REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Altın Petek’te rekor haftası

TRT1’de yayınlanan Altın Petek Bilgi Yarışması’nda iki yarışmacı Altın Petek ödülü kazanırken, bazı yarışmacılar henüz ilk soruda, bazıları da gümüş joker ile garantiledikleri ödülleri kazandılar.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Altın Petek’te rekor haftası
383 Görüntüleme
19 Mayıs 2017 - 10:56
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İlginç hikâyeleriyle iki yarışmacı Altın Petek sorusuna ulaşarak ödülleri kazandı

100 BİN LİRALIK ALTIN PETEK SORUSUNU BİLDİ

Radyo Televizyon bölümünde ikinci sınıfta okuyan Ece Çakır, hayallerini gerçekleştirebileceği ödül için çok başarılı bir yarışma çıkardı. İlk 6 soruda jokerlerini kullanan yarışmacı, tercih ettiği yol ile 11’inci soruda Altın Petek’e ulaştı.

İşte Ece Çakır’ın 100 bin Türk Lirası değerindeki Altın Petek sorusu şöyleydi:

İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde 2007 yılında klonlanan ve “Türkiye’nin klonlanmış ilk canlısı” olan koyunun adı nedir?

a. Zarife
b. Oyalı
c. Bahar
d. Boncuk

Soruya “Oyalı” doğru cevabını vererek, 100 bin lira ödülün sahibi olan Ece Çakır, gözyaşlarını tutamadı. İlk isteği heyecanından “su alabilir miyim?” olan Ece Çakır, kazandığı ödül ile öncelikle yurtdışına arkadaşlarıyla tren yolculuğu yapacağını ve birlikte film çekerek değerlendireceğini açıkladı.

“ALAYLI TEYZE”NİN BÜYÜK BAŞARISI

İzmir Torbalı’dan yarışmaya katılan Sebile Artan, Altın Petek sorusuna iki jokeriyle gelip soruyu bilerek büyük başarıya imza attı.

Kendini alaylı olarak tanımlayan Artan, Altın Petek sorusuna kadar 9 soruyu bildi. “Okusaydım öğretmen olmak isterdim” diyerek özlemini dile getiren yarışmacı, genç yaşta Polis Akademisi’ne giden bir oğlunu kaybettikten sonra bunalıma girmemek için kendini motive ettiğini, ilgisini farklı yönlere çektiğini anlattı. Okuyarak sorunları aştığını söyledi. Artan şöyle dedi:

BİR ŞEYLERE SARILI GAZETELERİ OKURDUM

“Önceden fazla kitap yoktu. Ben de, bir şeye sarılarak verilen gazeteleri okurdum. Şimdi de, torunumun kitaplarını bile okuyorum.” diyerek önemli bir mesaj verdi.

Çocukluğundan beri Türk filmlerinden izlediği İstanbul’u görmek istediğini, bu sayede İstanbul’u görme fırsatı bulduğunu belirten Sebile Artan, duygularını şöyle dile getirdi: “İstanbul’u gördüm çok mutluyum. İstanbul’un yeşilliği bol, düzenli gördüm.”

Dizlerinden sorunlu olduğu için merdiven çıkamadığını, bu yüzden kazanacağı para ile asansör yaptıracağını açıklayan yarışmacı, tercih ettiği yol ile 10’uncu soruda Altın Petek’e ulaştı.

İşte Sebile Artan’ın 50 bin lira değerindeki Altın Petek sorusu:

“İnsan dışında ölülerini hatırlayan tek canlının fil olduğu” gerekçesi ile fil ayağı şeklinde tasarlanmış mezarlık hangisidir?

a. Zincirlikuyu
b. Cebeci Asri
c. Ankara Karşıyaka
d. Bursa Emir Sultan

İki bronz jokeriyle geldiği Altın Petek sorusunda ilk önce ‘Zincirlikuyu’, daha sonra ‘Bursa Emir Sultan’ seçeneğini tercih eden Sebile Artan, son olarak ‘Cebeci Asri’ cevabıyla 50 bin liralık ödülün sahibi oldu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web