REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

4+4+4 ile okullar ikili egitime geçecek

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
4+4+4 ile okullar ikili egitime geçecek
234 Görüntüleme
19 Mayıs 2012 - 7:48
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

4+4+4 egitim sistemi için Torbali’daki hazirliklar tamamlandi. Bütün ilkögretim okullari ikili egitime geçerken, Imam Hatip Lisesi bünyesinde de Imam Hatip Ortaokulu açilacak.

TORBALI Ilçe Milli Egitim Müdürlügü gelecek egitimögretim döneminden itibaren uygulanmasi beklenen 4+4+4 egitim sistemiyle ilgili Torbali’nin okul planlamasini hazirladi. Yapilacak planlamayla, okullarda ilkokul ve ortaokul haline dönüstürülmezken, yeni egitim ögretim yilinda ikili egitime geçilecegi ögrenildi. Buna göre ilçedeki bütün ilkögretim okullarinda, 5, 6, 7, 8 siniflar sabahçi, 1, 2, 3, 4 siniflar ise öglenci olarak egitimlerine devam edecek. Bu sistem ile ortaokul ve ilkokul ögrencileri ayni anda egitim görmeyecek. Öte yandan kapatilan köy okullarinda 1 ila 4 siniflar arasinda 10 ve üzeri ögrencisi olan köylerde egitim yeniden verilecek.

IMAM HATIP ORTAOKULU GELIYOR

GUNDEMIMIZE son anda giren ve bir anda firtinalar koparan “4+4+4 sistemi” olarak bilinen ve zorunlu egitimi kademeli olarak 12 yila çikaran kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek, yasalasti. Kabul edilen 4+4+4 yeni egitim sistemine göre zorunlu ilkögretim çagi, 614 yas yerine 613 yas arasindaki çocuklari kapsayacak. Ilkögretim yasi çocugun 5 yasini bitirdigi yilin eylül ayi sonunda baslayacak, 13 yasini bitirip 14 yasina girdigi yilin ögretim yili sonunda bitecek. Meclisten geçen 4+4+4 egitim sistemi ile ilkögretim; 4 yillik zorunlu ilkokul ile 4 yillik zorunlu ortaokuldan olusuyor. Artik eski sistemlerde oldugu gibi ilkokul ve ortaokullar ayri olacak. Ancak olanaklarin elvermedigi yerlerde ikisi birden olabilecek. Yeni egitim sistemi ile ilçemizdeki okullarda da degisiklikler oldu. Milli Egitim Müdürlügü tarafindan yapilan düzenleme ile ilçedeki bütün ilkögretim okullari ikili egitime geçti. 1, 2, 3, 4 siniflar öglenci olurken, 5, 6, 7, 8 siniflar ise sabahçi olarak egitim görecek. Öte yandan Imam Hatip Lisesi bünyesinde de Imam Hatip Ortaokulu açilacak.

AYRI ZAMANLARDA EGITIM

YENI düzenlemeyle dört yil süreli ve zorunlu ilkokul ile dört yil süreli ve zorunlu ortaokuldan olusan bir egitim sistemi uygulanacagini ifade eden Ilçe Milli Egitim Müdürü Ruhi Gündogdu, ayrica lise egitiminin de zorunlu hale getirildigini vurguladi. Eylül ayi itibariyle 66 ayini dolduran ögrencilerin kayitlarinin otomatik olarak yapilacagini anlatan Gündogdu, 66 ayini doldurmayan ögrencilerin kayitlarinin ise velilerinin istegi üzerine yapilacagini, okula uyum sorunu yasayan çocuklarin ise velinin istegi üzerine anaokuluna verilebilecegini kaydetti. Ilçedeki okullarin yeni egitim sistemine hazir oldugunu söyleyen Ruhi Gündogdu, “Yeni sisteme göre okullarimizla ilgili planlamalari tamamladik. Okullarimiz yeni sisteme göre egitime hazir. Ilçemizde yeni sistemin uygulamasina geçiste sorun yasayacak okulumuz yok. Bütün ilkokullarda ikili egitim yapilacak. Ayni binayi kullanan Çetineller Ilkögretim Okulu ile Gazi Ilkögretim Okulu’nun dört yil süreli ilkokul ögrencileri öglen, dört yil süreli ortaokul ögrencileri ise ayni anda sabahçi olarak egitim görecek. Ilçemizdeki 30 ilkögretim okulu ve 12 tane birlestirilmis okulumuz ile yeni egitim sistemine haziriz”  seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web