Büyük Torbalı

Bu ögrenciler her gün ölümle dans ediyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bu ögrenciler her gün ölümle dans ediyor
370 Görüntüleme
28 Mart 2013 - 7:23
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Subasi ve Pamukyazi Mahallesi’ndeki ögrenciler, her gün adeta ölüme meydan okuyor. Ögrenciler, üst veya alt geçidin olmamasindan ötürü binlerce aracin geçtigi karayolundan okullarina gidip geliyor.

BIR süredir Torbali’da kent merkezine yapilacak olan üst geçitler tartisiladursun, Pamukyazi ve Subasi Mahallesi’nde oturan ögrenciler her gün ölümle burun buruna gelerek okullarina gidiyor. Subasi ve Pamukyazi mahallelerinin en büyük sorunu, saatte 100’ün üzerinde aracin geçtigi IzmirAydin Asfalti’na üst geçit yapilamamasi. Bölgede oturan ögrenciler ve vatandaslar, bu yoldan karsiya geçebilmek için trafik ekipleri veya belediyenin görevlendirdigi çalisanlar tarafindan karsidan karsiya geçebiliyorlar. Ödedigi vergilere ragmen böylesine utanç verici bir görüntünün ortaya çikmasi ise vatandaslarin tepkisine neden oluyor. Ögrenci velileri ise bu duruma el atmalari için iktidar ve muhalefet partilerini göreve davet ediyor.

VATANDASLAR, YETKILILERI GÖREVE ÇAGIRIYOR
HIZLI bir sekilde gelisen Torbali’da sorunlar bitmek bilmiyor. IZBAN hizli tren hattinin ilçeye getirilecek olmasi ve nüfusun artisinda daha etkili olmasi bekleniyor. Ilçeye yapilan en büyük hizmetler arasinda görülen IZBAN, son günlerin en çok tartisilan konusu. 9 metre yüksekliginde ve 300 metre uzunlugundaki üst geçitlere tepkiler her geçen gün büyürken, esnaflar önceki gün bir araya gelerek eylem yapti ve üst geçitlerin kaldirilmasini talep etti. Bu konular tartisiladursun, Pamukyazi ve Subasi Mahallesi’ndeki vatandaslarin derdine ise kimse kulak kesmiyor. Çünkü burada oturan vatandaslar, her gün binlerce aracin geçtigi Izmir Aydin Asfalti’nda adeta ölümle dans ediyor. Subasi Ilkögretim Okulu’na giden ve Osman Dirik Parki’nin da yer aldigi karayolunu kullanan ögrenciler, her gün ölümle burun buruna geliyor.

KONTROLU BELEDIYE GÖREVLISI SAGLIYOR
TORBALI Belediyesi’nin görevlendirdigi bir çalisan, her gün okul giris ve çikis saatlerinde yolda güvenligi saglamaya çalisiyor. Çocuklarinin her an kaza ile karsi karsiya oldugunu söyleyen veliler, çocuklarini okula gönderirken oldukça tedirgin. Birçok aile çocugunu kendisi okula götürüp getiriyor. Yetkililerin 5 kisinin ölümünün ardindan önlem alinacagini söyledigi yolda henüz bir çalismamanin yapilmamasi, Subasi Mahallesi sakinlerini isyan ettirmis durumda. “Ust geçidin olmamasi, özellikle çocuklarin okula giris ve çikis saatlerinde sorun oluyor” diyen Kusçuburun Mahallesi sakinleri, yetkililerin bu konuda acilen önlem almasi gerektigini söylediler. Yillardir dile getirilen ve bir türlü çözüme kavusmayan Izmir Aydin Asfalti, vatandaslar arasinda ise ‘ölüm yolu’ olarak biliniyor. Daha önceki yillarda karsidan karsiya geçmek isteyen birçok kisi bu yolda hayatini kaybetmisti. Mahalle halki oldukça tedirgin.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web