Büyük Torbalı

Egitim tarihimiz TUBITAK projesi oluyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Egitim tarihimiz TUBITAK projesi oluyor
268 Görüntüleme
30 Kasım 2011 - 21:56
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TORBALI Ticaret Meslek Lisesi Tarih Ögretmeni Ya-sin Kayis ve ögrenciler Elif Güneysu ile Ruken Kor-kunç su günlerde hummali bir çalisma içerisinde. 3 ki-silik ekip Türkiye Bilimsel ve Teknik Arastirma Kuru-mu’nun (TUBITAK) düzen-ledigi “Ortaögretim Kurum-lararasi Proje Yarismasina” katilacak. Oldukça prestijli kabul edilen bu yarismada Torbali’nin egitim kurum-lari ve egitimcileri mercek altina alinacak. Yerel Tarih-çi Kayis öncülügündeki e-kip Torbali’nin egitim geç-misini arastirmaya basladi. Oldukça ilginç belge ve bilgilere ulasildi.

NELER ARASTIRILIYOR?

TORBALI’NIN egitim ku-rumlarini ve egitimcilerini mercek altina alan Ticaret Meslek Ögrencileri bu kap-samda okullarin defterlerini incelemeye basladi. Orijinal belgeler ve diplomalar tek tek yedeklenmeye baslandi. Çalisma hakkinda bilgi ve-ren Yerel Tarihçi Yasin Ka-yis, “Söz konusu yarisma çok prestijli bir yarisma. Biz de çok iddialiyiz. Çün-kü Torbali’nin egitim geç-misi oldukça zengin. Abdül-hamit dönemine kadar ulas-tik. Çok faydali bilgi ve bel-gelere ulastik. Mesela biz yillarca Kazimpasa’nin Tor-bali’nin ilk okulu oldugunu sanirdik ama 1923’te ilçede Torbali mektebi, Tepeköy Mektebi varmis. Buna ben-zer ayni zamanda ilçe tari-hini aydinlatacak bilgilere ulastik” dedi.
Ege Bölgesi genelinden 5 i-lin katilacagi yarismada de-receye girenler Ankara’da Türkiye genelini kapsaya-cak yarismaya katilacak. Ayni zamanda dereceye gi-renlere üniversite sinavinda ek puan verilecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web