Büyük Torbalı

Ankara’ya ‘Evet’ çıkarması

AK Parti, 16 Nisan’da yapılacak olan referandum için kampanyasını başlattı. Büyük kampanyanın startı Ankara’da düzenlenen geniş katılımlı toplantıyla verildi. Başbakan Binali Yıldırım’ın konuşmalarıyla coşkunun tavan yaptığı salon hınca hınç dolarken, on binlerce kişi ise kapıdan içeri dahi giremedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ankara’ya ‘Evet’ çıkarması
Gökhan YALKALK( g.yalkalk@buyuktorbali.com )
85 Görüntüleme
27 Şubat 2017 - 8:53
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

AK Parti’nin ‘Evet’ kampanyasının startını verdiği bu büyük, görkemli ve coşkulu toplantıya Torbalı ise adeta çıkarma yaptı. İlçeden yüzlerce kişi akın akın Ankara’ya gitti. Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, İlçe Başkanı Hasan Akbıyık ve Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Av. Oğuzhan Çelik başta olmak üzere partinin her kademesinden yüzlerce kişi referandumun startını Ankara’dan resmen vermiş oldu.

Torbalı teşkilatı, verilen start ile birlikte bu haftadan itibaren yoğun bir mesaiye başlayacak. Önlerinde yaklaşık 2,5 aylık bir süre var. Bu kısıtlı süre içerisinde çalmadık kapı, sıkılmadık el bırakmamaya kararlı görünüyor teşkilat. Tabi bu süre içerisinde de vatandaşların neden ‘Evet’ demesi gerektiği de en iyi şekilde anlatılmaya çalışılacak partililer tarafından.

BAŞKAN’DAN EFSANE SUNUM

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, geçtiğimiz hafta Cuma günü, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Uzun bir aradan sonra gerçekleştirilen çok önemli bir basın toplantısı oldu. Toplantıya, ilçedeki tüm gazete ve internet haber sitelerinin temsilcileri katıldı. Yoğun katılımlı bir program oldu.

Basın mensuplarının yanı sıra AK Parti İlçe Başkanı Hasan Akbıyık, Belediye Başkanvekili Özgür Erman Çağlar, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Karaman, Turgut Buluş, belediye meclis üyeleri ve belediye birim müdürleri ile amirleri katıldı.

Çok kapsamlı bir toplantı oldu. Belediyeyi her dönem, yaptıkları işleri anlatamamak, reklamını yapamamak konusunda eleştirmiştim birçok kişi gibi. Eleştirilerimiz galiba yerini bulmuş olacak ki, çok etkili bir sunum hazırlanmıştı. Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, 3 yıllık süre zarfında yaptığı her hizmeti tek tek anlattı. Çok güzel bir tanıtım oldu. Başkan Görmez, yerel basının yanı sıra çok yakında ulusal basına da yönelik bir toplantı yapacak.

Sunumda anlatılanlar gerçekten de çok şaşırtıcıydı. Belediyenin kısa süre içerisinde ne kadar önemli ve ciddi bir yatırım yaptığını gördük. Umarım bunun arkası gelmeye devam eder. Bu arada toplantının organizasyonunu yapan Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Halit Tunç’u da tebrik ediyorum.

MÜMİN MESCİ CAMİ’DE SES YOK

Ertuğrul Mahallesi’nde yer alan Mümin Mesci Cami, ilçenin en büyük camilerinden. Özellikle Cuma namazlarında dolup taşıyor. Bırakın içerde yer bulmayı, bahçede bile namaz kılacak yer bulunmuyor Cuma günleri.

Fakat, 2-3 haftadır ses ile ilgili sıkıntı olduğu konusunda birkaç şikayet geldi. Özellikle bahçeye neredeyse hiç ses gitmiyormuş. Haliyle vatandaş, imama uymakta büyük sıkıntı çekiyor namaz içerisinde. Bu konuda yetkililer bir an önce harekete geçip sorunu düzeltirse, cami cemaati de rahat bir nefes alacaktır.

SANAYİ ALT YAPISIZ

Torbalı tam bir sanayi kenti. Her yıl birçok fabrika faaliyete başlıyor. Dönen her çark, ekonomiye katkı istihdama da destek demek. İlçemiz bu konuda oldukça şanslı. Yüzlerce fabrikaya ev sahipliği yapıyoruz. Bunlar arasında dünya çapında olan firmalarda var.

Fakat sanayicinin gerçekten de birçok sorunu var. Bunların başında ise alt yapı geliyor. Elektrik, su, telefon, doğalgaz gibi birçok eksiklik nedeniyle yatırımlar gecikiyor. Bu alanlarla ilgilenen kurumlar, fabrikacının sorununa öncelik vermeli. Nasıl ki hastanede yaşlılar, hamileler, gaziler, engelliler önceliklidir, bu tarz hizmetlerde de fabrikalar öncelikli olmalı.

Çünkü onlar ne kadar işe erken başlarsalar, ekonomiye daha fazla katkı sunarlar.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web