Büyük Torbalı

Civa Belediye Baskanligina oynar mi?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Civa Belediye Baskanligina oynar mi?
190 Görüntüleme
18 Temmuz 2010 - 21:55
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ELBETTE bu tür bir soruyu ortaya at-mak için vakit henüz çok erken..
Ne de olsa son Belediye Baskanligi Seçiminin üzerinden on bes ay kadar bir zaman geçti.
Ancak politika meraklilari beyin jim-nastigi yapmaya bayiliyor ve onlar için siyaset kazani her daim atesin üzerinde kalmali… Evet, “Civa Ismail, Belediye Baskanligina oynar mi?”sorumuz bu.
Simdi bu soruyu biraz daha açalim.
Torbali Soförler Odasi Baskani Civa Ismail Akman, mevcut Belediye Bas-kani Ismail Uygur’un karizmasini ikinci kez çizdiginden beri ilçe kamu-oyunda önlenemez bir yükselis grafigi çiziyor.
Ismail Uygur’un bütün gücüyle karsi-sinda çalismasina ragmen, elde ettigi seçim zaferiyle kendine olan güveni iyice yerine gelen Civa Ismail, Soför-ler Odasi Baskanligi ile yetinmeyecek gibi görünüyor.
Torbali siyaset meydaninda kendisi için tehdit olusturmaya müsait kisi ve kurumlari çesitli metotlarla yumusa-tan ve etkisizlestirmeyi basaran Uy-gur, Civa Ismail’in kalesini yikamaya-rak sahada büyük bir bosluk birakti.
Civa Ismail’in etrafinda Ismail Uygur’un küstürdügü kimi isimlerin yavas yavas halkalanmaya basladiklarini ve önümüz-deki yerel seçimler için simdiden çalis-malara giristiklerini göz önünde tutmakta fayda var.
Bir de su hususu bilmek gerekiyor. Civa Ismail yillardan beri ikamet ettigi Tulum Köyü’ndeki evinden tasinip Torbali’nin göbegine konuslanmis bulunuyor.Ne diyebiliriz ki Civa bu, yerinde durmayi sevmiyor..

ALEVILER BAGIMSIZ ADAY ÇIKARIR MI?

TORBALI’DA yasayan alevi vatandas-lar malum “Cem Evi Krizi” nedeniyle oldukça sancili günler geçiriyor.
Kendilerine Cem Evi Arsasi için söz veren ardindan da büyük bir piskinlik örnegine imza atarak bu sözden dönen Belediye Yönetimi, Alevilerin hedef tahtasinda..Ilçede söz sahibi olan Alevi kökenli bazi kisilerin mevcut Belediye yöneti-mine olan tepkilerini göstermek için bir dahaki yerel seçimde, yarisa “ba-gimsiz bir Alevi Belediye Baskani A-dayi ile girme seçenegi üzerinde du-ruyor.
Torbali’da yedi bin alevi seçmenin bu-lundugunu göz önünde bulunduracak olursak Alevilerin Bagimsiz bir baskan adayi çikarmalari halinde mevcut den-geleri degistirebileceklerini anlamis oluruz.

UNVER’E 12 EYLUL’U SORDUM
TURKIYE gündemi yaklasik 55 gün sonra gerçeklestirilecek anayasa refe-randumuna kilitlendi. Herkes daha sim-diden sonucun ne yönde gelisecegine dair öngörülerde bulunuyor. Sonucun ne sekilde tezahür edecegini ben de merak-la bekliyorum. Sadece beklemekle kal-miyor, kendimce kamuoyunun nabzini da tutuyorum. Bu gibi meselelerde tartisilmaz otoritelerden birisi olarak bilinen Ertan Unver’e referandum sonucu ile ilgili tahminini sordum.Ne de olsa Ertan Unver bilimsel tahlil-lerin isigi altinda konusur. Onun hari-cinde bos konusmaz.
Ertan Unver referandumun yüzde elli iki civarinda HAYIR oyu ile neticele-necegini söyledi. Bu adam simdiye kadar ne söylediyse çikti. Bakalim bu sefer çikacak mi?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web