Büyük Torbalı

Burada yazdik ve çözüldü

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Burada yazdik ve çözüldü
Gökhan YALKALK( g.yalkalk@buyuktorbali.com )
222 Görüntüleme
01 Ekim 2010 - 22:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TORBALI, K2 Tipi Kapali Cezae-vi’nin yollari ilçedeki kanalizasyon sebekesini Izmir Büyüksehir Bele-diyesi tarafindan aritma tesisine bagla-mak için yapilan çalismalar sonrasinda kullanilmaz hâle gelmisti. Bozuk olan bu yollari bu kösede daha önceki köse yazilarimda dile getirmistim. Çalis-malarin bitmesinden sonra herhangi bir düzenleme yapilmayan yollar, geçtigi-miz gün asfaltlandi. Araçlarin geç-mesi sonrasinda ortaya çikan toz bulu-tu, vatandaslara zor anlar yasatiyordu. Yollarin asfaltlanmasi hem mahalle sakinlerine hem de ziyarete gelen mah-kûm ailelerine rahat nefes aldirdi. Tor-bali Belediyesi’ni bu konuda tebrik ediyor ve mahalle sakinleri adina da tesekkür ediyorum.

KANALIZASYON ÇUKURLARI TASIYOR

ÇAPAK Mahallesi’ne bagli olan Be-sevler Mevkii sakinleri yillardir hizmet alamamaktan yakiniyor. 30 yil önce evlerin yükselmeye basladigi Besev-ler’in nüfusu her geçen gün artiyor. 500 haneli 1300 nüfusa sahip olan bu yerin sorunlari da bitmiyor. Ama en önemli ihtiyaçlari altyapi. Kanalizas-yon, yol, ulasim gibi sorunlari oldu-gunu söyleyen vatandaslar, belediyenin bu duruma seyirci kalmamasini istiyor. Buradaki vatandaslarin yasadigi en önemli sikinti kanalizasyon. Bu sorun-larini evlerinin bahçelerine kazdiklari çukurlarla gidermeye çalisiyorlar. An-cak bu çukurlar doldugu için yasanan tikanmalar nedeniyle kanalizasyon atiklari evlerin içine doluyor. Torba-li’ya sadece 3 kilometre uzaklikta olduklarini ifade eden Mercan Akyol: “Ama hizmet bir türlü gelmiyor. Bu-radaki her hanenin bahçesinde bir çu-kur var ve kanalizasyon atiklarini bu-raya akitiyor. Ama bu çukurlar belirli süre tasmaya basladi. Kötü kokular nedeniyle zor günler geçiriyoruz. Bu koku nedeniyle evlerimizin kapisini veya camini açamaz hale geldik.  Ayrica yol, çocuk parki ve ulasim sorunlarimiz da mevcut” dedi.

ELEKTRIK DIREGINDE OYUN

ÖZBEY Mahallesi 4535 Sokak’ta bu-lunan oyun parki çocuklar için büyük tehlike olusturuyor. Yaklasik 2 yil önce Torbali Belediyesi tarafindan yaptirilan çocuk parkinin tam ortasinda bulunan elektrik diregi, çocuklarin oyuncagi haline geldi. Mahalleli çocuklar kaydi-raklarda kaymak yerine, elektrik dire-gine çikarak oyun oynuyor. Su ana ka-dar herhangi bir çocuga elektrik çarp-mamasi veya asagidan düsmemesi ise büyük bir sans. Yetkililer neden görev-lerini tam yapmiyor? Ebeveynler ço-cuklarini sik sik direge çikmamalari konusunda tembih etmeli. Mahalle sakinleri çocuk parkinin buradan kal-dirilip daha güvenli bir alana tasin-masini istiyor. Eger öyle bir imkân var-sa Belediye’den bu konuda bir adim atilmasini istiyorum. Ama yoksa elek-trik direginin çevresinin kapatilmasi gerekir. Mahalle sakinlerinden Mutlu Arslan: “Oyun alani tehlikelerle dolu. Artik çocuklarimizi oyun parkina gön-dermeye korkar hale geldik. Bu park alani için bir an önce bir seyler yapil-mali” diyerek sitemlerini dile getirdi.
Hosçakalin…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web