Büyük Torbalı

4 yılı kaldı!

Doğuştan talasemi hastası 9 yaşındaki Hamit Sağbaş için doktorların verdiği sürenin dolmasına 4 yıl kaldı. Minik çocuk için Dünya İlik Bankası’ndan haber bekleniyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
4 yılı kaldı!
192 Görüntüleme
15 Mart 2017 - 10:05
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MUSTAFA Çoban İlkokulu’nda 3.sınıfa giden Hamit Sağbaş tam 6 yıldır ilik nakli bekliyor. Doğuştan ‘talasemi’ hastası olan 9 yaşındaki Hamit Sağbaş, nakledilecek uygun ilik bulunamazsa yaşamını yitirecek. 20 gün arayla kan takviyesi yapılan Hamit’in hayatının kurtulması için doktorlar ilik nakline gerek olduğunu söyledi. Baba Mehmet, anne Nihal ve ağabey Tevfik Sağbaş’ın ilikleri uymadığı için nakil yapılamadı. Doktorlar, aileye Hamit’e tüp bebek yöntemiyle yeni kardeş yapmalarını, hastalıklı genden arındırılmış bu kardeşin kök hücreleriyle nakil yapılması önerisinde bulunsa da yıllar sonra anne ve baba ayrıldı. Tüp bebek hayali de böylelikle sona eren Sağbaş ailesi, gözünü Dünya İlik Bankası’ndan gelecek habere çevirdi.

DÜNYA İLİK BANKASINDAN HABER BEKLENİYOR

4 yıl önce eşiyle ayrıldıktan sonra talasemi hastası olan 9 yaşındaki oğluyla ayrı yaşamaya başlayan kaynak ustası Mehmet Sağbaş, uygun ilik için çalmadık kapı bırakmadı. Yeterli gönüllü donörün olmadığı ülkemizde Sağbaş, gözünü artık Dünya İlik Bankası’na dikti. Şuan için tedavisi Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hematoloji ve Onkoloji bölümünde devam eden Hamit Sağbaş, Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi,  Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Antalya Medikalpark’ta da tedavi gördü.

AİLE PERİŞAN

Hastalığı nedeniyle gelişim sıkıntısı da yaşayan Hamit Sağbaş, 6 yaşındaki bir çocuk görüntüsüne sahip. Akranlarından küçük ve çelimsiz duran talihsiz çocuk için de günler artık sayılı. 13 yaşına kadar ilik naklinin yapılması gereken oğlu için her şeyi yapmaya hazır olduklarını belirten ve tüm birikimlerini, üç yıldır oğlunun tedavisi için harcadığını anlatan baba Sağbaş, “Hamit’e ilik nakli 4 yıl içinde yapılması gerekli. Oğlumun sayılı günleri kaldı. İnşallah uygun nakil gerçekleşir. Herkes donör olabilir. Lütfen gönüllü donör olalım” dedi. İbrahim DANIŞ

 

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web