REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Olumsuzluklar eski binada kalmalıydı

SON dönemde Torbalı’nın kazandığı en büyük yatırımlardan biri olan yeni torbalı Devlet Hastanesi ile ilgili son dönemde birtakım eleştiriler yapılıyor. Bu köşede hastaneyi ve yenilikleri çok övdüm. Hastane yeni, kadro da geniş olunca insanlar artık eskiye dair hiçbir olumsuzluk görmek istemiyor doğal olarak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Olumsuzluklar eski binada kalmalıydı
Gökhan YALKALK( g.yalkalk@buyuktorbali.com )
156 Görüntüleme
22 Mayıs 2018 - 9:51
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Son günlerde edindiğim izlenimlere göre hastanede bir takım sıkıntılar yaşanıyor. Ege Bölgesinde parmakla gösterilen böylesi bir hastanede artık uzun kuyrukları konuşmamalıyız. Duyarsız personel davranışları yıkılan o eski binada kaldı diye umuyordum ama anladığım kadarıyla çok da öyle olmamış. İnanın birçok kişi hastanenin o görkemine yakışır hizmet verip vermediğini kontrol etmek için gidiyor hastaneye. Çünkü insanlarımız artık iyi bir hizmeti hak ediyor.

İnsanların en çok çektiği iki şey var eski binada… Bitmek bilmeyen kuyruklar ve personelin tutumları… Hala bu konularda şikayet alabiliyorsak durup bi düşünmeliyiz. Acil dahil hiçbir birimde sıra beklenilmesini aklım almıyor. Top sahası gibi hastane… İçinde insan kaybolur ama biz hala sıra beklemekten söz ediyoruz.

Aynı şekilde personel davranışları da kabul edilemez bir durum. Başımızdakilerin iki kelimesinden biri halkın hizmetkarı olmakken, bir ilçe hastanesinde kimsenin kendisini vatandaştan üstün görmesine lüzum yok. Şifa arayan insanları ne sırada bekletelim, ne de oraya geldiğine pişman edelim. Hastanemizin yeni binası çok güzel ve insanlar artık bir şeylerin değiştiğine inanmak istiyor. Lütfen ona göre davranalım..

ÜNİVERSİTE UMUDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 16 devlet üniversitesi, 4 yeni vakıf üniversitesi kurulmasını öngören kanunu onayladı. Buna göre, İzmir’de de İzmir Tınaztepe Üniversitesi adıyla vakıf üniversitesi kurulacak.

Bu karar aslında Torbalı içinde bir fırsat olabilir. Malum Tınaztepe, Torbalı’da büyük bir özel hastane ile sağlık hizmeti sunuyor ilçe halkına. Anlayacağınız, Torbalı’ya yabancı değil Tınaztepe.

Malum ilçemizin hem yöneticilerinin hem de vatandaşlarının en büyük hayallerinden bir tanesi de üniversite Uzun yıllardır hayalini kurup duruyoruz. Ancak şu ana kadar bir gelişme yok. Ciddi anlamda atılan bir adım olmayınca, hayalden öteye gitmedi bir türlü üniversite mevzusu.

Çok defa gündeme geldi. Milletvekillerine ve bakanlara iletildi. Kamuoyu oluşturuldu ancak netice alınamadı. Bence şimdi önümüzde büyük bir fırsat var. Tınaztepe’yi ikna eder ve güzel bir yer gösterirsek, ilçemize devasa bir üniversite kazandırabiliriz.

Bu konuda herkes üstüne düşeni fazlasıyla yapmalı. Hatta gerekirse belediyenin arsalarından bir tanesi bile sırf bu yatırım için değerlendirilebilir. Çünkü ilçemiz bir üniversite ile adeta sınıf atlayacaktır. Tınaztepe Torbalı Üniversitesi neden olmasın.

RAMAZAN KAZIĞI BUNLAR

Ramazan ayına girdik. 4 gündür de orucumuzu tutup, ibadetimizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. Ramazan ayı gelince adeta bereket gelir sofralara ve gönüllere. Maneviyatı oldukça yüksek olan bu ayda insanlar daha dinginleşir. Kavga ve gürültüler azalır. Yardımlaşmalar artar.

Ancak Ramazan ayını fırsat görenlerde yok değil. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte birçok gıda ürününde fiyatlarda yüzde 50’ye varan artışlar görebiliyoruz. Ramazan fırsatçılarına dikkat etmeliyiz. Bu tarz kişilere fırsat vermemek gerekir.

Ortada hiçbir durum yokken tamamen keyfi bir nedenle yaşanan zamlar vatandaşın da dikkatinden kaçmıyor tabi ki. Bu konudan herkes muzdarip. Esnafından vatandaşına kadar herkes yapılan zamdan şikayetçi.

Herkes öyle kafasına göre zam yapmamalı. Mutlak bu tarz konular denetlenmeli ve üst tavan fiyat belirlenmeli. Fahiş fiyata ürün satan, gereksiz zam yapan kişilerde cezalandırılmalı. Yok öyle serbest piyasa ekonomisi lafları falan. Aman bazı kendini bilmezlerin Ramazan kazığına dikkat edelim.

35 YILLIK ÇINAR: ÖZKAN OTO LASTİK

Oto lastik sektöründe 35. yılını kutlayan Özkan Oto Lastik, 3 yıl önce gerçekleştirdiği yatırım ile Yazıbaşı’daki merkezini Torbalı’ya açmış ve burada hizmet vermeye başlamıştı. Geniş makine parkuru ile dikkat çeken Özkan Oto Lastik bünyesinde Lassa, Bridgestone ve Dayton gibi dünyaca ünlü markalara ait lastik çeşitleri satışı yapılırken, Mutlu Akü’nün de bayiliği yapılıyor.

Yapılan bu yatırım ile Torbalılıların lastik ve akü konusunda yaşadığı her türlü sıkıntıyı çözen firma, şimdilerde önemli bir yatırıma daha imza attı. Teknolojik alt yapısı ve son model ekipmanlarıyla dikkat çeken Özkan Oto Lastik, hizmet alanını yüzde 100 büyüttü. Mevcut hizmet alanını 2 katına çıkaran firma, çok daha kaliteli ve hızlı bir şekilde hizmet sunuyor.

Torbalı Ticaret Odası karşısında yer alan firmanın sahibi Tuncer Özkan abimle geçenlerde sohbet ettik. Yatırımlarının devam edeceğini söyledi. Torbalı ve Torbalılılar için yapılan her yatırımın başımızın üstünde yeri var.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web