Büyük Torbalı

Ertan Unver’in vasiyetini açikliyorum

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ertan Unver’in vasiyetini açikliyorum
291 Görüntüleme
10 Ocak 2011 - 22:22
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ELBETTE vasiyetinin tamamini degil ama Torbali’ya bakan mühim bir kismini açikliyorum. Bundan 67 ay önceki konusmalarimizda Unver, ölümünden sonra Torbali’nin hiçbir sokak ya da caddesine isminin verilmesini istemedigini belirtmis bunu da meseleyle alakali resmi makamlara dilekçe ile bildirecegini söylemisti.
Ustadin vasiyeti tam da belirttigi tarih olan 10 Ocak 2011 tarihinde mail kutuma düstü.
Ertan Unver’in vasiyeti bugün itibariyle Torbali Kaymakamligi’na ve Belediye Baskanligi’na ulasti. Ustadin dilekçe metinlerinde Torbali’nin hiçbir sokagina isminin verilmemesini istemesiyle alakali olarak ileri sürdügü gerekçeleri de okuyacaksiniz. Bu gerekçelere katilip katilmamak sizin elinizde ancak ben bu gerekçelerin son derece makul oldugunu müsahede ediyorum ve Torbali’nin bu durumuna üzülüyorum.

11 OCAK 2011BELEDIYE BASKANLIGINA
TORBALI
Bilindigi üzere, daha önceden alinan bir meclis karari uyarinca, Belediye Baskanligi yapmis olan kisilerin adlari, ölümlerinden sonra  yine meclis karari ile Torbali Ilçesinin “bir yerine” verilmektedir. “Hasbel kader” ben de böyle uygulama ile karsilasacak adlardan birini tasimaktayim. Ancak ben, ölümümden sonra yapilacak böyle bir islemi kabul edemiyorum.
(KABACAKIRI GIBI BIR ALANA ORGANIZE SANAYI BÖLGESI KURULMASINA TEPKISIZ KALAN, HATTA BUNU ONAYLAYAN; ILÇESINE GELMEKTE OLAN ÇÖPLUGE KARSI YEREL YÖNETIM DUZEYINDE GIZLI AÇIK DESTEK VEREN; METROPOLIS’E KARSIDAN BAKMA AYMAZLIGINI BILE GEÇEMEYEN YÖNETICI VE TOPLUMLU ve de Torbali’daki bunca gelismelere karsi böylesi bir düzeysizligi sergileyen BIR YERLESIM YERINDE ADIMIN YER ALMASI, ÖLUMUMDEN SONRA,  “BENI VE UZUN YILLARDIR TASIDIGIM ZEKA FORMASYONUMU” RENCIDE EDECEKTIR.
EZCUMLE KABACAKIRI’NA OSB, SANAYI BÖLGESI GURGUR’A MEZARLIK KONUSLANDIRAN ZEKA FORMATI ILE AYNI KATEGORIDE GÖRUNECEK OLMAK AGIRIMA GITMEKTEDIR… )
Daha önceki bazi gelismelerin dillendirilmesi ile baska yönlere ve sebeplere çekilip yalnizca tevatürlere baglanmak istenen “bu konunun”, çok özgün  özel ve çok farkli “baskaca bir sebebi” bulunmamaktadir. Adimin Torbali’da herhangi bir yerde bulunmasini kesinlikle kabul etmedigim gibi, vaktinde bu istegimin uygulamaya konulmasi yaninda; ek olarak ve bugün için de “baskanlik fotograflari bölümündeki” fotografimin da kaldirilmasi arz olunur.

EKI: BIR ADET KAYMAKAMLIK DILEKÇESI.

Ertan UNVER
19891994 DÖNEMI TORBALI
BELEDIYE BASKANI
11 OCAK 2011

KAYMAKAMLIK MAKAMINA
TORBALI
Ilçemizde bulunan ve devlet resmiyeti, ciddiyeti ile devamliliginin en üst makami olarak KAYMAKAMLIGINIZDAN ek dilekçe ile Torbali Belediyesinden talebim olan hususun ölümümden Sonra izlenerek, istikrar ile uygulanmasi arz olunur.
ÖZEL NOT: Ayrica sivil kesimden konunun izlenmesini saglayacak dostlarimin adlari asagidadir.

(Soyadi alfabetik sirasina göre.)
Ali Deniz (Isçi) – Kader Durmus (Insaat Müh.) – Kubilay Kaplan (Gazeteci) – Saban Ibrahim Kudayyilmaz (Emlakçi) – Ibrahim Öz (Operatör Doktor) – Kamil Yoldas (Esnaf)

EKI: BIR ADET BELEDIYE BASKANLIGI DILEKÇESI.

Ertan UNVER
198994 DÖNEMI TORBALI
BELEDIYE BASKANI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web