REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

Egitimciler sosyal alanda da faal olacak

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Egitimciler sosyal alanda da faal olacak
260 Görüntüleme
03 Aralık 2010 - 21:58
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Egitimcilerden olusan TOSED’in baskani Serif Unal,  egitim, sosyal ve kültürel alanlarda yardimlasmayi  saglamak için dernek kurduklarini söyledi. Unal, faaliyetleri hakkinda bilgi verdi.

TORBALI’NIN ilk ve tek egitimciler dernegi olma özelligini tasiyan Torbali Sanat ve Egitim Dernegi (TOSED) önceki geçtigimiz günlerde faaliyete geçti. Dernegin kuruculari arasinda Cengiz Topel Ilkögretim Okulu ögretmeni Serif Unal, 7 Eylül Ilkögretim Okulu müdürü Ahmet Alabay, Torbali Ticaret Odasi 80. Yil Ilkögretim Okulu müdürü Alaattin Altinok, Cengiz Topel Ilkögretim Okulu müdür yardimcisi Hüseyin Kirkar, Kiz Meslek Lisesi müdür yardimcisi Zafer Aktug, Osman Kurt ve Memduh Yesilbas bulunuyor. Tamami egitimcilerden olusan dernegin kurulus amaci; egitim, sosyal ve kültürel alanlarda yardimlasmayi saglayarak bu amaca hizmet edecek her türlü faaliyetleri desteklemek. Dernek Baskani Serif Unal, çalismalari hakkinda gazetemize bilgi verdi.

ILÇENIN ILK EGITIMCI DERNEGI

TORBALI Sanat ve Egitim Dernegi ilçenin ilk ve tek egitimciler tarafindan kurulan dernek olma özelligini tasiyor. Su anda 30 üyesi bulunan dernek, ilçedeki tüm egitimcileri çatisi altinda topla-mayi hedefliyor. Dernek Baskani Serif Unal: “Toplumun bu alanlarda gelismesine katkida bulunmak ve sivil toplumun yeniden yapilanmasina yardimci olmak için dernegimizi açtik. Basta ögrencilerimiz olmak üzere tüm kamuoyunu aydinlatici ve destekleyici çalismalar yapmayi, toplum, aile, birey bilincini gelistirmeyi, her türlü platformda yasam kalitesi seviyesinin yükseltilmesi hedeflemekteyiz” dedi. Milli ahlak ve kültürler gelenegi yaymak ve müdafaa etmek ve ögrencilere dönük ilmi, kültürel, sanatsal ve egitimle ilgili çalismalar yapacaklarini da dile getiren Unal: “Dogal çevrenin korunmasi ve saglik konularinda her türlü faaliyette destek verecegiz. Ihtiyaç sahiplerine burs, gida, saglik, egitim gibi her türlü maddî ve manevî yardimlarda bulunacagiz” dedi.

ISIMIZ EGITIM, SIYASET DEGIL

DERNEK olarak siyasetten kesinlikle uzak olduklarini dile getiren Unal: “Dernegimiz kesinlikle siyaset ve sendikalardan uzak olarak faaliyet gösterecektir. Her görüsten egitimciye kapimiz sonuna kadar açik. Dernegimizin tamami gönüllü egitimciler tarafindan kuruldu. Ilçemizde belli günlerde programlarin yapilmasi ögrencilere yönelik ücretsiz takviye kurslarinin verilebilmesi için elimizden geldigince dernek olarak çalisacagiz. Özellikle Halk Egitim Merkezi ve diger kurum ve özel kuruluslarla istisare yaparak meslekî kurslar, OKS, LYS, YGS, kurslari açacagiz. Ilçemizdeki ögrencilerin egitimlerine katkida bulunmak amaci ile etüt merkezleri açmayi düsünüyoruz. Ögrencilerimize ücretsiz egitim verecegiz. Okullarin egitim ve ögretim faaliyetlerini etkili ve verimli bir sekilde yapabilmesini engelleyen etkenleri ortadan kaldirilmasi için gerekli önlemlerin alinmasina yönelik çalismalar yapacagiz” dedi.

VELI VE ÖGRENCILERE KONFERANS

TORBALI’da egitim seviyesinin çok dü-sük oldugunu ve egitim seviyesini yük-seltmek için ellerinden geldigince alisa-caklarini ifade eden Serif Unal: “Ilçemiz-de bir çok bölgede ögrencilerin bir çogu dershaneye gidemiyor. Hedefimiz etüd merkezleri açarak bu sorunun bir nebze olsun önüne geçebilmek. Egitimin kalitesini yükseltmek için ögrenci velileri ile devamli diyalog içinde olacagiz. Ögrencilerimiz evlerinde ziyaret edecegiz. Onlarin yasantilari sikintilari hakkinda bilgi edinecegiz. Velilerimizle birebir istiareler yapacagiz” dedi. Ilçenin sürekli olarak göç aldigini ve göç eden ailelerin çocuklarinin buradaki egitime ayak uy-durmakta zorlandigini söyleyen Unal: “Sürekli olarak göç alan bir ilçeyiz. Disaridan gelen ailelerin çocuklari buradaki egitime ayak uydurmakta zorluk çekiyor. Velilerin çogu çocuklarin egiti-mine önem vermemeleri egitim kalitesini düsürüyor. Velilerimize özel konferanslar verecegiz. Velilerimize dernegimizin kapisi sürekli açik. Gelip bizimle fikir alisverisi yapabilirler” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web