancar mahalleleri aylardır imamsız. Üç aylara bile imamsız giren mahallelerin en büyük arzusu bir an evvel atamaların gerçekleşmesi.Naime, Karaot, Dağtekke ve Pancar mahalleleri aylardır imamsız. Üç aylara bile imamsız giren mahallelerin en büyük arzusu bir an evvel atamaların gerçekleşmesi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
4 köy, üç aylaraimamsız girdi
176 Görüntüleme
03 Nisan 2017 - 16:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TORBALI, daha önce hiç olmadığı kadar imam sorunu yaşamaya başladı. Özellikle kırsal mahallelerde yaşanan sorun vatandaşları iyice mağdur etti. Mübarek üç aylara imamsız giren Naime, Karaot, Dağtekke ve Pancar mahalleleri bir an evvel imam atamalarını bekliyor. Farklı farklı nedenlerden dolayı mahallelerinde imam bulunmayan mahalle sakinlerinin en büyük korkusu Ramazan ayına kadar imamların atanmaması. Köylerinde ezan sesi duyamadıklarını belirten mahalleliler sadece Cuma’dan Cuma’ya köylerine gelen imamla ibadet etmek istemediklerini, caminin 5 vakit açık olmasını istediklerini belirtti.

4 MAHALLE İMAMSIZ

Torbalı’da şifalı suyuyla nam salan Dağtekke Mahallesi’nde 3 aydan bu yanan imam bulunmuyor. 3 ay önce Eski İmam Şerafettin Karaca, çeşitli gerekçelerle tayinini isteyerek köyden ayrılmıştı. O günden bu yana mahalleye imam ataması yapılmazken vakit namazlarını bile kıldıran kimse bulunmuyor.  İmam sorunu yaşayan bir başka mahallede Yaklaşık 700 kişinin yaşadığı Naime. Mahallenin 122 yıllık camisinde görev yapan son imam Erdal Anlı, tayin isteyince yeri boş kaldı. Tayini akrabalarının bulunduğu İstanbul’a çıkan imamdan sonra mahalleye atama yapılmadı. Cuma namazlarını bile farklı mahallelerde kılan mahalleliler, bir an evvel yeni imamın atanmasını istiyor. 4 aydır ezan sesi duymadıklarını belirten, Cuma namazlarını Tulum ya da Subaşı’da kılan vatandaşlar, her Cuma kilometrelerce yürüyor.

İMAM ATAMASI

Karaot Mahallesi’nde ise farklı bir sebepten imam koltuğu boş. 14 yıldır Karaot Köyü Camiinde imamlık yapan Şaban Özlük zeytin ağacından düştüğü için ayakta duramıyor. Bu sebeple namaz kıldıramayan Özlük’ün ne zaman iyileşeceği ise bilinmiyor. Pancar’da ise 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi sonrasında sala okudukları gerekçesiyle, mahalledeki öfkeli bir grubun saldırısına uğrayan Pancar İmamı Ekrem Kara ve Müezzini Süleyman Süngü mahalleyi terk etti. Akabinde gelişen olaylar sonrasında tutuklanan gençlerin, geri salınması ile güvenliklerinin olmadığını belirtip tayin isteyen imam ve müezzinin tayini çıktı. Şuan imamsız ve müezzinsiz kalan Pancar Cami’de ibadet uzun süredir gerçekleşmiyor. Uzun süredir ibadetin gerçekleşmediği dört mahallenin ortak dileği imam ataması. İbrahim DANIŞ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web