Büyük Torbalı

Dershaneler ticarethane degildir

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Dershaneler ticarethane degildir
475 Görüntüleme
07 Eylül 2010 - 21:53
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ilçede 5 yildir egitim veren ve birçok ögrencisini iyi üniversitelere gönderen Körfez’in Müdürü Alim Bitim, dershanelerin asla ticarethane mantigi ile yönetilmemesi gerektigini söyledi.

IZMIR, Aydin ve Manisa basta olmak üzere toplam 52 subesi bu-lunan Körfez Dershaneleri Izmir-deki 30. subesini 2005 yilindan bu yana Torbali’da faaliyet gösteri-yor. Gerek ögretmen kadrosunun, gerekse idarecilerinin özverili ça-lismalariyla taninan Körfez Ders-hanesi sinavlarda elde ettigi basari yüzdesiyle de Torbalililarin güve-nini kazandi. Ertugrul Mahallesi Kazim Dirik Caddesi üzerinde bulunan modern binasinda egitim ögretim veren Körfez Dershanesi bugüne kadar birçok ögrencinin Türkiye’nin en iyi üniversitele-rinde ögrenim görmesine araci oldu. 220 metre kare kapali alana kurulu olan egitim kurumu 5 egi-tim kati, 1 kantin, 1 idari kat ol-mak üzere toplam 7 kattan olusu-yor. 19  brans ögretmenin görev yaptigi 16 derslikli dershanede 825 ögrenci kapasitesi bulunuyor. Dershanenin kurucu müdürü Alim Bitim kaliteli egitimi esas aldik-larini, ögrenci yetistirirken asla ticarethane mantigi ile hareket etmediklerini söyledi.

FEDAKARLIK OLMADAN BASARI OLMAZ

FAALIYETE girdigi günden bu-güne bi çok ögrenciyi üniversiteli yaptiklarini ve vermis oldugu egi-timlerle ögrencileri sinava en iyi sekilde yetistirdiklerini dile geti-ren Dershanenin Kurucu Müdürü Alim Bitim, “Bizim için hersey-den önce insan gelir. Biz burayi ticarethane olarak görmüyoruz. Bizim isimiz egitim vermek” dedi. 2010 yili içerisinde 157 ögrenciyi üniversiteli yaptiklarini söyleyen Bitim: “Dershanemiz bünyesinde egitim gören ögrencilerimizden 2010 yilinda 157 tanesi üniversi-teli oldu. Bunlardan 2 tanesi tip fakültesi, 1 tanesi fizik rehabili-tasyon , 1 tane dis hekimligi, 4 tane hukuk fakültesi, 2 tane Bogaz Içi Universitesi ve 1 tanede Orta Dogu Teknik Universitesi’ne ög-renci gönderdik. Torbali’da tip fakültesine ögrenci gönderen tek dershaneyiz. Bizim parolamiz ‘fe-dakarliktan geçilmedikçe basarida geçilmezsiniz.’ Dershane ve edüt vermek bütün dershane kurumlari-nin isidir. Önemli olan her alanda ögrencilerin yaninda olmaktir”

HER ALANDA YANLARINDAYIZ

KÖRFEZ Dershanesi’ni diger dershanelerden farkli kilan en önemli unsurlarin basinda ögren-ciye verilen rehberlik hizmetinin kalitesinin geldigini ifade eden Alim Bitim: “Burada görev yapan rehber ögretmenlerimiz ögrenci-lerimizin velileri kadar onlarin sorun ve sikintilariyla ilgileniyor-lar. Onlarin okuldaki basari duru-mu, not durumundan tutun da yasadiklari ailevî sorunlarin çözü-müne kadar hemen her konuda ögrencilerimize yardimci oluyor. Ögrencilerimizin ailelerini sik sik ziyaret ederek veli, ögrenci ve ögretmen isbirligi ve diyalogunu sagliyorlar. Körfez Dershanesi Torbali Subesi’nin bir diger özelli-gi de kiz ve erkek ögrencilerin ay-ri ayri kaldiklari yurtlar oldugunu dile getiren Alim Bitim: “Evinde derslerine adapte olamayan ögren-cilerimizi kiz ve erkek ayri olmak üzere ayri ayri yurtlarimiza yerle-stiriyoruz. Ögrencilerimiz böyle-likle adaptasyon sorununu yenmis oluyor. Çünkü bizim için insan özeldir. Önce tespit, sonra teshis, sonra da tedavi ediyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web