Büyük Torbalı

Durak, park ve su patlagi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Durak, park ve su patlagi
Gökhan YALKALK( g.yalkalk@buyuktorbali.com )
226 Görüntüleme
23 Temmuz 2010 - 21:53
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ILÇEMIZIN sorunlarini köse yazimda dile getirdigim günden bu yana, okuyu-cularimdan büyük destek gördüm. Her gittigim mahallede, köyde vatandaslar ilk olarak acil sorunlarini dile getiriyor. Ben de bunlari not ederek, kösemde duyuruyorum. Sorunlari dile getirdikten sonra birçok sorunun çözüme kavusma-si da beni ayrica sevindirdi. Bu haftaki yazimda ise Torbali’daki eskimis otobüs duraklarini, Besevler Mevki’nde yasa-yan miniklerin park isyanini ve Torbali Mahallesi’ndeki su patlagi sorunlarini irdeleyecegim.
BAKIMSIZLIKTAN ÇURUYEN DURAKLAR

EVET, belki de bugüne kadar Torbali’da hiç dile getirilmeyen bir sikintiyi bugün yazacagim. Hizli bir sekilde büyüyen ilçemizin eskiyen duraklari artik, metro-pol ilçe olan Torbali’ya yakismiyor. Ilçe-nin ücra köselerinde bulunan eskimis duraklar, kötü bir görüntüye neden olu-yor. Bakimsiz duraklara gelisigüzel asi-lan afisler, kimligi belirsiz kisiler tara-findan yazilan yazilar. Duraklarda ne ararsan var. Duraklarin oldukça kötü bir görüntü içerisinde oldugunu söyleyen Mehmet Adlim: “Bu duraklari gördük-çe, insanin dolmuslara binesi gelmiyor. Ilçe merkezindeki duraklarin hepsi yeni-lendi ama maalesef buradaki duraklara kimse elini bile sürmedi. Bu duraklarin yenileriyle degistirilmesini istiyoruz. Belediyeyi bu konuda göreve davet ediyoruz” dedi. Vatandas hakli…

 
GÖZUTOK, MINIKLERI KIRMAYACAKTIR

BESEVLER Mevki, Torbali’da hizmet görmeyen en önemli bölgelerden bir ta-nesi. Yaklasik 1000 nüfusa sahip olan burada ne alt yapi var ne de üst yapi. Mahallenin kanalizasyonu, su sebekesi, yollari yok. Bunlar genel sorunlar. Ayri-ca buradaki miniklerin belediyeden bir istekleri var. Besevler Mevki’deki ço-cuklar oyun oynayabilecekleri bir çocuk parki istiyor. Onlar bütün olumsuzluk-lara ragmen disarida oynayarak nesele-rinden hiçbir sey kaybetmiyorlar. Tor-bali Belediyesi Park ve Bahçe Isleri Müdürü Metin Gözütok bu konularda çok duyarlidir. Inaniyorum ki bu yazimi okuduktan sonra, Besevler’de çocuk parki yapilmasi için harekete geçecektir.

SUYUN REHIN ALDIGI EV

BELKI de her köse yazimda Torbali’nin çesitli bölgelerinde yasanan su patlakla-rini dile getiriyorum. Bu sorun çözülene kadar da yazmaya devam edecegim. Torbali Mahallesi 5033 Sokak’ta geçti-gimiz günlerde su sebekesinde yasanan patlak yaklasik 1 haftadir devam ediyor. Bosa akan sular diger sokaklara kadar ulasti. Mahalle sakinlerinden Fazli Bey’-in evinin giris kapisinin önünde yasanan bu soruna IZSU acilen el atmali. Ev sakinleri, su birikintisi nedeniyle evle-rine girmekte sikinti yasiyor. Evin bah-çesi sular içinde kaliyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web