Büyük Torbalı

Chat için bilgisayar kursuna yazildi Halk Egitim’de baskan seçildi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Chat için bilgisayar kursuna yazildi Halk Egitim’de baskan seçildi
297 Görüntüleme
02 Aralık 2010 - 22:11
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Istanbul’da yasayan torunu ile internette görüsmek için Halk Egitim Kursu’nun baslattigi Bilgisayar Kursu’na giden Çaglar, kurumun faaliyetlerine katilinca Okul Aile Birligi Baskani seçildi.

TORBALI Halk Egitim Merkezi Okul Aile Birligi Genel Kurul toplantisi geçtigimiz gün Torbali Atatürk Anadolu Lisesi Konferans Salonunda yapildi. Yeni yönetim kurulunun belirlendigi toplantida eski baskan Murat Demirkan’in yerine Ismail Çaglar seçildi. Emekli ögretmen Çaglar’in bu göreve seçilis hikâyesi ise oldukça ilginç. Istanbul’da yasayan torunu ile internette görüsmek istedigi için Halk Egitim Kursu’nun baslattigi Bilgisayar Kursu’na giden Çaglar, bu vasita ile kurumun faaliyetlerine de katilinca Okul Aile Birligi Baskani seçildi. Halk Egitim’in besikten mezara hizmet anlayisi ile her yasa ve kesime yönelik kurslar açtigini söyleyen tecrübeli egitimci, böyle bir kurumda gururla hizmet verecegini söyledi. Ayni zamanda Avukat Özgür Çaglar ve Pinar Çaglar Kayanin babasi, Avukat Atilla Kaya’nin kayinpederi olan Ismail Çaglar; “Faydali evlatlar yetistirdigim için mutluyum” dedi.

TECRUBELI EGITIMCI

400’E yakin kursta yaklasik 5 bin vatandasa egitim veren Torbali Egitim Merkezi, aktif yapisi ile takdir topluyor. Çalismalari ile birçok kisinin diploma sahibi olmasini saglayan merkezin yapisi da gün geçtikçe güçleniyor. Geçtigimiz günlerde yapilan genel kurulda Okul Aile Birligi Baskanligina seçilen 63 yasindaki emekli ögretmen Ismail Çaglar da kurumun bünyesindeki basarili egitimcilerden. Diyarbakir ve Batman’da uzun yillar ögretmenlik yaptiktan sonra 32 yil önce Torbali’ya gelen Ismail Çaglar, 1995 yilinda emekliye ayrildi. Karakuyu Ilkögretim Okulu, Torbali Ortaokulu, Torbali Lisesi, I-mam Hatip Lisesi ve Saglik Meslek Lisesi’nde birçok basarili ögrenci yetistiren Çaglar, simdilerde Halk Egitim bünyesinde faaliyetlerine devam edecek.

TORUNU ILE CHATLESEBILECEK

ISTANBUL’DA yasayan Bilgisayar Mühendisi oglu Onur Çaglar’in telkinleri ile bilgi-sayar ögrenmeye çalisirken, Halk Egitim’in çalismalari ile tanistigini söyleyen tecrübeli egitimci, “Teknoloji çagindayiz. Bizim jenerasyon bilgisayar ve interneti simdi gençler kadar iyi bilmez. Ben de, Istanbul’daki torunum ile internetten sohbet etmek, görüntülü konus-mak için Halk Egitim’in Bilgisayar Kursu’na yazildim. Daha önce de biraz bilgim vardi, iyice pekistirmek istedim. 2 ay boyunca gidip gelirken, orada merkezin basarili müdürü Selahattin Daver ile tanistik. ” dedi.


HALK EGITIM’IN MISYONU BENI ÇOK ETKILIYOR

HALK Egitim’in birçok kisinin sosyallesmesi, diploma almasina, kendisine gelistirmesi vesile olmasi bakimindan ögretmenlik mesleginin devamini oldugunu söyleyen Çaglar, “Eskinden babalar çocuklarini bir ustanin yanina verir, meslek sahibi olmasini saglardi. Ama günümüzde artik böyle degil. Her sey için egitim, diploma ve belge isteniyor. Halk Egitim de bu misyonu üstelenmesi bakimindan çok faydali bir kurum. Bu kurum çatisi altinda hizmet vermek, ilçeye ve ülkeye faydali olmak bizleri gururlandirir” seklinde konustu.

EVLATLARIMLA GURUR DUYUYORUM

AYNI zamanda Torbalispor’un eski Kulüp Baskani Özgür Çaglar, Dis Hekimi Pinar Çag-lar Kaya’nin babasi ve Ak Parti Belediye Baskan adayi Atilla Kaya’nin da kayinpederi olan Ismail Çaglar, çocuklarinin si-yaset ve spor basta olmak üze-re meslekleri ile ilçeye katki sunmasinin kendisin çok mut-lu ettigini söyledi. Çaglar, “En büyük yatirim insana yapilan yatirimdir. Bende esimle bir-likte çocuklarimiza yatirim yaptik çocuklarimizin yetisti-rilmesinde Torbali Lisesi Türkçe ögretmenliginden em-ekli esim Ayhan çaglarin çok büyük emegi destegi ve feda-kârligi vardir. Egitimcilerin tamami insana yatirim yapma felsefesine sahiptir. Bizler de bu felsefesi ile hareket eden kisiler olarak en büyük yati-rimi evlatlarimiza yaptik ve il-çemize, ülkemize katki suna-cak çalismalarda bulunma-larina vesile olduk. Hepsi ile gurur duyuyorum” seklinde konusarak sözlerini noktaladi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web