REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

Buraya da araç park edilmezki

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Buraya da araç park edilmezki
Gökhan YALKALK( g.yalkalk@buyuktorbali.com )
229 Görüntüleme
10 Aralık 2010 - 22:44
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TORBALI Belediyesi’nin hayata ge-çirdigi otopark uygulamasi, trafik yo-gunlugunun azalmasi hususunda olum-lu sonuçlar verdi. Belirlenen caddeler-de tek tarafli park yapilmasina izin verilirken, bazi bölgelerde ise ücretsiz otopark yerleri belirlendi. Bu uygula-ma çok verimli geçiyor ve özellikle ilçe merkezindeki araç yogunlugunda büyük bir azalma meydana geldi. An-cak Torbali Belediyesi ve Ilçe Emniyet Müdürlügü’nün ortaklasa düzenledigi otopark uygulamasina uymayan ve hatali park etmekte direten vatandaslar da bulunuyor. Insanlarimiz niye kural-lara uymazlar buna bir anlam veremi-yorum.
Geçtigimiz günlerde Mithatpasa Cad-desi’nde dolasirken oldukça ilginç bir görüntü gözüme çarpti. Engelli vatan-daslarimizin araçlarini park edebilmesi için yapilan engelli parkina, vatandasin biri arabasini park edip gitmis. Bu ne vurdum duymazliktir. Insanlar artik ne yapacaklarini sasirdi.
Kardesim orasi, engelli vatandaslari-mizin araçlarini park etmesi için dü-zenlenmis bir bölge. Belediye’nin otopark bölgelerinde görevlendirdigi personele çok aciyorum. Çünkü sahit oldugum bir konuyu size aksedecegim. Sürücünün biri, araçlarin geçis yoluna arabasini park ediyor. Görevli sürücü-yü defalarca uyariyor; ‘Beyefendi burasi park yeri degil, araçlarin geçis noktasi. Bu yüzden cezai islem uygulanir’. Ama bana misin demiyor. 5 dakika içinde gelecegim deyip, görevliyi azarliyor. Bunun gibi birçok örnek var. Bu bir kültür meselesi, inaniyorum ki Torbalililarda bu kültürü benimseyecektir.

OTOPARK GÖREVLILERI BAYAN OLSUN

OTOPARK konusu üzerine Kayma-kam Zeki Arslan’in çok güzel bir fikri var. Geçtigimiz günlerde bir sohbet sirasinda otopark görevlilerinin aslinda bayan olmasi gerektigini söyledi. Ger-ekçesini de siraladi. Arslan: “Bu uy-gulamayi Trabzon Belediyesi de ha-yata geçirdi. Ancak ilk zamanlarda araç sürücüleri ile erkek otopark gö-revlileri arasinda sürekli olarak tartis-ma yasaniyordu. Belediye aldigi ka-rarla tüm erkek görevliler yerine bayan getirdi. Görev degisikligi sonrasinda tartismalar da son buldu” dedi. Aslinda çok güzel bir fikir. Çünkü Türk erkek-leri kadinlara ‘Hayir’ diyemiyor. Bele-diye Baskani Ismail Uygur’a buradan duyurulur.

KURUMLARA TUVALET SART

BIR diger sikinti ise Torbali Sosyal Güvenlik Kurumu’nda yasaniyor. Vatandaslar kurumda tuvalet olmama-sindan sikâyetçi. Kurum, kuruldugu günden bu yana yaptigi çalismalarla Türkiye’de örnek bir müdürlük haline geldi. Gelistirdigi projeler ve hayata geçirdigi çalismalarla SGK kurumlari arasinda yildizi parlayan biri kurum haline geldi. Bunda basta kurum Mü-dürü Ismail Kaygusuz ve tüm çalisan-larinin emegi çok büyük. Ancak tuva-let konusunda bir çözüm bulmalari gerekir. Vatandaslar islem yapmak için bekledikleri sirasinda tuvalet ihtiyaç-larini karsilayabilmeli. Bu sikinti sa-dece SGK’nin degil, ilçedeki diger kurumlarin büyük bir bölümünde de yasaniyor. Yetkililer buna bir çözüm bulmali.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web