Büyük Torbalı

ÇASGEM, Mavi Teknik’te tanıtıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi (ÇASGEM), Torbalı’da Özel Mavi Teknik Pancar OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde tanıtıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ÇASGEM, Mavi Teknik’te tanıtıldı
244 Görüntüleme
15 Mart 2017 - 9:33
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı olan ÇASGEM, yenilenen eğitim ve hizmetleri, yönetici ve paydaşlarına tanıtmak için düzenlenen toplantılar çerçevesinde, iki gün boyunca İzmir’de çeşitli ziyaretler ve toplantılar gerçekleştirdi. İzmir’de birçok kurumla toplantı yapan ÇASGEM’in son durağı ise Torbalı oldu. ÇASGEM, yenilenen eğitim ve hizmetlerini Özel Mavi Teknik Pancar OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğretmen ve öğrencilere tanıttı.

KURUMSAL KAPASİTE GÜÇLENDİRİLECEK

ÇASGEM Başkanı Abdurrahim Şenocak, Başkan Yardımcısı Kenan Yavuz, Proje Yönetim Birimi Üyelerinden Güliz Bozdemir ile teknik destek ekibini Mavi Ege Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Asil ve Özel Mavi Teknik Pancar OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sadettin Dumlu karşıladı. Öğrencilerle yapılan toplantıda konuşan ÇASGEM Başkanı Abdurrahim Şenocak, ÇASGEM’in hem işverenler hem de çalışanların daha sağlıklı ve güvenilir çalışma ortamları taleplerini ve çalışma hayatının değişen koşullarını dikkate alarak, kurumsal kapasitesini geliştirmek amacıyla, ‘Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi Teknik Destek Projesi’ni uygulamaya koyduğunu söyledi. Proje kapsamında 10 hedef il seçildiğini belirten Şenocak, “Konya, Gaziantep ve Samsun’dan sonra tanıtım ve bilgilendirme toplantısının dördüncüsünü İzmir’de gerçekleştirdik. Kurumumuz, çalışan hakları, sosyal güvenlik, işçi-işveren ilişkileri, sosyal diyalog, iş sağlığı ve güvenliği, istihdam, verimlilik, iş piyasası etütleri, patlamadan korunma dokümanı hazırlama, proje yönetimi, ergonomi, çevre, ilk yardım, kişisel gelişim, sosyal beceri gibi konularda bünyesindeki uzmanlar tarafından eğitimler vermektedir” dedi.

MAVİ EGE ÖRNEK BİR OKUL

ÇASGEM’in, Türkiye’nin konusunda en uzman ve deneyimli çağdaş eğitim merkezi olduğuna vurgu yapan Şenocak: “Her kurum, her birim ve her birey kendini geliştirmenin peşinde. Kurumumuzun kapasitesini arttırmanın peşindeyiz. Sizlerde kendinizi yetiştirmek, ülkemize ve milletimize daha fazla katkı sunan bireylere dönüşmek zorundasınız. Mavi Ege Okulları, gibi işlevsel eğitim kurumlarının artmasını temenni ediyoruz. Eğitim alanında çok doğru bir adım atılmış. Okulun yerinde inşa edilmesi, istihdamı kolaylaştırır. Amacına uygun eğitimler ve eğitim kurumları yapılırsa, ülke olarak hedefimize ulaşırız. Mavi Ege Okulları da bu yönden örnek bir okul” diye konuştu.

GÖKHAN YALKALK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web