Büyük Torbalı

Cem Evi meselesi çirkinlestirildi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Cem Evi meselesi çirkinlestirildi
199 Görüntüleme
20 Temmuz 2010 - 22:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TORBALI’DA bir meselenin çözüm-süz kalmasini istiyorsaniz yapmaniz gereken sey bellidir.
Çözüm bekleyen o meseleyi derhal siyasilestirirsiniz.
Isin içine siyasi hirslari, gözü kapali fanatizmi, amaca varmak için her yolu mübah sayma anlayisini yerlestiriniz. Insanlari mantigin olmadigi kamplas-malara itiniz ve gerçekleri gizlemek için hedef saptiriniz. Alin size çözümsüzlük ve çözümsüzlükle birlikte gelen yeni problemler. Torbali’da yasanan Cem Evi Krizi de inatla siyasilestirilmeye çalisiliyor.
Ustelik bu çabalar, Cem Evi Arsasinin yerini oldu bitti ile degistirerek söz verdikleri Alevi vatandaslara en bü-yük kazigi atan kesimden geliyor. Torbali Belediyesi tarafindan haftada iki gün çikarilan bir gazete Alevi vatan-daslarin Torbali Belediyesi önünde gerçeklestirdikleri protestoyu “Iste provakasyon’un belgesi” basligiyla haberlestirdi. Protestodan bir fotog-rafin yer aldigi haberde AK PARTI KADIN KOLLARI BASKANI’NIN fotografi ok isaretiyle belirginlestirilmis ve bu sekilde yapilan protesto Ak Par-ti’nin provokasyonu seklinde lanse edilmeye çalisilmis. Fakat gerçegin er geç ortaya çikma gibi bir huyu vardir. Ok isaretiyle gösterilen o bayanin Ak Parti Kadin Kollari Baskani olmadigi ortaya çikti. Fotograf karesindeki bayan Alevi Dernegi’nin üyesiydi… Alin size yüzde yüz gerçek bir provokasyon hikayesi… Yasanan protestoyu asparagas bir haberle provokasyon olarak lanse etmeye çalisanlarin hedefi ise belli: Meseleyi siyalestirerek isin sorumlulu-gunu baskalarinin üzerine yikmak ve aradan siyrilmak…

ENGIN TURKDOGAN’DAN DINLEDIM…

TORBALI Alevi Bektasi Dernegi Bas-kani Engin Türkdogan ile on dakikalik ayaküstü bir sohbet gerçeklestirdik. Ale-vi Dernegi Baskani provakasyon iddia-larindan son derece rahatsiz oldugunu ve yasananlarin kendisini çok üzdügünü söyledi.
Yapilan aspragas haberden dolayi büyük saskinlik içinde oldugunu da belirten Türkdogan “Haberde Derne-gimizin üyesi olan bir bayani Ak Parti Kadin Kollari Baskani olarak göster-misler. Bu yasananlar bizim acimizi arttirmaktan baska birsey yapmadi” dedi.

KESKE ONLAR DA GELSEYDI…

ENGIN Türkdogan, Cem Evi arsasi hu-susunda Torbali Belediyesi tarafindan yerel seçim öncesi kendilerine söz veril-digini, ardindan da bu sözün unutuldu-gunu söyledi.
Sohbetimiz esnasinda Torbali’daki Alevi vatandaslarin bu meselesinin siyaseten degerlendirilmemesi gerek-tigini olayin tamamen ahlaki ve vic-dani oldugunu ifade eden Türkdogan ” Biz tamamen kendi özgür irademiz-le, hakli talebimizin yerine getirilmesi için protesto ettik.
Ancak bizim protestomuzu, çarpitil-mis bir haberle provokasyon olarak göstermeye çalisarak yaramizi desti-ler. Keske her partiden insan protes-tomuz esnasinda bize eslik etseydi. Hepsini bagrimiza basardik” demeyi de ihmal etmedi.

SORUMLULUKTAN KAÇMAYIN!

ENGIN Türkdogan’i dinleyince Torbali siyasetinin iyice karardigini bir kere daha anladim. Alevi vatandaslari mag-dur edenler sizlere sesleniyorum: Hangi partiden oldugunuz yakanizda hangi isiltili rozeti tasidiginizin bu meselede hiçbir önemi yok. Kendi sorumlulugu-nuzu yalan haberlerle masum insanlarin üzerine yikmaya çalisma gayretiniz düstügünüz çaresizligi gözler önüne seriyor.
Fakat çaresiz de degilsiniz.
Çikin ve bu yasananlarin sorumlulu-gunu üzerinize alma büyüklügünü gösterin. Bu sorumluluktan neden ka-çiyorsunuz?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web