REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

Çöp Karsitlari Napoli’ye!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çöp Karsitlari Napoli’ye!
206 Görüntüleme
28 Ekim 2010 - 21:38
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SOGUK savas yillarindan ülkem sol-cularinin akillarinda kalan en veciz söz bu olsa gerek: “KOMUNISTLER MOSKOVA’YA!”
Yasanan kanli ve karmasik sürecin neticesinde ne komünizm Türkiye’ye geldi ne de komünistler Moskova’ya iltihak etti.
Birilerini bir yerlere göndermeye ya da reçetesi olmayan dertlerimizi teskin için kendi irademizle bir yerlere gitmeye ne kadar çok hevesliyiz.
Osmanli dolu dizgin dagilmaya dogru giderken okumus gençligi Fransa, Al-manya gibi Avrupa ülkelerine gönder-mek modaydi.
Neticede gittikleri Bati ülkelerinde Kül-türel Sok’a maruz kalan bu gençlik, öyle bir savruldu ki Osmanli ile beraber adeta  bu okumus kusak da tarihe gömüldü..
Burada tarihe çok da fazla dalmaksizin kendi eksenimize dönelim…
Torbali yillardan beri süregelen yöne-timsel acemiliginin en acili sonucuyla yüzlesmek üzere..Taskesik Çöplügü’-nün deyim yerindeyse eli kulaginda.
Içimizdeki Irlandalilar, iradesi bitik bu ilçenin basina geçirilen çöp posetinin birer gönüllüsü olmayi kabullenip Al-manya’ya uçtular..Oradaki çöp tesislerini yerinde inceleyip çöplüge övgüler düz-düler.. (Tipki Bati Avrupa ülkelerinin gelismisligini görüp de sanayi kentlerini agzi açik dolasan Osmanli okumuslari gibi)..
Bu kesimden umudumuz yok.
Dedigimiz gibi onlar baslarinda çöp poseti ile gezmeye razi olan kesimi temsil ediyorlar…
Bu süreç yasanirken Torbali’da çöp karsiti cephe biraz geç de olsa sahneye çikti..
Çöp Karsiti “Sivil inisiyatif”in çar-samba aksami Ticaret Odasi’nin Mec-lis Salonu’nda bir araya geldiklerini biliyorum. Orada degildim; çünkü bizler toplanmayi seviyoruz ama toparlamayi bilmiyoruz.
Torbali’da düzenlenen bu tür toplan-tilarin islevselligi konusunda karam-sar olmama ragmen atilan adimi manali buluyorum.
Ileride “Hiç olmazsa çabaladik” demek lazim degil mi?
Bu arada Italya’nin Napoli Kenti’nin Ter-zingo ilçesinin de Torbali ile ortak kaderi paylastigini ögrendik. Terzigno da tipki Torbali gibi namlunun ucunda ve sehir halki büyük bir SIVIL ITAATSIZLIK kampanyasina baslamis.. Terzigno tek yürek..
Belki kaybedecek; ama adam gibi müca-dele ederek… Çöp severler Almanya’ya gitmislerdi… Bizdeki sivil cephenin de çöplüge karsi nasil mücadele verildi-gini görmesi için Terzigno’ya gitmesini öneriyorum.

FABRIKALAR ALIR AMA VERMEZ!

TORBALISPOR Baskani Sabit Gül-dogan’in, mali kriz içerisindeki Torba-lispor’a destek bulabilmek umuduyla ilçede faaliyet gösteren fabrikalarin kapisini asindirmasi ve eli bos dönmesi ne aci degil mi?
Kulüp Baskani sifatini tasiyan bir ki-sinin bu tür girisimlerde bulunmasi üste-lik bunu mecburiyetten yapmasi sizi bil-mem ama benim içimi acitti.
Ustelik bu hadisenin daha trajik kismi çalinan o kadar kapinin Torbalispor Bas-kani’nin yüzüne kapanmasi… Çaresizlik zordur… Çaresizlik neticesinde itibar kaybi yasamak daha da zordur… Bu ya-sananlar Torbali’da bulunan fabrika-larin bizim meselelerimize ne kadar kayitsiz olduklarini bir kere daha gösterdi.
Buradan da sunu bir kere daha ögrendik
Fabrikalar alir ama vermez…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web