Büyük Torbalı

En güvenli okul

İş sağlığı ve güvenliği konusunda okullarda tedbirlerin arttırılması için İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yarışmasına Torbalı Mesleki Eğitim Merkezi damga vurdu. Torbalı Mesleki Eğitim Merkezi yüzlerce okulu geride bırakıp ilde ilk 10’a girdi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
En güvenli okul
181 Görüntüleme
28 Nisan 2017 - 16:02
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Uzun yıllardır ilçenin kalifiye eleman ihtiyacını karşılayan, binlerce kişinin iş ve meslek sahibi olmasını sağlayan Torbalı Mesleki Eğitim Merkezi İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği ‘Eğitimde güvenli gelecek’ isimli yarışmada il genelinde ilk 10’a giren okullar arasında yer aldı. ‘Tehlikeli sınıfta’ saha ziyaretine; yani finale kalan okul, İzmir’in en güvenli okulu olmaya da aday. İş güvenliği uzmanlığı açısından çok sayıda belge ve sertifikaya sahip olan Suat İrgi’nin müdürlük yaptığı okulda yaşanan bu başarı ilçenin de göğsünü kabarttı. İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yayınladığı listeye göre en güvenli okullar arasında yer alan ilçedeki tek okul olan Torbalı Mesleki Eğitim Merkezi, yeniliklerini sürdürüyor.
İLK 10’A GİRDİ
Okullarda öğrenci ve çalışanların güvenliğinin sağlanması adına İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda gerekli önlemler alınıyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü okullardaki iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerini arttırmak adına bir yarışma düzenledi. Yarışmaya İzmir’deki tüm okullar katıldı. Torbalı’dan Torbalı Mesleki Eğitim Merkezi de yarışmaya katılan okullar arasındaydı. Başarılı okul aldığı güvenlik tedbirleri nedeniyle İzmir’deki ilk 10’a kalan okullar arasında yer alıp önemli bir başarıya imza attı. İlk elemeyi geçen okul, saha kontrolüne kaldı. Önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan denetimde yeterli oyu alması halinde Torbalı Mesleki Eğitim Merkezi yarışmadan derece ile çıkmayı hedefliyor.

FİNALE KALDI

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi tarafından yürütülen yarışmada okullar belirlenen 108 kriter ile değerlendiriliyor. Okulları denetleyen uzmanlar sınıflardaki dolapların sabit olup olmadığına, merdiven ve engelli rampalarının uygunluğuna ve kayganlığına, elektrik tesisatına, doğalgaz ve kalorifer tesisatına, paratoner olup olmadığına, ilk yardım dolabı, yangın söndürme tertibatı, acil durum ekipmanları başta olmak üzere öğrenci ve okul çalışanlarının güvenliği için 108 kriteri gözden geçiriyor. Yapılan denetimde çok aşırı eksiği bulunan okullar eleniyor. Denetimden başarılı geçen okullar ise ikinci aşama kalıyor.

HEDEF DERECE

İş sağlığı ve güvenliği konusunda çok titiz davrandıklarını ifade eden Torbalı Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Suat İrgi, gerekli tüm tedbirlerin alındığını belirtti. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen yarışmada derece girdiklerinden dolayı mutlu olduklarını söyleyen İrgi “Okullarda zaman zaman istenmeyen kazalar meydana geliyor. Yaşanan üzücü kazaların önlenmesi için bazı tedbirler alınıyor. Torbalı Mesleki Eğitim Merkezi olarak da öğrenci ve çalışanlarımızın sağlık ve güvenliği için yönetmenliklerde belirlenen tüm kriterler eksiksiz bir şekilde tamamlanıyor. Yapılan denetimlerde de okulumuzda herhangi bir problem saptanmadı. Bu nedenle de yarışmada ilk 10’a kaldık. Önümüzdeki süreçte yapılacak denetimde de başarılı olup dereceye girmek istiyoruz” diye konuştu. İbrahim DANIŞ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web