Büyük Torbalı

BEHÇET ÇINAR BELEDIYE’YE MI HAZIRLANIYOR?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BEHÇET ÇINAR BELEDIYE’YE MI HAZIRLANIYOR?
207 Görüntüleme
03 Kasım 2010 - 22:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SIYASET meraklilari için gündem asla donuk degildir. Yeni bir mevzu, yeni bir tartisma konusu mutlaka bulunur.
Ne de olsa siyaset yurdum insaninin en büyük tatmin vasitalarindan birisidir ve siyasetsiz cennet bile sürgün sayilir.
Siyaset tellallari, Torbali’da bir dahaki yerel seçimin sablonunu merak ediyor. Kimler hangi partiden aday olabilir? Kimler kimlerle ittifak yapar da koltugu kapar?
Biliyorum vakit henüz çok erken ama erken kalkanin da yol aldigi asikâr bir vaka…
Iste size son zamanlarin en bomba dedi konusu: Torbali Ticaret Odasi Baskani Behçet Çinar önümüzdeki yerel seçim-lerde Belediye Baskanligi’na aday… Bilenler biliyorlardir elbet ama bilmeyen-lerin bu duruma sasiracagi belli. Evet, yanlis okumadiniz, Behçet Çinar Belediye Baskanligi koltugunu gözüne kestirmis durumda.
Siyaset hayatinda istikrarli bir grafik çizen Çinar’in nasil bir atraksiyona imza atacagi benim için bile oldukça merak konusu.
Aldigimiz duyumlar ve edindigimiz izle-nimler Behçet Çinar’in daha simdiden se-çim çalismalarina girismis oldugu yönünde.
Aslina bakilirsa Behçet Çinar gibi agir bir ismin Torbali Belediye Baskanligi’na talip olmasi buradaki pek çok dengeyi derinden sarsabilir.
Behçet Çi-nar’in sahneye çikmasi uzun süreden beri tek kutuplu seyreden Tor-bali siyasetine aranan dengeyi getirecektir. Çinar liderlik vasiflari olan, siyasi tecrübeye sahip bir isim.
Etrafinda teskil edecegi organizasyon yetenegi güçlü bir ekiple Belediye Baskani olmasi hiç de uzak bir ihtimal degil.
Basta da belirttigimiz gibi bu meselelerde ahkâm kesmek için vakit henüz çok erken…
Fakat gelismeler Behçet Çinar’in erkenden yola koyuldugunu isaret ediyor.

IBRAHIM ÖZ VAZ MI GEÇTI?

2009 Yerel Seçimlerinin en flas ismi her-halde Doktor Ibrahim Öz idi. Ilk anda CHP’nin Torbali’daki Belediye Baskan Adayi olmayi basaran Ibrahim Öz daha sonra yasanan bazi gelismeler neticesinde bu vasfini yitirdi.
Torbali Devlet Hastanesi’nde uzun yillar Bashekimlik yapan Torbali’yi çok iyi ta-niyan, Torbali’nin da yakindan tanidigi bir isim olan Öz’ün siyaset serüveni bu ilginç hadiseyle baslamisti. Ibrahim Öz kale kapi-sini bir defa yokladi.
Tam içeriye adim atacagi sirada bazi meka-nizmalarin insafsizligina ugradi ve kapidan disari çikarildi. Ancak bana kalirsa Ibrahim Öz de gelecek seçimlerin bas aktörlerinden birisi olacak. Yani Belediye Baskanligi sevdasindan vazgeçmis degil.
Sadece daha sessiz ve derinden ilerlemeyi tercih ediyor…

PAPAZ NE DIYOR?

1989-94 yillari arasinda Torbali Belediye Baskanligi yapan “Papaz” lakapli Ertan Unver diyor ki: “Ben Belediye Baskanli-gina gelmeden çok önce 9 Eylül Univer-sitesi Sehircilik Kürsüsü ile Torbali’nin Master Planini hazirladim ve gerçeklestire-cegim projelerim üzerinde çalistim. Simdi Torbali’da kimin böyle bir çabasi var? Ben üç hamle sonrasini görmeden satranç bile oynamam. Belediye Baskanligi makami etiketlik makam degildir. Herkes ona göre davransin.”
Ben de diyorum ki: “Bizim papaz bu isleri biliyor”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web