Büyük Torbalı

Burslu birinci!

2 Milyon 265 bin 844 kişinin başvurduğu YGS’de Torbalı birincisi Cengizhan Çetin oldu. Türkiye genelinde 2 milyon kişiyi ardında bırakan Çetin, devlet bursundan yararlanıyordu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Burslu birinci!
450 Görüntüleme
30 Mart 2017 - 9:44
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

BU yıl 12 Mart 2017 Pazar günü gerçekleştirilen Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçları açıklandı. 2 Milyon 265 bin 844 adayın başvurduğu sınav sonuçlarına göre Torbalı birincisi Cengizhan Çetin oldu. 2 Milyon 265 bin 844 aday arasında Bin 710’uncu olan Çetin, ilçenin göğsünü kabarttı. Daha önce babasını kaybeden, devlet bursuyla eğitimini tamamlayan ilçe birincisi hem okulu Yedi Eylül Anadolu Lisesi’ni hem de takviye eğitim aldığı Uğur Dershanesi’nin gurur kaynağı oldu. Günde ortalama 500 ile 1000 soru çözen Çetin, daha önce hayallerini kurduğu Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden aldığı puan sonrasında vazgeçip, yerine en iyilerin eğitim gördüğü Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne koydu.
HEDEF GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ
YGS-4 alanında 453,088 puan alarak Türkiye’nin en başarılı ilk 2 bin kişiden biri olan Çetin, başarısını annesine armağan etti. Gerek okulun takviye kursları gerekse de eğitim gördüğü dershanenin katkılarını görmezden gelemeyeceğini belirten Çetin, “Bu başarıyı, başta anneme, sonra okul ve dershane öğretmenlerime, okul yöneticilerime eski müdürüm Hasan Türkoğlu’ya borçluyum. Herkes üzerimde pay sahibi. Bu başarı, benim kadar da onların” dedi. 3 kardeş olduklarını ve devlet bursuyla eğitim aldığını belirten Çetin, yıllar önce de babasını kaybetmiş. Şimdi hedefine Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni koyan Çetin, LYS için de çalışmalara başladı. İbrahim DANIŞ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web